SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

narkoza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 45658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
rozmawialem wczoraj z pewna osoba ktora miala operacje przegrody... zaznaczam przegrody w znieczuleniu miejscowym powiedziala ze tkaie znieczulenie to prowizorka bol czuc jak cholera..

wiec jakos nie wyobrazam soie zabiegu w znieczuleniu miejscowym calkowiej korekcji nosa gdzie lamana bedzie kosc.. ;/

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
cóz - nie wiem jak dokładnie wygląda znieczulenie miejscowe w tego typu zabiegach - zapytasz sie anastezjologa/laryngologa - powiedza

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Usunięty przez krzykacz za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81


a jeszcze jedno niejec nic przed narkozom bo wtedy dopiero będom skutki uboczne ( ostra obstrukcja )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 81


Durzi pij przed operacjom żebyś po narkozie miał czym zwracać broń borze napoi wyskokowych no i jak masz wade serca to nieradze narkozy zrub uzg przed operacjom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2199
Będę miał operację, no i mam 2 metody do wyboru. Jedna operacja polega na przecieciu i podwiazaniu zyly (narkoza) a druga na wstrzyknieciu czegoś co obkurczy żyłe (miejscowe). No i nie wiem na co się zdecydowac. Dolega mi to ze nie moge cwiczyc bo zastawki w tej wlasnie zyle, podczas wysilku, nie blokuja cofajacej sie krwi i organ jest zle odzywiony, z ryzykiem uszkodzenia.

Dla mnie lepiej jest podwiazac zyle (wyciac kawalek i zawiazac konce) niz "obkurczyc" ja bo na chlopski rozum wygladaloby to tak, ze bede mogl cwiczyc (bo krew nie bedzie miala juz jak sie cofac), chyba ze ta druga metoda zrobi to samo. No a roznica pomiedzy mozliwoscia cwiczenia a zakazie, narkoza a znieczuleniem jest ogromna ;/

"Jak boli, to rośnie.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2713 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23810
bierz narkozę... szybo i bez bolu... teraz medycyna stoi na wysokim poziomie narkoza jest bezpieczna sam przeszedłem 4 operacje w tym narkozy i jeśli bym mógł poddawałbym sie narkozie codziennie super prawa;)

SFD Team, na forum od 2002-10-05

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
dodam od siebie, że miałam wycinany wyrostek pod narkozą i po tym szicie strasznie wychodziły mi włosy... musiałam żreć tabletki drożdżowe i jakoś zachamowało, później magnez/żelazo i jest ok... poza tym po operacji nic nie 'wyrzygałam'
ale skoro miałeś już 2x narkoze i nie zaobserwowałeś niczego podobnego u siebie to raczej nic sie nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
Chciałabym się poddać operacji plastycznej, którą wykonuje się tylko pod narkozą. Jestem zdecydowana, ale... Boję się narkozy - mianowicie tego, że się nie wybudzę. Mam 21 lat, jestem zdrowa, nie mam wady serca. Czy jeśli obok badań anestezjologicznych zrobię echosondę serca, USG wątroby itp... będzie ok? Wiem, panikuję trochę... Z góry dzięki za porady!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51591 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w zasadzie to Ty nic nie musisza sama robic. od kwalifikacji do zabiegu pod wzgledem znieczulenia jest anestezjolog i to on podejmuje decyzje.
ryzyko ze sie nie wybudzisz zawsze jest, nawet jesli bedziesz miala zrobione wszystkie badania. zdarza sie to bardzo rzadko, bo w ulamku procenta, ale zawsze takie przypadki, ze pacjent sie nie wybudzil sa medialnie naglasniane.
dla piekna trzeba cierpiec.. czasem ryzykowac.. sama musisz rozpatrzec za i przeciw..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bolące plecy

Następny temat

Nie wiem czy dobrze trafiłem...ale..........

forma lato