SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięcie rzepki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 41089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Nie znikną, a mogą zanikać... Poczytaj trochę, bo zadajesz pytania, na które są odpowiedzi na Forum. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
wiem wlasnie przeczytalam i sie przeleklam;( ja chce grac w siatke, bo narescie znalazlam pasje i cos w czym jestem jak sadze dobra
Dzięki;* za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Dobry Ortopeda i Fizjoterapeuta napewno pomoże.
Dąż do celu, ale nie po trupach Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
miesnie Ci nie znikna , ale oslabna napewno troche zeby tego uniknac rob delikatne cwiczenia izometryczne <poprostu spinaj te miesnie np seriami po 10 powtorzen i 3 takie serie , kazdy skurcz utrzymaj na jakies 2-3 sekundy > a druga sprawa to cwiczenia kontrlateralne czyli cwiczenia nogi po przeciwnej stronie , poprzez uklad nerwowy i synergie beda bodzcowane takze te na chorej nodze:)

a poza tym , sproboj sie przejsc do ortopedy prywatnie jakiegos , odzaluj pare groszy i sproboj wymeczyc o orteze zamiast gipsu :) , potem jak zaczniesz cwiczyc nadal orteza ale juz delikatniejsza i w pozniejszej terapii kinesiology taping ;]

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
dzięki wielkie;) probowalam u tego co mi zakaladal orteze uprosic ale sie nie dal ale jemu to na reke bylo
w tym tygodniu mam pojsc do sportowego ciekawa jestem co mi powie;
donJAZYResko dzięki napewno sie przyda;D;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Dobra wrocilam wlasnie z rehablitacji;)
we wtorek bylam u specjalisty, lekarz bardzo dobry przyjezdzaja do niego z calego wojewodztwa. Co prawda prywatnie, ale bylo warto. Wytlumaczył mi wszystko ludzkim jezykiem pokazal na zdjeciu. Okazalo sie ze mam wade w uksztaltowaniu kosci mianowicie kłykcie boczne mam wieksze od tych drugich a powinno byc odwrotnie dlatego nie mam takiego dolka na rzepke i ta rzepka lata mi gdzie chce. Kazal brac leki szybko zaczac rehablitacji i sciagnac gips
na drugi dzien pojechalam do goscia ktory mi ten gips zalozyl i sie troche wydarl zebym poznije nie miala zadnych pretensji itp. Wkurzony byl strasznie, ale sciagnelam gips na rzadanie rodzicow
Dostalam skierowanie na rehablitacjie ale on mowil zeby dopiero za 2 tygodnie isc, znowu nie wiedzialam co robic bo tamten kazal odrazu
poszlam odrazu wczoraj bylam na rehablitacji probowalam wyprostowac i zgiac dalej, dzis juz troche wiecej cwiczen bylo
Gips to najgorsze co moze byc po tygodniu noszenia gipsu miesien czworoglowy mi sie zmniejszyl(głowka uciekla)
Niestety nie moge grac minimum 2 miesiace, takze moja kariera siatkarska przystopuje, byc moze nie bede mogla grac ze wzgledu na te klykcie
jest szansa ze moze to sie jeszcze dobrze uksztaltuje;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
po tygodniu gipsu nie wiem ile mi zniklo ale po tygodniu intensywnych cwiczen brakuje mi do normalnej nogi 1 cm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6
Cześć Wszystkim.Mam taki sam uraz jak wy wyskakują mi rzepki.Wczoraj po raz piąty wyskoczyła mi rzepka z prawego kolana.Czy ktoś może miał już operacje na rzepkę?Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Czesc . 2 lata temu mialem zwichnięcie rzepki z samo nastawieniem taka diagnoze otrzymalem od ortopedy dostalem na to mascie i okladanie zimnym komperesem kupionym w przychodni ortopedycznej. Noga wrocila do normalnego stanu... Po roku dalo sie we znaki spowrotem zwichniecie rzepki 4 tygodnie w gipsie. Cala moje zmagania z zwichnieciem rzepki prowadzil jeden ortopeda. Po 4 mieciacach sciagnalem gips dostalem zastrzyk pod rzepke i za 2 tygodnie nastepny odrazu zostalem powiadomiony przez niego zebym zapisal sie na rehabilitacje po rehabilitajci wrocilem do powolnego chodzenie i odrzucilem kule z ktorymi borykalem sie przez 2 miechy ale kola jest w dobrym stanie skacze,biegam ale nadal nie cwicze na WF boje sie o kola wiem ze to moze powroci.
Moim zdaniem trzeba popytac o najlepszego ortopede i czesto konsulotwac sie z nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1
Na pocztku tez nie mogelem zginac naga w cale lecz po zastrzkach i rehabilitajci i cwiczeniach w domu i brania roznych lekow przepisanych przez ortopede noga wracal do normalnego stanu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Układanie włosów ...

Następny temat

puls

WHEY premium