SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna w trakcie pracy fizycznej, treningu

Witam serdecznie. Nurtuje mnie nastepujace pytanie zwiazane z kreatyna. Pracuje fizycznie wiec dodaje sobie vitargo z witaminami do 1.5 litrowej wody i pije ja przez 8 godzin w pracy dobrze sie czujac. Natomiast wczoraj odkrylem iz dosypujac sobie do tego gram kreatyny jeszcze mam lepsza regeneracje. Napiszcie prosze jak uwazacie. Czy taka mieszanka nie zaszkodzi zdrowiu? Ogolnie sie mowi ze kreatyne powinno sie przyjmowac przed lub po treningu. Ale nigdzie nie ma zeby przyjmowac przed i w trakcie na przyklad. Jak uwazacie?

Ramo Korwin 12 April 2022

Co to jest kreatyna?Ekspert odpowiada

Witaj! 

Tak, warto poszerzać swoją wiedzę i pytać. Być może zaskoczę Cię odpowiedzią, ale w tym zakresie swoją wiedzę najbardziej rozszerzysz rozwiązując krótki quiz wiedzy o kreatynie. Znajduje się on pod tym adresem, a każda prawidłowa odpowiedź zawiera interpretacje i omówienie. 

Polecamy również: Co wiesz o kreatynie? Rozwiąż quiz i sprawdź

Znajdziesz tam informacje na temat wszelakich zastosowań kreatyny, w tym również odpowiedzieć, kiedy najlepiej ją stosować i czy jest ona bezpieczna. Do Twojej receptury wprowadziłabym jednak małą korektę i sugerowałabym nie mieszać kreatyny na tak długi czas przed konsumpcją. Kreatynę dodaj do napoju dopiero przed wypiciem, a najlepiej kapsułki lub proszek popij wcześniej przygotowanych płynem. Warto się odnieść jednak do dawki - jestem przekonana, że znacznie więcej korzyści osiągniesz, gdy będziesz przyjmował ok. 3 g kreatyny na dobę.

Jeśli zastanawiasz się też, przy pomocy jakiego związku mógłbyś jeszcze zwiększyć działanie kreatyny, to odpowiedź znajdziesz w artykule naszego farmaceuty, który dokładnie omawia walory takiego połączenia. 

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 13 April 2022
0