SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dziwny ból głowy :/

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
od 4 dni (od środy konkretniej) utrzymuje się u mnie ból głowy, wydaje mi się że to nie taki "zwykły" ból. aktualnie powiedziała bym, że "tępy" z różnymi nasileniami (ale da się żyć ;), ale nie jest komfortowo) - trudno określić gdzie konkretnie występuje, gł. czoło, cz. potyliczna, ale bliżej karku ("kłykieć potyliczny"?), no i sam kark

'diagnozy' jakie wysunęła matka :P to obawy o zapalenie opon mózgowych (na razie oczywiście nie było innych objawów ;)) lub wysunięcie kręgu, bo niestety polskie szkoły wymagają w jednym dniu nosić 10kilo na plecach
opiszę od początku: w środę w nocy dopadł mnie straszny ból głowy i karku (mocniejszy niż ten, który teraz się utrzymuje), nie mogłam przez 2h zasnąć
w szkole jakoś przebolałam na pastylce p.b., było znośnie a dało się we znaki, gdy wróciłam do domu
dlaczego ta druga "diagnoza"? zaczęłam źle widzieć (mroczki), ciemniej i ogólnie zwężało się pole widzenia, co przeszło po jakimś czasie jak się położyłam, ale do tego doszedł jeszcze mocniejszy ból głowy i to szczególnie po prawej stronie czaszki, nasilał się zwłaszcza podczas leżenia
ogólnie coś co nie pozwoli normalnie funkcjonować... i to był jedyny taki atak... poza tym jestem senna i wydaje mi się, że mam większe 'cienie' pod oczami (zawsze miałam, albo złudzenie)
bardzo zbieżny z opisem bólu spowodowanego napięciem nerwowym, owszem to będzie 'nieco' stresujący rok, ale aktualnie niczym się przesadnie nie stresuje (no chyba że podświadomie), poza tym były 4 dni wolnego, więc wykluczam przemęczenie
przez jakiś czas piłam dużo kawy, ale po tym ograniczyłam
nadciśnienie wątpie, przeważnie mam niższe lub poprawne
temperatury nie mam (mierzyłam w tym samym dniu)
niestety wszystko się na siebie nakłada, niedługo mam mieć okres, ale wcześniej takich objawów nie miałam

wiem, że najprościej to iść do lekarza, obawiam się jednak że w moim wieku (18) odeśle mnie najwyżej do domu żeby się wyspać, wypić ziółka, wypocząć bo teraz to nie jest zwalający ból, ale może coś skojarzycie ;) chociaż zdaję sobie sprawę, że to takie "wszystko i nic" :/

dzięki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
już pytałam w tym topicu https://www.sfd.pl/BADANIA_LAB.,_USG,_RTG_INTERPRETACJA,_PYTANIA_etc...-t443063.html
wcześniej go nie zauważyłam :P

skierowanie dał lekarz rodzinny
a po co, no to wyjaśnienie jest w samym temacie częste bóle głowy (od czasu tego pierwszego) i karku, przeważnie prawej strony czaszki i inne dziwne objawy (np. promieniowanie na kość policzkową - aktualnie to przeszło),
dlatego trzeba sprawdzić czy to problem neurologiczny, dyskopatii czy innych (np. mięsień albo stres?)
zdjęcia są w temacie o RTG - z boku i przodu

sama nic sobie wkręcać nie chcę, ale czuję że coś jest źle ;p
teraz np. mam wrażenie "wleczenia" jednej nogi, mimo że chodzę poprawnie ;P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
powinnas przebadac zatoki,te objawy sa typowe.Istnieje jeszcze jedna mozliwosc...odcinek szyjny kregoslupa(migrena szyjna) ale odsylam do specjalistow ,najpierw odwiedz laryngologa.powodzenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
przypomniało mi się jeszcze jedno zdarzenie na wf, ale to było sporo przed tym
źle zrobiłam przewrót w tył tak, że głowa odchyliła mi się na bok/na ukos i mi chrupło pobolało chwile, przeszło
może teraz się dopiero odzywa ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
A wiec mam racje...prawdopodobnie doszlo do przesuniecia pierwszego krazka,jest ucisk na nerw.Mialem podobna kontuzje,zglosilem sie do dobrego kregarza(podkreslam dobrego)po nastawieniu dolegliwosci ustapily ale zanim sam do tego doszedlem co mi dolega przeszedlem przez wielu specjalistow...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ból rzeczywiście wygląda na odkręgosłupowy, ale idź jednak do tego lekarza. Wiek tu nie ma nic do rzeczy. Jeśli Cię odeśle, to będzie prawdopodobnie znaczyło, że zdiagnozował to jako odkręgosłupowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
i co wtedy? ;P
tak jak pisał LA BULL, trzeba będzie nastawiać? bo pewnie czasem to może powracać, chociaż dzisiaj czuje sie znacznie lepiej niż przez te parę dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
//podbijam

byłam u "kręgarza", owa pani powiedziała, że nie podejmie się tego dopóki nie przyniosę wyników badań rtg/rezonansu/neurologa itp.
trochę mnie 'nastraszyła', że może skończyć się na gorsecie, a problem może się pogłębiać lub polepszać, dlatego postaram się jak najszybciej zrobić badanie

głowa mi przeszła, ale mam inne objawy (nie chce sobie też za dużo "wkręcać" ),
bardziej odczuwam kark, tak jakby lewa strona karku, gdzie chrupnęło była luźniejsza, oprócz tego czasem czuje lekkie ściąganie lewej kości policzkowej lub lekki ból ucha (ew. trochę mnie przewiało)

jak wygląda leczenie wysuniętego dysku?, oprócz metod kręgarskich oczywiście, bo w szpitalu pewnie nikt nie będzie się w to bawił
czy w przyszłośći może się to jakoś "odbić" na zdrowiu?

Zmieniony przez - germaine w dniu 2008-11-18 16:32:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 115 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1674
czy podczas poruszania glowa na boki slyszysz takie lekkie pykanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
różnie bywa ;P
tzn. teraz na boki nie, jak okręcam głowę to słyszę cichy odgłos (nie wiem nawet jak nazwać, ni chrupanie ni pykanie :P)
wczoraj wieczorem trochę poruszałam i był meeega chrupot
i chyba trochę bardziej mi ściąga szyje, gdy obrócę głowę w prawo, więc może coś mięśniowego

dużo by sie zgadzało, kobita powiedziała mi, że nerwy sie krzyżują dlatego bolała mnie jedna półkula + mroczki od ucisku ;p
ogólnie mam też złe samopoczucie, nie wiem czy to ze zmęczenia czy też jakoś może to wpływać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 210 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8750
ok, sora że tak upierdliwie post pod postem

zdjęcia rtg już mam
jak to w polskich przychodniach- nie mogłam dzisiaj iść do oceny zdjęcia (ortopedy)... poszłam do nfz -termin 26.11 (następna środa)

czy na forum są osoby, które potrafiły by ocenić zdjęcie kości, wtedy bym zeskanowała i wrzuciła?


poza tym czy duże mogą być konsekwencje, jeśli tyle czasu minęło a wizytę i być może leczenie mam za tydzień? (chyba że znajdę inną przychodnie z lepszym terminem)
niestety bóle głowy powracają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Na forum nie ma takich osób, przynajmniej ja ich nie spotkałem. Kto właściwie zlecił te zdjęcia i po co? Czy robiono zdjęcia czynnościowe (w skłonie przód i w tył)?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Laptop - nosić w torbie czy w plecaku?

Następny temat

aminokwasy egzogenne a zdrowie

WHEY premium