SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niedoczynność/20 lat/jak żyć? ;)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 203
w takim razie ustalam 1810 kcal (B: 130g, WW: 165g, T: 70g). Wreszcie będzie mi łatwiej dobić do pożądanej ilości białka.. Fizjoterapeuta na pewno byłby dobrym pomysłem, wezmę to pod uwagę. Na razie staram się trochę wyprostować jogą i pilatesem.

Mam 'zwykłą' niedoczynność, po prostu mam za małą tarczycę, więc niestety nie wyeliminuje tego stanu dzięki diecie, ale czysta miska to zawsze dobry pomysł.

Zmieniony przez - OmyLady w dniu 2014-04-01 12:28:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mleko jako źródło witaminy D3? Nędznie - 1000x (tysiąc razy) mniej niż w wędzoym węgorzu.

Wyjdź na słońce. Potrzeba, w zależności od obecnych warunków pomiędzy 5 a 30 min światła słonecznego pomiędzy godz. 10 a 15, na nieosłoniętą twarz, ramiona, nogi albo plecy - 2-3x/tydz. żeby zaspokoić potrzeby organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 966
(edit) Komp się zwiesił.. Powodzenia życzę i trzymam kciukole ;)



Zmieniony przez - ayahuasca w dniu 2014-04-01 22:14:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 203
Martucca, nie mleko, tylko kefir i maślanka (polecane w artykule "co jedzą ladies"), staram się wybierać różne źródła, ale wędzony węgorz jest dosyć trudno dostępny. Postaram się trochę urozmaicić tą kwestię.
Ekspozycja na słońce zaspokaja bieżące zapotrzebowanie na witaminę D3, a ja muszę nadrobić spore jej braki, stąd dodatkowe działania.
Dzięki za rady :)

ayahuasca, dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OmyLady

Ekspozycja na słońce zaspokaja bieżące zapotrzebowanie na witaminę D3, a ja muszę nadrobić spore jej braki, stąd dodatkowe działania.


No popatrz, jakaś nieznana mi wiedza, muszę się z jej źródłem zapodać, zanim mnie z pracy z epidemiologi hypowitaminozy D wywalą
Nijaki Kurt Huldschinsky w 1919 leczył dzieci z krzywicy (a więc i ekstremalnych niedoborów witaminy D) za pomocą promieniowania UVB.

Polecam wykład wielkiego (jeśli nie największego) autorytetu światowego d/s witaminy D Mleko, o którym wspomina to mleko fortyfikowane witaminą D - akcja dzieje się w USA.




P.S. Na poważne niedobory się dostaje szprycę w zadek w dawce 150,000-600,000 IU.

____

Powodzonka i papatki

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-04-02 01:56:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebuję rady...redukcja-pozbycie się tłuszczyku

Następny temat

FBW dla dziewczyny, jaki bez superserii?

WHEY premium