SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Operacja a narkoza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3161

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90
Mam żylaki powrózka nasiennego i będe miał z tym zwiazany zabieg podwiązania (laparoskopowo).

Zabieg będzie w znieczuleniu ogólnym, czy przed narkoza jest obowiązkowa lewatywa czy np. dzień przed zabiegiem nie bede jadl i to wystarczy?

Jak to jest z ogólna szkodliwościa narkozy na organizm? Otepienie, slabsza pamiec, psujace sie zeby ile w tym prawdy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 1720 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22401
Przeczytaj, nie wierz w bzdury, nie bój sie.Będzie dobrze.Trzymam kciuki. http://znieczulenie.org.pl/site,faq,55.html  http://www.klinika.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=50:znieczulenie&catid=45:profil-leczniczy&Itemid=89 

Idąc ciemną doliną zła się nie ulęknę, gdyż to ja jestem ten najgorszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 96
Jestem po narkozie, a na pamięć, psujące się zęby i inne przypisane narkozie dolegliwości nie narzekam. Patrząc na twoje obawy, cieszę się, że przed narkozą nic nie czytałam na ten temat...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90
Nie jest to strach, po prostu szukam informacji bo wole wiedzieć jak to mniej więcej bedzie wyglądało. Wiem, też, że po jednej narkozie nic się nie dzieje, jednak fakt, że narkoza nie jest rzecza zdrową jest ogólnie znany.

Nie wiem na ile w srodowisku lekarskim, te pisam sa poważane Journal of Alzheimer’s Disease i Journal of Neuroscience ale jako ciekawostke wrzuce:

Już wcześniej niektóre badania wskazywały, że znieczulenie ogólne (popularnie narkoza) może osłabiać sprawność umysłową i zwiększać ryzyko zachorowania na alzheimera. Na przykład, w lutym 2007 r. naukowcy amerykańscy poinformowali na łamach pisma „Journal of Neuroscience”, że lek często używany w anestezjologii – izofluran – może powodować w mózgu zmiany charakterystyczne dla choroby Alzheimera.


Oczywiscie ten wycinek wrzuciłem przykładowo, żeby mnie tu ktos zaraz za paranoika nie bral

Zmieniony przez - ptan w dniu 2012-09-24 17:53:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
to zrób sobie operacje bez narkozy jak wolisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90
Ten temat poszedł w zła strone, załozyłem go głównie z powodu o to pytanie
Zabieg będzie w znieczuleniu ogólnym, czy przed narkoza jest obowiązkowa lewatywa czy np. dzień przed zabiegiem nie bede jadl i to wystarczy?

Nigdy nie byłem w szpitalu, więc zastanawiam sie czy lewatywe robi sie przed wszystkimi zabiegami chirurgicznymi w znieczuleniu ogólnym czy jest to zależne od rodzaju operacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 245 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1238
nie trzeba robic lewatywy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90
Dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Depilacja laserowa w Wawie gdzie najlepsza?

Następny temat

pas kulturystyczny

WHEY premium