/Nie ma innej drogi by odnaleźć siebie jak ta,
żeby choć raz całkiem się od siebie uwolnić./
...
Dziekuje, a mozesz napisac gdzie jest taki wyrozumiały i dobry lekarz? ja widzisz pójde zroobic wymas jutro i poczekam na wyniki zobacze co z tego wyjdzie, ale dziekuje za dobre rady, opowiem Wam co i jak jak bede juz z wynikami, a mam jeszcze pytanie do Samson. leczyłes sie tez długi czas, nie sa Ci obce jak mówisz ropne bóle, cera przetłuzczajaca sie , rozszerzone pory ale poprzez leczenie moze doszło u Ciebie do podraznienia skóry? ja mam przez te leki bardzo zniszczoną pomarszczoną skóre;( meczona zaczerwienioną az nawet taką starczą;( moze znasz jakis dobry sposób na to? jakies kremy nawilzające?czy cus?moze maseczki, najlepiej takie które dają bardzo dobry efekt? bo calły czas wysuszam i od srodka (antybiotyki) i od zewnatrz a skóra cierpi,dziekuje
...
próbowałas retinoidów zewnętrznych? (np differin, retin a itp)
Zmieniony przez - hulk997 w dniu 2007-07-07 17:17:23
Zmieniony przez - hulk997 w dniu 2007-07-07 17:17:23
...
dermatolog jest w Dermalu w Białymstoku
Miałem również problem z czerwoną, podrażnioną skórę. Dermatolog zobaczył stan cery to aż się za głowę złapał i mówił, że "ona zgłupiała, co ona zrobiła itd"- odnośnie wcześniejszej pani dermatolog.
Najlepiej napisz jak wygląda twoja kuracja, czego aktualnie używasz, jak Ci to pomaga i jaki jest stan cery.
Wtedy będę mógł choć trochę Ci pomóc.
Miałem również problem z czerwoną, podrażnioną skórę. Dermatolog zobaczył stan cery to aż się za głowę złapał i mówił, że "ona zgłupiała, co ona zrobiła itd"- odnośnie wcześniejszej pani dermatolog.
Najlepiej napisz jak wygląda twoja kuracja, czego aktualnie używasz, jak Ci to pomaga i jaki jest stan cery.
Wtedy będę mógł choć trochę Ci pomóc.
Pomyśl dwa razy zanim to zrobisz.
...
to byloby fajnie. Aktualnie uzywam na twarz zinerytu na dzien na noc mampapki taka bialła i broząwą robioną na zamówienie w aptece, ponadto smaruje czasem twarz kremem avene Cicalfate, ale moja skóra i tak jest zaczerwieniona, podrazniona, zmarszczona itd;( zle sie w niej czuje co robic?
/Nie ma innej drogi by odnaleźć siebie jak ta,
żeby choć raz całkiem się od siebie uwolnić./
...
ja zrobiłbym tak:
odstawiasz wszystko zewnętrzne na powedzmy 2 tygodnie
kupujesz cethapil i nim 2 x dziennie myjesz twarz
w ten sposób dasz skórze choc na chwile odetchnąć od chemii
po 2 tygodniach (chyba ze nie bedzie wyskakiwało to wiecej)
idziesz do dermatologa i prosisz o jakiś dobry retinoid zewnętrzny
jesli nie pomoze to...ale miejmy jednak nadzieje ze pomoze
odstawiasz wszystko zewnętrzne na powedzmy 2 tygodnie
kupujesz cethapil i nim 2 x dziennie myjesz twarz
w ten sposób dasz skórze choc na chwile odetchnąć od chemii
po 2 tygodniach (chyba ze nie bedzie wyskakiwało to wiecej)
idziesz do dermatologa i prosisz o jakiś dobry retinoid zewnętrzny
jesli nie pomoze to...ale miejmy jednak nadzieje ze pomoze

...
Na wstępie muszę zaznaczyć,że dermatologiem nie jestem ale mam trochę doświadczenia w walce z trądzikiem.
W Twojej sytuacji zrobiłbym tak:
Zineryt odstaw, bo bakteria bardzo szybko nabiera odporności na erytromycynę, dlatego nie widzisz efektów po jego zastosowaniu- jedynie stosuj go na noc, nakładając na większe ropne zmiany [z białym czubkiem]- jak już masz to szkoda żeby się zmarnowało- tylko pamiętaj PUNKTOWO na zmiany z białym czubkiem.
Nie wiem jaki jest skład tych papek ale podejrzewam, że mogą mieć w składzie jakieś antybiotyki- ja bym to odstawił, hulk997 ma racje niech skóra odpocznie od tego wszystkiego.
Na noc zastosuj pastę cynkową- na wszystkie chorobowe zmiany, załagodzi stany zapalne, delikatnie zasuszy zmiany.
Na dzień powinnaś używać kremu nawilżającego, Physiogel zbiera dobre opinie chociaż sam używam Nivea soft. Jeżeli masz trochę pieniędzy to kup physiogel krem, jak nie to zainwestuj w nivea soft
Do mycia -tutaj nie zgodzę się z hulkiem, miałem Cetaphil i powiem, że był łagodny ale nic poza tym, kosztuje 40zł, przy używaniu go 3x/dzien starczał mi na ok.2~2,5miesiąca, nie oczyszczał dokładnie skóry- moim zdaniem nie bardzo nadaje się do skóry tłustej, zanieczyszczonej, poza tym nie miał dodatkowych właściwości- po prostu czyścił i nie podrażniał
Od siebie mogę Ci polecić mydło OILATUM- przepisał mi je dermatolog. Mydło do cery suchej i wrażliwej, zawiera parafinę, która redukuje suchość skóry powodując, że staje się ona miękka i gładka. Mydło ma pH 5,5- bardzo ważne oraz pomaga odbudować barierę lipidową skóry.
Czyli w skrócie z własnego doświadczenia proponowałbym:
1. Zapisać się do dobrego dermatologa w okolicy, a do tego czasu:
2. Stosować:
*rano: mycie w przegotowanej wodzie z mydłem Oilaum + nawilżanie kremem Physiogel
*wieczorem: mycie w przegotowanej wodzie z mydłem oilatum + pasta cynkowa + na duże, ropne zmiany [z białymi czubkami] Zineryt
Gdyby w południe twarz była mocno przetłuszczona to przyłóż jedną warstwę chusteczki higienicznej- ściągnie łój i nałóż znowu krem nawilżający- chyba że skóra będzie zanieczyszczona- jakaś praca czy coś- to wtedy umyj.
W Twojej sytuacji zrobiłbym tak:
Zineryt odstaw, bo bakteria bardzo szybko nabiera odporności na erytromycynę, dlatego nie widzisz efektów po jego zastosowaniu- jedynie stosuj go na noc, nakładając na większe ropne zmiany [z białym czubkiem]- jak już masz to szkoda żeby się zmarnowało- tylko pamiętaj PUNKTOWO na zmiany z białym czubkiem.
Nie wiem jaki jest skład tych papek ale podejrzewam, że mogą mieć w składzie jakieś antybiotyki- ja bym to odstawił, hulk997 ma racje niech skóra odpocznie od tego wszystkiego.
Na noc zastosuj pastę cynkową- na wszystkie chorobowe zmiany, załagodzi stany zapalne, delikatnie zasuszy zmiany.
Na dzień powinnaś używać kremu nawilżającego, Physiogel zbiera dobre opinie chociaż sam używam Nivea soft. Jeżeli masz trochę pieniędzy to kup physiogel krem, jak nie to zainwestuj w nivea soft
Do mycia -tutaj nie zgodzę się z hulkiem, miałem Cetaphil i powiem, że był łagodny ale nic poza tym, kosztuje 40zł, przy używaniu go 3x/dzien starczał mi na ok.2~2,5miesiąca, nie oczyszczał dokładnie skóry- moim zdaniem nie bardzo nadaje się do skóry tłustej, zanieczyszczonej, poza tym nie miał dodatkowych właściwości- po prostu czyścił i nie podrażniał
Od siebie mogę Ci polecić mydło OILATUM- przepisał mi je dermatolog. Mydło do cery suchej i wrażliwej, zawiera parafinę, która redukuje suchość skóry powodując, że staje się ona miękka i gładka. Mydło ma pH 5,5- bardzo ważne oraz pomaga odbudować barierę lipidową skóry.
Czyli w skrócie z własnego doświadczenia proponowałbym:
1. Zapisać się do dobrego dermatologa w okolicy, a do tego czasu:
2. Stosować:
*rano: mycie w przegotowanej wodzie z mydłem Oilaum + nawilżanie kremem Physiogel
*wieczorem: mycie w przegotowanej wodzie z mydłem oilatum + pasta cynkowa + na duże, ropne zmiany [z białymi czubkami] Zineryt
Gdyby w południe twarz była mocno przetłuszczona to przyłóż jedną warstwę chusteczki higienicznej- ściągnie łój i nałóż znowu krem nawilżający- chyba że skóra będzie zanieczyszczona- jakaś praca czy coś- to wtedy umyj.
Pomyśl dwa razy zanim to zrobisz.
...
dziekuje spróbuje tak jak radzicie przez jakis czas i napisze czy podziałalo:)
/Nie ma innej drogi by odnaleźć siebie jak ta,
żeby choć raz całkiem się od siebie uwolnić./
...
Do mycia -tutaj nie zgodzę się z hulkiem, miałem Cetaphil i powiem, że był łagodny ale nic poza tym, kosztuje 40zł, przy używaniu go 3x/dzien starczał mi na ok.2~2,5miesiąca, nie oczyszczał dokładnie skóry- moim zdaniem nie bardzo nadaje się do skóry tłustej, zanieczyszczonej, poza tym nie miał dodatkowych właściwości- po prostu czyścił i nie podrażniał
Wiesz, każdy ma prawo miec swoje zdanie i ja twoje jak najbardziej szanuje.
Co więcej moge sie z nim zgodzić.
Ale to wszystko co wymieniłeś, a więc brak podrażnien itp okazało się dla mnie błogosławieństwem.
U mnie kosztuje 30 zł.
Jedno opakowanie, wystarczyło mi na całą kuracje retinoidami doustnymi (październik 2006 - maj 2007), przy myciu 2x dziennie.
Całe zycie męczyłem skóre tymi wspaniałymi clerasilami i innymi cudami, które w skałdzie miały miliony extra składników, podrażniających mnie
Takze dla mnie cethapil to najlepszy środek.
Fakt nie mam strasznie tłustej skóry
Co do zinerytu, to wogole bym go nie stosował.
Jesli koniecznie jakiś antybiotyk to klindamycyna (np dalacin T - o ile nie stosowałaś, mogłem nie doczytac).
Wiesz, każdy ma prawo miec swoje zdanie i ja twoje jak najbardziej szanuje.
Co więcej moge sie z nim zgodzić.
Ale to wszystko co wymieniłeś, a więc brak podrażnien itp okazało się dla mnie błogosławieństwem.
U mnie kosztuje 30 zł.
Jedno opakowanie, wystarczyło mi na całą kuracje retinoidami doustnymi (październik 2006 - maj 2007), przy myciu 2x dziennie.
Całe zycie męczyłem skóre tymi wspaniałymi clerasilami i innymi cudami, które w skałdzie miały miliony extra składników, podrażniających mnie
Takze dla mnie cethapil to najlepszy środek.
Fakt nie mam strasznie tłustej skóry
Co do zinerytu, to wogole bym go nie stosował.
Jesli koniecznie jakiś antybiotyk to klindamycyna (np dalacin T - o ile nie stosowałaś, mogłem nie doczytac).
...
Całe zycie męczyłem skóre tymi wspaniałymi clerasilami i innymi cudami, które w skałdzie miały miliony extra składników, podrażniających mnieTakze dla mnie cethapil to najlepszy środek.
Fakt nie mam strasznie tłustej skóry
Co do zinerytu, to wogole bym go nie stosował.
Jesli koniecznie jakiś antybiotyk to klindamycyna (np dalacin T - o ile nie stosowałaś, mogłem nie doczytac).
Zgadzam się, te wszystkie Clearsile, garniere, avony i jemu podobne to o kant dupy rozbić- okazuje się, że niektóre drogeryjne produkty "przeciwtrądzikowe" zawierają składniki które mogą wywoływać trądzik, podrażniać skórę oraz uaktywniać i powodować dojrzewanie zaskórników głębinowych- zdarzają się wyjątki.
Cethapil dla Ciebie najlepszy bo jeszcze nie próbowałeś tego mydła, skończysz Cetaphil to kup te mydło, gwarantuję Ci że będziesz miło zaskoczony jego działaniem.
Zineryt skoro już ma to szkoda wyrzucić.
Co do Dalacinu T to zgadzam się- dobry antybiotyk, o ile bakteria nie jest na niego odporna- nabieranie odporności na klindamycynę trwa znacznie dłużej niż na erytromycynę, tetracyklinę czy neomycynę, dlatego to wartościowy lek w terapii przeciw trądzikowej. Potrzebna jest recepta, dlatego Paula musi się zgłosić do dermatologa.
Podejrzewam, że dermatolog sam skojarzy go z innymi preparatami- dlatego nie warto samemu stosować w solowej terapii tak wartościowego leku- o wiele lepsze efekty da skojarzenie go z innymi mazidłami.
Fakt nie mam strasznie tłustej skóry
Co do zinerytu, to wogole bym go nie stosował.
Jesli koniecznie jakiś antybiotyk to klindamycyna (np dalacin T - o ile nie stosowałaś, mogłem nie doczytac).
Zgadzam się, te wszystkie Clearsile, garniere, avony i jemu podobne to o kant dupy rozbić- okazuje się, że niektóre drogeryjne produkty "przeciwtrądzikowe" zawierają składniki które mogą wywoływać trądzik, podrażniać skórę oraz uaktywniać i powodować dojrzewanie zaskórników głębinowych- zdarzają się wyjątki.
Cethapil dla Ciebie najlepszy bo jeszcze nie próbowałeś tego mydła, skończysz Cetaphil to kup te mydło, gwarantuję Ci że będziesz miło zaskoczony jego działaniem.
Zineryt skoro już ma to szkoda wyrzucić.
Co do Dalacinu T to zgadzam się- dobry antybiotyk, o ile bakteria nie jest na niego odporna- nabieranie odporności na klindamycynę trwa znacznie dłużej niż na erytromycynę, tetracyklinę czy neomycynę, dlatego to wartościowy lek w terapii przeciw trądzikowej. Potrzebna jest recepta, dlatego Paula musi się zgłosić do dermatologa.
Podejrzewam, że dermatolog sam skojarzy go z innymi preparatami- dlatego nie warto samemu stosować w solowej terapii tak wartościowego leku- o wiele lepsze efekty da skojarzenie go z innymi mazidłami.
Pomyśl dwa razy zanim to zrobisz.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Poprzedni temat
Opuchnięte stawy i problem z prostowaniem rąk po treningu
Następny temat