SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uraz dłoni - diagnoza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1111
Jakis miesiąc/półtora temu robiłem sobie worek w owijkach i rękawicach do MMA. Po skończonym treningu trochę bolała mnie kostka i była może minimalnie napuchnięta, mimo to na następnym treningu dalej zrobiłem sobie worek, trochę bolalo ale nie przeszkadzało mi to bardzo. Kostka spuchła troszkę bardziej no i bolała ale nic wielkiego się nie działo, postanowiłem że odpuszcze treningi na jakiś czas. No i trwa to do tej pory. Opuchlizna od czasu tamtego treningu zeszła jakoś w tydzien/dwa. Gdy wtedy ciągnąłem drugim palcem po tej opuchliźnie w górę i w dół to czułem jakby pod palcem się coś przesuwało i tak jakby "skrzypialo". Nie był to raczej staw, może skóra pod wpływem opuchlizny.

Palcem mogę ruszać normalnie, nie boli mnie przy żadnym ruchu, nie jest opuchnięty ani nie widać jakichś odkształceń w żadnym miejscu. Boli mnie jedynie jak dociskam kostkę do założmy ściany, podłogi. Ostatnio przy paru ciosach na worek nie czułem tej kostki chyba w ogóle ale no tak jak pisałem, przy dociskaniu na przykład do jakiejś twardszej powierzchni ta kostka boli i jest to trochę uciążliwe.

Czy możliwe, że kostka jest po prostu mocno obita, i że to się tak ciągnie? Nie widać żeby była jakoś zniekształcona i też normalnie mogę ruszać palcem w każdą stronę bez bólu nawet przekraczając normalny zakres ruchu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Najpewniej wykonać rtg i usg stopy. Poza tym leki OTC z apteki pomogą. Chyba, że wizyta u lek i on zapisze coś innego.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1111
Trochę się nie zrozumieliśmy. Chodzi o kostkę w prawej ręce, dlatego wspomniałem o owijkach i rękawicach na początku :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Wszytsko dobrze krzykacz napisał, jak chcesz wiedzieć co jest trzeba zrobić badanie obrazowe.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76046 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754924
Niestety ciężko nam cokolwiek tutaj doradzić. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić co stało się z Twoją dłonią, a dokładniej stawem, o którym wspominasz. Bez wątpienia doszło do jakiegoś stanu zapalnego w wyniku pracy na worku bokserskim. Na przyszłość sugeruję pracować w rękawicach bokserskich, a nie od MMA, które zwiększają ryzyko powstania urazu/kontuzji. Smaruj miejsce żelem przeciwzapalnym, schładzaj, staraj się nie wprowadzać czynnika powodującego zwiększenie stanu zapalnego i z czasem powinno przejść.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból łydek podczas biegania lub szybkiego chodzenia

Następny temat

Drżenie mięśni

WHEY premium