SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy po kreatynie trzeba się odblokować?

Podobno jeśli byś przyjął testosteron to twój organizm przestają go produkować tylko myśli, że ty mu go podasz To jest tak z kreatyna? Że po przyjęciu kreatyny twój organizm przestaje produkować kreatynę?

Kacper 21 April 2022

Co to jest kreatyna?Ekspert odpowiada

Witaj!

Faktycznie przyjęcie testosteronu z zewnątrz, powoduje ograniczenie produkcji własnego testosteronu. Dlatego, jeśli decydujesz się na stosowanie tego hormonu, musisz liczyć się z koniecznością przeprowadzenia tzw. odbloku po zakończeniu cyklu. 

Problem ten nie dotyczy substancji odżywczych i innych związków, które na co dzień dostarczasz do organizmu i które znajdują się naturalnie w żywności. Bo przecież niezłym psikusem by było, gdyby tak działało zjedzenie kawałka mięsa, które jest przecież źródłem kreatyny. 

Tutaj problem ten nie istnieje, więc możesz spokojnie jeść mięso, które zawiera kreatynę oraz przyjmować kreatynę w postaci suplementów.

Muszę przyznać, że nie jesteś pierwszą osobą, która o to pyta, ale lepiej pytać, jeśli się ma wątpliwości, niż robić wszystko bez zastanowienia. 

Podsumowując Twoje pytanie, w tym przypadku nie zachodzi ten sam problem, który dotyczy wewnętrznego wytwarzania hormonów. Kreatyna jest najlepiej przebadanym suplementem o wielu właściwościach prozdrowotnych i obecnie zaleca się nawet suplementację stałą przez niemalże cały rok. O jej niezwykłych walorach przeczytasz w poniższym artykule. 

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 22 April 2022
0