SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Więzadła nadkolcowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 197
Witam, właśnie odebrałem opis rezonansu, o którym wspominałem, może ktoś oceni jak to wygląda i czy jest szansa na powrót do sportów siłowych? Trochę sporo tych wypuklin..


kr.szyjnego

Zniesiona fizjologiczna krzywizna kręgosłupa szyjnego , lordoza.
Obniżenie i częściowa dehydratacja zwyrodnienia krążka m-k C4/C5. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na tylnych krawędziach trzonów w jego otoczeniu. Niewielkie zmniejszenie uwodnienia i zachowana wysokość krążków m-k C2/C3 , C3/C4 oraz C5/C6.
Trzony kręgów o zachowanej wysokości. Sygnał szpiku kostnego objętych badaniem kości prawidłowy.

C2/C3 - lewoboczna protruzja krążka m-k w niewielkim stopniu przewęża światło lewego zachyłka bocznego oraz wejście do otworu m-k i dyskretnie modeluje worek oponowy ; bez cech ucisku struktur nerwowych.
C3/C4 i C6/C7 - drobne , tylne , centralne wypukliny krążków m-k nieznacznie przewężają przednią rezerwę płynową i dyskretnie modelują worek oponowy.

C4/C5 - tylna , pośrodkowa protruzja krążka m-k w znacznym stopniu ogranicza przednią rezerwę płynową oraz przemieszcza i uciska worek oponowy. Rdzeń szyjny nieco spłaszczony ; poza tym bez cech kompresji struktur nerwowych.

C5/C6 - tylna , pośrodkowa wypuklina krążka m-k , skierowana nieco bardziej na stronę lewą , w niewielkim stopniu redukuje przednią rezerwę płynową i modeluje worek oponowy ; bez cech ucisku
struktur nerwowych.

Poza tym kanał kręgowy w odcinku szyjnym kręgosłupa prawidłowego kształtu i szerokości światła. Worek oponowy nieprzemieszczony . bez cech kompresji . Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana.

Rdzeń szyjny o prawidłowym sygnale , bez zmian ogniskowych.


Zgrubienia błony śluzowej zatoki klinowej.



REZONANS MAGNETYCZNY KR. PIERSIOWEGO

Niewielkiego stopnia esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego . Nieco pogłębiona fizjologiczna krzywizna kręgosłupa piersiowego , kyfoza.

Trzony kręgów od Th3 do Th12 o nierównych , falistych zarysach ich płytek granicznych ; w części z nich widoczne są guzki Schmorla - zmiany po przebytej poronnej postaci choroby Schauermanna.
Niewielkie obniżenie i zmniejszenie uwodnienia krążków m-k części środkowej i dolnej kręgosłupa ; zmiany bardziej nasilone na Th3/Th4 oraz Th6/Th7.

Trzony kręgów o zachowanej wysokości.
Niewielka przebudowa zwyrodnieniowa szpiku kostnego w sąsiedztwie płytek granicznych trzonów kręgów Th6 i Th9 - typ I wg Modica.

Th3/Th4 , Th8/Th9 , Th9/Th10 i Th10/Th11 - drobne , tylne , pośrodkowe wypukliny krążków m-k w niewielkim stopniu przewężają przednią rezerwę płynową i modelują worek oponowy ; bez cech kompresji struktur nerwowych.

Th4/Th5 - drobna , tylna , centralno prawoboczna protruzja krążka m-k ogranicza przednia rezerwę płynową oraz przemieszcza i uciska worek oponowy. Rdzeń piersiowy nieco spłaszczony ; poza tym bez cech kompresji struktur nerwowych.Podobne zmiany na Th7/Th8 redukują rezerwę płynową i uciskają worek oponowy ; bez cech kompresji struktur nerwowych.

Th6/Th7 - drobna , prawoboczna wypuklina krążka m-k w niewielkim stopniu przewęża przednią rezerwę płynową i modeluje worek oponowy ; bez cech kompresji struktur nerwowych.

Poza tym kanał kręgowy w odcinku piersiowym kręgosłupa prawidłowego kształtu i szerokości światła . Worek oponowy nieprzemieszczony . bez cech kompresji.Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana..

Rdzeń piersiowy o prawidłowym sygnale , bez zmian ogniskowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zmian w kręgosłupie szyjnym i piersiowym jest bardzo dużo praktycznie na każdym segmencie co wynikają z wady postawy zniesiona lordoza w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz powiększona kifoza w odcinku piersiowym.Znajdź sobie dobrego fizjoterapeutę półki bo pracy będzie sporo nad Tobą (choć oczywiście nie można tego stwierdzić na podstawie samego wyniku). Trening siłowy możliwy a nawet wskazany natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia , intensywność, rozciąganie itp. to do ustalenia przez fizjoterapeutę ponieważ będzie to miało znaczenie dla funkcjonowania Twojego kręgosłupa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 197
Mogę wrzucić zdjęcie rezonansu, ale to niestety we wtorek dopiero. Jestem szczerze mówiąc załaany. Zwłaszcza, że po 2-3 miesiącach przerwy od treningów czuje bóle w całości kręgosłupa. Osłabienie gorsetu mięśniowego chyba zbyt korzystne w mojej sytuacji nie jest prawda? Znasz może jakiegoś ogarniętego fizjoterapeute z tego zakresu w Łodzi ? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wysłałem informacje w wiadomości prywatnej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 197
Dziękuje, wiadomość odebrana. A mam takie pytanie, sądzisz, że przy tak zdemolowanym kręgosłupie jest szansa na powrót do w miarę normalnego życia i uprawiania sportu ? Czy w swojej praktyce widziałes kiedyś tyle zmian w kręgosłupie ? Dziękuję za odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście zarówno do pierwszego i drugiego pytania. Nie masz co się załamywać tylko działaj , a przypadki występują o wiele gorsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 197
Dziękuję za, mam nadzieje, szczere słowa. O ile nie masz nic przeciwko zdam jeszcze relacje z wizyty wtorkowej u pewnego profesora chirurgi/ortopedii, chociaż odpowiedź już znam : "żadnego treningu siłowego i zapewne leczenie poprzez tabletki ".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
Mnie ciekawi w czym poza bolem moga pomoc tutaj tabletki i co mialyby one wyleczyc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 197
No poza bólem to niestety nic, ale jeszcze podczas wizyty w szpitalu pierwszym sposobem leczenia opuchlizny było stosowanie mydocalm forte, więc strzelam po prostu, że będzie zakaz uprawiania sportu, stąd po prostu szukam rozwiązań, które sport pozwolą uprawiać.,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
podlamany
Dziękuję za, mam nadzieje, szczere słowa. O ile nie masz nic przeciwko zdam jeszcze relacje z wizyty wtorkowej u pewnego profesora chirurgi/ortopedii, chociaż odpowiedź już znam : "żadnego treningu siłowego i zapewne leczenie poprzez tabletki ".


W niektórych wypadkach trening siłowy będzie przeciwskazany i może zaszkodzić , Twoje pytanie dotyczyło możliwości powrotu do treningu co jest jak najbardziej możliwe (przy warunkach co wspomniałem wyżej) natomiast niekoniecznie w aktualnym stanie, także najpierw odpowiednia diagnostyka , następnie leczenie (i po nim lub w jego trakcie jeśli będzie taka zgoda wprowadzenia ćwiczeń siłowych). Farmakologia również na pewnym etapie ma znaczenie i nie tylko przeciwbólowe ale również choćby przeciwzapalne.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból po przysiadach i martwym ciągu

Następny temat

Oleje w kosmetyce

WHEY premium