SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zamykanie oczu.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 124
Zauwazylem, ze wiele osob na tym forum rozpoczynalo rozmowe na temat problemow z psychika. wydaje mi sie, ze nie oprocz walki i treningu nie ma metody na wzmocnienie osobowosci... postanowilem odseparowac moja wypowiedz, poniewaz nie chce moowic o wzmacnianiu slabej psychiki :/, tylko o wykluczeniu nieodpowiednich odruchow - zamykania oczu poprzez odpowiednie cwiczenia.

-wstep < nie zawiera zadnych waznych informacji - MOZNA POMINAC>

mam 16 lat. od 2 lat trenuje kickboxing. nigdy nie narzekalem na odwage, ani wytrzymalosc, ale zauwazylem, ze mam niesympatyczny odruch zamykania oczu.
poradzilem sobie z nim w duzeeejjjjjj mierze dzieki nastepujacym cwiczeniom:

- pierwsze jest moim zdaniem najlepsze. wiem, ze to zabawne, ale wyczytalem to w pewnej ksiazce o samurajach. otoz powyzsi "leczyli" ta wade w bardzo ciekawy sposob.
bedac w 100% czysty nalezy wyjsc do czystej wody < dla niezorientowanych powiem, ze nie musicie szukac gorskich potokow- starczy wanna:P> jak juz jest sie w wodzie nalezy chlapac woda w oczy, koncentrujac sie na tym, zeby nie zamykac powiek < najpierw ostroznie i przed oczami>. efekty sa niesamowite. tylko nie przesadzac, bo oczy bola :P.

- druga metoda jest bardziej "logiczna". popros kumpla, aby stanal przed Toba i uderzal tuz przed twarza piesciami < oczywiscie staraj sie wykluczac niepotrzebne odruchy i trzymaj garde>. cwicz z takim partnerem, ktory w Ciebie nie trafi:>.

- dla skrajnie poczatkujacych istnieje opcja machania rekami w kierunku oczu tak, zeby fala powietrza uderzala w spojowki. nedzny sposob. jak powiedzialem dla poczatkujacych.

- no i oczywiscie tarczowanie i sparingi :];];];];];];];];];];];]

jezeli ktos juz to powiedzial, to prosze usunac moja wypowiedz


ps. nie oczekuje zadnych SOGÓW, bo i tak nie wiem co to jest < zartuje>, ale malo czasu spedzam na forum:> wiec i tak mi sie nie przydadza :>

zwyciezyc by przetrwac, przetrwać by zwyciężyć :>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2968
Ja to nazywam efektem stroboboskopu tak jakoś mi się to nasunęło :) . Recepta jest na to dla mnie tylko jedna jak najwięcej sparingów i samo przejdzie.
Dobrym ćwiczeniem jest też ustawić partnera z którym ćwiczycie przy ścianie( żeby nie mógł się cofać) i wyprowadzać uderzenia. Ćwiczy uniki i bloki a jednocześnie oswaja się z przyjmowaniem uderzeń. Naprawdę pomaga sprawdzone.

JAK TRENUJESZ TAK WALCZYSZ
>>SZKOŁA SZTUK WALK<<
>>>ROBERTA KARPIŃSKIEGO<<<
>>>>>>>>>> ŁÓDŹ <<<<<<<<<<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
Ciekawe rozwiazania...Sadze, ze duza porcja sparingow i troche checi kompletnie wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 124
no ba.
wiem, ze sparingi sa najskuteczniejsze :], ale dosc malo orginalne:P i chyba oczywiste :P. kazdy kto trenuje uderzany sport walki duzo sparuje. poza tym, jezeli trenuje sie zawsze z silniejszymi od siebie < w dodatku zrytymi:P> to nie wiem, czy oduczenie sie zamykania oczu jest mozliwe.

zwyciezyc by przetrwac, przetrwać by zwyciężyć :>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gdzie można kupić prawdziwego motylka?!

Następny temat

Michalczewski --- film

WHEY premium