SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichnięcie łokcia

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4938

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Witam. Pod koniec września byłem na zawodach w zapasach. Nie fortunnie upadłem i zwichnąłem łokieć. Na szczęście na miejscu był lekarz i gdy podbiegł powiedział "Takiego zwichnięcia jeszcze nie widziałem" ze zdziwieniem. Lekarz powiedział, że mam zerwaną torebkę stawową i nie wiadomo jak z przyczepami mięśniowymi. W gipsie miałem 4 tyg. Zdjęli mi go 2 tyg. temu mam rehabilitacje od 3 dni a ręka nadal ma taki przykurcz tak jak po ściągnięciu gipsu. Za jaki czas mniej więcej wyprostuje rękę. Mam zamiar jak najszybciej wrócić do zapasów.
Pozdro ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Mam zapisane laser i ultradźwięki. Ciocia mi mówi, że nie potrzebnie mi zapisali ultradźwięki ponieważ to kruszy kości czy coś w tym stylu (ciocia się trochę zna jest masażystką i terapeutką) To prawda ? Czy te ultradźwięki coś dadzą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Nie chciałbym Cię martwić, ale łokieć jest cholernie ciężki w rehabilitacji. Pełnego wyprostu możesz nie uzyskać już nigdy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
A mniej więcej za ile czasu prawie do końca wyprostuje rękę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
A co robisz na rehabilitacji ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Najpierw mam wirówkę a potem DDM i na końcu ćwiczenia (z kijem, na kozetce, sznurki na kołowrotkach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 521 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9718
Czyli podstawy program... pilnuj, żeby były postępy w rehabilitacji... żeby się tobą interesowali, ewentualnie zmieniali ćwiczenia... męcz ich bo jak nie przypilnujesz swojej sprawy to w szpitalu zlejesz się z resztą... tak to jest w polskiej służbie zdrowia.
A co będzie to sam zobaczysz... każdy ma inny organizm, każdy inaczej reaguje na bodźce...

PAMIĘTAJ, ŻE BARDZO WAŻNE SĄ ĆWICZENIA W DOMU... NIE TYLKO NA REHABILITACJI.

Życzę powrotu do zdrowia :)


Zmieniony przez - Przemmo358 w dniu 2011-11-07 21:05:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 40 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 227
Moge jedynie dodac ze jesli nie znajdziesz kogos kto z Toba tam popracuje indywidualnie chociazby kilka minut to zamiast tych zabiegow mozesz sobie sam "pomachac" łokciem i bedzie podobny efekt.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
Dzięki wam za odpowiedzi. Na pewno pomogą ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 24
10 wirówek nie pomogło w ogóle zero poprawy. Teraz lekarz mi dopisał 20 soluxów niebieskich. Już 8 minęło. Na ostatniej prawie wyprostowałem do końca. Brakowało mi z 15 stopni. Po 2 godzinach znowu było 45 ;/ Czy kiedyś to się rozciągnie czy ciągle tak będzie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Państwowa rehabilitacja jest g**** warta, z kolei na prywatną nie wszystkich jest stać. Porozmawiaj z rehabilitantem na temat ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu. Musisz sporo pracować samodzielnie. Doszło do klasycznego przykurczu ręki. Spore przykurcze niweluje się za pomocą zabiegu operacyjnego. Takiego jak Twój nikt niestety na zabieg nie wyśle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8
Mam dosyć taniego rehabilitanta, więc nie warto wszystkich wrzucać do jednego "worka". Z tym że gabinet jest w Gdańsku : www.fizjo.com.pl. Nie zawsze rehabilitacje są drogie:/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kolana i biodra

Następny temat

zgrubienie na sutku

WHEY premium