SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból z tyłu nogi przy rozciąganiu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1481

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Witam.
Kawał czasu temu (kwiecień-lipiec ubiegłego roku) "naciągnąłem" sobie któryś z mięśni z tyłu nogi. Często przechodziłem różne naciągnięcia itp (akrobatyka, ryzykowny sport) i zazwyczaj przerwa na miesiąc/dłużej pomagało. Problem w tym że ból nie minął. Ogólnie to nie przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu, mogę chodzić, skakać, robić salta tak jak dawniej, nie jest to dla mnie czymś co by mi przeszkadzało w codziennej rutynie. Jednak myśląc przyszłościowo, wolałbym to wyleczyć teraz, niż borykać się z tym na starość. Poszukałem w internecie, i prawdopodobnie to chodzi o te/któryś z tych mieśni (zaznaczyłem żółtą kropką):

Nie mogę np. leżeć na plecach i wyprostować obu nóg aby tworzyły z tułowiem kąt 90stopni (prawą nogę bez problemu wyprostuje, lewą muszę mieć lekko zgiętą, po prostu nie dam rady jej w żaden sposób wyprostować wraz z drugą. Tak samo siedząc na pośladkach z nogami wyprostowanymi nie potrafię dotknąć rękami stóp (kiedyś to nie było z tym problemu), za to gdy chorą, lewą nogę lekko zegnę to problem znika. Tak samo stojąc na nogach nie dotknę się rękami podłoża (na tą wadliwą stronę). Nie mam problemu ze staniem prosto, wyprostowaniem obu nóg, nie odczuwam tego mięśnia przy robieniu przysiadów.

Ktoś może się domyślać co mogło się stać? pierwszy tydzień po kontuzji nawet tego nie odczuwałem, później miałem przerwe w treningach bo praca, a gdy chciałem we wrześniu wrócić do treningów pojawił się ten problem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wygląda na uraz mięśnia z grupy kulszowo-goleniowej , gdzie aktualnie doszło do przykurczy / wzmożonego obronnego napięcia mięśniowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 25
Czy obejdzie się bez wizyt po chirurgach, rekonstrukcjach i tego typu terapiach?

Czy codziennie rozciąganie może pogorszyć mój stan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ciężko ocenić po takim opisie i braku postawionej diagnozy , jeśli utrzymuje się tyle czasu i objawach jakie opisujesz myślę że bez wizyty choćby u fizjoterapeuty się nie obejdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zakwasy czy coś poważniejszego?

Następny temat

Zawroty głowy, a ciśnienie

WHEY premium