SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Termogeniki

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 13906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 14677
Znalazłem ciekawy art na necie odnośnie termogeników, stosowania, wskazań i przeciwwskazań. Nie wiem czy było to już wrzucane na sfd, czy nie, jeśli tak to wywalić...

"Ogólne informacje na temat ECA.

ECA (skrót od ephedrin e, caffeine, aspirine) znane też pod nazwą "termogeniki" jest to najbardziej skuteczny zestaw środków wspomagających odchudzanie. Oprócz niezrównanej skutecznościjest on całkowicie nieszkodliwy dla osób zdrowych i przestrzegających zasad właściwego użycia. Jego skuteczne działanie odchudzające zostało udowodnione naukowo przez niezależne badania. Podobne badania udowodniły brak wpływu na odchudzanie przyjmowania L-karnityny.
ECA jest zupełnie nieznane wśród polskich lekarzy. Nie spotkałem ani jednego, który o tym słyszał. Polskie uczelnie kształcą na temat zastosowania efedryny w leczeniu przeziębień ale zupełnie pomijają jej stosowanie w odchudzaniu. Niewykluczone, że Twój lekarz po raz pierwszy usłyszy o ECA od Ciebie i nie będzie w stanie udzielić Ci wiarygodnej informacji. Jeżeli zamiast termogeników zaproponuje Ci nieskuteczną L-karnitynę to pozostaje pogratulować mu "wiedzy".
Niektórym osobom efedryna może się źle kojarzyć, ponieważ z niej w wyniku prostych reakcji chemicznych można zrobić to, z czego polscy chemicy słyną na cały świat. Rozsądni ludzie wiedzą, że wiele rzeczy można zastosować w dobry i w zły sposób. To już zależy od Ciebie.
Wydaje mi się, że najrozsądniej jest podsumować koszty zdrowotne otyłości (skrócenie życia o kilka-kilkanaście lat), dotychczasowe rezultaty odchudzania (mierne) i potencjalne, niewielkie ryzyko stosowania termogeników.

Sposób działania:

Znaczne zmniejszenie apetytu, zmniejszenie uczucia głodu, dzięki temu nie występuje ochota na podjadanie pomiędzy posiłkami, Skutecznie pomaga radzić sobie z największymi wrogami diety odchudzającej: słabą wolą i głodem.

Efekt termogeniczny - wyraźne podwyższenie temperatury ciała już po kilkudziesięciu minutach od przyjęcia na pusty żołądek i w związku z tym podwyższenie spoczynkowego zużycia kalorii (nawet siedząc spalasz więcej kalorii!), Pozwala jeść więcej jednocześnie chudnąć,

Podwyższenie metabolizmu,

Ochrona mięśni przed katabolizmem (rozkładem) podczas diety, organizm w obecności ECA woli korzystać z energii zmagazynowanej w tkance tłuszczowej, zamiast spalać mięśnie,

Działanie termogeniczne zwiększa się wraz z długością okresu przyjmowania. Po kilku miesiącach przyjmowania szybkość metabolizmu w dalszym ciągu wzrasta.

Pobudzenie aktywności umysłowej oraz popędu seksualnego na skutek wzmożonego krążenia, nadmiar utrudnia koncentrację. Działanie pobudzające znacznie się zmniejsza po kilku dniach.

ECA nie działa na tylko na rezultaty otyłości ale przede wszystkim dociera głęboko do jej przyczyn. Stymuluje wydzielanie noradrenaliny, której brakuje osobom cierpiącym na otyłość.

Sposób użycia:

1. Rano, na czczo, popijając wodą, śniadanie jeść dopiero po 30-40 minutach.
2. Po pięciu godzinach, około godziny 12-tej pomiędzy posiłkami. Po strawieniu poprzedniego posiłku i nie mniej niż 30 minut przed następnym.
3. W razie potrzeby można przyjąć trzeci raz około godziny 17.00. Nie zaleca się przyjmowanie ECA po godz. 17.00, ponieważ może spowodować bezsenność lub utrudnić sen.

Za każdym razem należy popijać dużą ilością wody. Podczas odchudzania należy stosować rozsądną dietę niskokaloryczną, nisko-węglowodanową i przyjmować, co najmniej 2-3 litry wody nie licząc innych napojów.
Badania nie stwierdziły przyspieszenia odchudzania przy przyjmowaniu więcej niż 3 dawki dziennie. Optymalna ilość, to 2 do 3 dawek dziennie.

Rozpoczynając kurację z użyciem ECA zaleca się początkowo przyjmować 1/2 lub 1/3 dawki, aby nie powodować niepotrzebnego nadmiernego pobudzenia.

Skład ECA.

Idealna dawka zawiera 20 mg efedryny (lub wyciąg z Ma Huang), 200 mg kofeiny (wyciąg z Guarany, kawa) i aspirynę (synefrynę, salicynę). Najlepiej, jeżeli są to ekstrakty ziołowe. Działają one dłużej i są łagodniejsze dla organizmu niż postać chemiczna. Zaleca się przyjmowanie dwóch, maksymalnie trzech dawek dziennie. Ostatnia dawka powinna być przyjęta nie później niż o godzinie 16-tej. Przyjmowanie później niż o 16.00 może powodować zaburzenia snu.
Najlepiej przyjmować na pusty żołądek, co najmniej pół godziny przed posiłkiem.
Aby uzyskać najlepsze rezultaty należy ograniczyć ilość kalorii oraz zwiększyć aktywność fizyczną. Podczas kuracji z użyciem ECA należy pić bardzo duże ilości wody.

Wyniki stosowania:

W niezależnych badaniach klinicznych użycie ECA w jednej z grup spowodowało utratę 5 kg masy ciała, w tym około 0,5 kg mięśni oraz około 4,5 kg tłuszczu. Grupa kontrolna utraciła około 4 kg, w tym 1,5 kg mięśni i 2,5 kg tłuszczu.
W innym badaniu grupa biorąca ECA straciła 17 razy więcej masy ciała niż grupa kontrolna. Tak dobry wynik był spowodowany między innymi tym, że grupa biorąca ECA dzięki zmniejszeniu apetytu nie miała ochoty podjadać i zachowała dietę. Grupa kontrolna nie wspomagając się zmniejszającym apetyt środkiem nie miała wystarczająco silnej woli, aby dotrzymać rygorów diety.

ECA jest powszechnie stosowane przez kulturystów podczas fazy przygotowań do zawodów, kiedy chcą oni zrzucić maksymalną ilość tłuszczu zachowując jak najwięcej mięśni (ćwiczenia na "rzeźbę").

Uwaga. Jeżeli masz problemy zdrowotne z sercem lub wysokie ciśnienie, przyjmujesz antybiotyki, to nie możesz przyjmować ECA. Porozmawiaj ze swoim lekarzem zanim rozpoczniesz kurację.

Zamienniki - ECA "zrób to sam".

W Polsce ECA jest prawdopodobnie w trakcie legalizacji. Nie jest powszechnie dostępne. Wiedza na temat ECA w języku polskim praktycznie nie istnieje. Poszczególne składniki są dostępne bez większego problemu. Dla osób, które są naprawdę zdesperowane podaję źródła składników do nabycia w sposób legalny. Zastrzegam, że sam nie tego nie testowałem. Nie polecam używania ECA własnej roboty ze względu na występowanie dodatkowych składników, które mogą mieć niepożądane działanie uboczne zwłaszcza przy przyjmowaniu wielotygodniowym. Zalecam konsultację z lekarzem. Artykuł ten ma charakter wyłącznie informacyjny i zdecydowanie odradzam samodzielne próby.
Najważniejsze składniki to: efedryna 20 mg, kofeina 200 mg i aspiryna. Taka kombinacja jest najbardziej efektywna. Zwiększenie któregokolwiek składnika nie zwiększy skuteczności.

Efedryna.
To najsilniej działający składnik. Najprościej kupić w aptece bez recepty lek na przeziębienie o nazwie Tussipect produkcji Herbapolu. Opakowanie 20 drażetek po 15mg efedryny każda, kosztuje około 3 zł. Oprócz efedryny Tussipect zawiera także inne składniki. Nie jest mi znane ich działanie. Dłuższe ich przyjmowanie może mieć niepożądane efekty - porozmawiaj z lekarzem!!! Do złożenia jednej dawki ECA należy użyć 1,5 - 2 tabletki. Początkowo lepiej przyjmować jedną, aby stopniowo przyzwyczajać organizm.

Kofeina.
Kofeinę można zakupić w formie tabletek kofeinowych w aptece (drogie), lub po prostu wypić trzy - cztery mocne kawy. W jednej mocnej kawie jest około 60 mg kofeiny, zatem trzy kawy, to około 200 mg. Są też różnego rodzaju inne źródła kofeiny np. Plusz Active (30mg w jednej pastylce) itp., ale jedzenie tubki Plusza dziennie nie jest zbyt wygodne.

Aspiryna.
Aspiryna w świetle najnowszych badań okazuje się być raczej zbędna, można ją stosować, ale równie dobrze można pominąć, szczególnie w przypadku np. wrzodów żołądka.

Tłumaczenie ulotki z opakowania jednego z preparatów.

Xenadrine RFA-1
Firmy Cytodyne. www.cytodyne.com
Klinicznie zbadany skuteczny przyspieszacz spalania tłuszczu

Zawartość 120 kapsułek. Pojedyncza dawka 2 kapsułki.
Niektóre składniki (nie wymieniam tych nieistotnych):

* Ma Huang 335 mg, standaryzowany do 20 mg efedryny
* Ekstrakt Guarany 910 mg, standaryzowany do 200 mg kofeiny
* ThermoSynergist Blend 390 mg (salicyna, L-Tyrozyna, czosnek, DMAE, L-karnityna, ekstrakt zielonej herbaty itp.)
* Kwas pantotenowy 40mg


Xenadrine RFA-1 jest rewolucyjną naturalną formułą służącą do utraty wagi. Jej efektywność została udowodniona serią niezależnych badań naukowych.

Przeczytaj dokładnie ulotkę przed użyciem i ściśle przestrzegaj instrukcji.

Zalecany sposób użycia:
Weź dwie kapsułki przed śniadaniem lub porannymi ćwiczeniami oraz dwie kapsułki wczesnym popołudniem. Rozpocznij kurację używając tylko połowy zalecanej dawki (jedna kapsułka dwa razy dziennie) przez pierwsze siedem dni, aby uzyskać tolerancję. NIE PRZEKRACZAĆ 4 KAPSUŁEK DZIENNIE. Uwaga: Produkt zawiera kofeinę i salicynę (prekursor aspiryny) i nie powinien być używany przez osoby chcące wyeliminować te składniki z diety. Aby uzyskać najlepsze rezultaty powinien być używany jako część programu zawierającego dietę i zestaw ćwiczeń.

UWAGA: Nie wolno używać przez osoby poniżej 18 roku życia. Nie używać w ciąży oraz w okresie karmienia. Skonsultuj się z lekarzem zanim użyjesz ten produkt, jeżeli jesteś w grupie ryzyka, masz w rodzinie, jesteś leczony na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, częste bóle głowy, nerek, wątroby, tarczycy, chorobę psychiczną, cukrzycę, anemię, jaskrę, nerwicę, depresję, udar mózgu, arytmię serca, zawał, phreochromacytoma, problemy z oddawaniem moczu, powiększenie prostaty. Nie używać, jeżeli przyjmujesz inhibitor oksydazy monoaminowej (MAOI) (lub dwa tygodnie po zaprzestaniu przyjmowania) lub jakikolwiek inny lek na receptę zawierający efedrynę, pseudoefedrynę, fenylopropanolaminę (składniki w lekach na astmę, alergie, przeziębienie, kaszel, wspomagaczach odchudzania).
Przekroczenie zalecanej dawki nie przyspieszy i nie zwiększy rezultatów i może spowodować poważne i rozległe skutki zdrowotne w tym atak serca i/lub zawał. Przerwij użycie i wezwij lekarza natychmiast po odczuciu bardzo szybkiej pracy serca (kołatania), roztrzęsienie, silny ból głowy, przyspieszony oddech lub podobne objawy. Osoby, które spożywają dodatkowe produkty zawierające kofeinę z tym produktem mogą mieć poważne i różnorodne skutki zdrowotne. Każda dawka zawiera 20 mg efedryny.
Maksymalna rekomendowana (przez amerykańską FDA) dawka efedryny dla zdrowego dorosłego to nie więcej niż 100 mg w okresie 24 godzin przez nie dłużej niż 12 tygodni. Niewłaściwe użycie efedryny może być niebezpieczne dla zdrowia.

Dlaczego można sobie zrobić krzywdę?
Nieumiejętne stosowanie ECA może spowodować utratę zdrowia, a nawet życia.
Typowe błędy to:

* Stosowanie ECA przez osoby z wysokim ciśnieniem lub chorym sercem. ECA podwyższa ciśnienie oraz początkowo zmusza serce do cięższej pracy, co może mieć fatalne skutki. Te osoby absolutnie, pod żadnym pozorem NIE MOGĄ używać ECA!
* Ukryta wada serca - rzadkie przypadki. Jeżeli masz ukrytą wadę, o której jeszcze nie wiesz, to przyjmowanie tego suplementu może ją ujawnić. Dlatego zaleca się w początkowym okresie przyjmowanie 0,5 lub 0,3 dawki oraz uważną samoobserwację w celu szybkiego przerwania kuracji w razie problemów.
* Zwiększanie dawki. To bardzo powszechny błąd i proszenie się o kłopoty. Po kilku dniach efekt pobudzający zanika i niektórzy zwiększają dawkę myśląc, że to zwiększy szybkość odchudzania. Niekorzystnym rezultatem jest zwiększenie serca do jeszcze większej pracy, zwiększenie ciśnienia, co przy jednoczesnym braku samoobserwacji może doprowadzić do katastrofy. Przyjmowanie więcej niż trzech dawek dziennie nie zwiększa skuteczności odchudzania! Przyjmowanie więcej niż 100 mg efedryny dziennie jest szkodliwe.
* Stosowanie przed treningiem wytrzymałościowym. Takie zastosowanie to już jest doping. ECA tak bardzo zwiększa wytrzymałość i zagłusza zmęczenie, że można doprowadzić się do skrajnego wyczerpania, bardzo wysokiego tętna, czego skutkiem może być wylew lub zawał.
* Stosowanie ECA z alkoholem, narkotykami, antybiotykami itp. może mieć nieobliczalne skutki. Mała ilość alkoholu, która normalnie powoduje "humorek" może u niektórych osób w połączeniu z ECA spowodować bardzo nieoczekiwane rezultaty.
* Stosowanie ECA z innymi środkami odchudzającymi oraz lekami zawierającymi efedrynę może spowodować przekroczenie dopuszczalnej i bezpiecznej ilości przyjętej efedryny.

Preparaty dostępne za granicą.

Nie ma znaczenia, który preparat wybierzemy. Ważne, aby miał on 20 mg efedryny i 200 mg kofeiny w jednej dawce. Jeszcze lepiej, jeżeli są to wyciągi ziołowe, a nie postać chemiczna ze względu na mniejsze drażnienie żołądka oraz dłuższe działanie.
Przykładowe nazwy: Hydroxycut - mocno reklamowany, najdroższy, ponieważ ma najdłuższe artykuły sponsorowane w magazynach kulturystycznych, Xenadrine - nieco tańszy ze względu na krótsze artykuły sponsorowane , Therma Pro, Ripped Fuel, itp. Nie ma między nimi istotnych różnic w efektywności działania, a różnice w cenie wynikają ze sposobu marketingu oraz dodania nieistotnych składników, które zdaniem producenta mają sprawić, że ich preparat będzie najlepszy.
W Europie prawdopodobnie nie można kupić legalnie ECA bez recepty. W Danii jest powszechnie stosowane (kilka milionów osób), ale na receptę. W USA jest powszechnie dostępne w każdym sklepie z suplementami w większości stanów.
Niektórzy sprzedają ECA "Ma Huang free" lub "Ephedra free". To nie jest ECA tylko pobudzająca namiastka bez działania termogenicznego. Brakuje w niej jednego z dwóch najważniejszych składników - efedryny. Synefryna w nich obecna nie jest zamiennikiem efedryny, ale aspiryny. Takie praktyki są stosowane na przykład w Wielkiej Brytanii oraz w RFN. Skuteczność tych preparatów jest podobna jak po wypiciu kilku mocnych kaw. Nie występuje efekt termogeniczny.

Linki
www.drumlib.com Obowiązkowa lektura. Rewelacyjny artykuł. Źródło linków do dużej ilości badań naukowych.
Hyperreal sporo wiadomosci o różnych, mniej lub bardziej szkodliwych substancjach."

Całość tutaj --> http://80.55.84.155/jw/dieta/faqeca.htm 

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1183 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6697
no było już tego

http://finanse.testynarodowe.pl .................. wykonaj test i odbierz DARMOWE EBOOKI o zarabianiu w sieci i biznesie .................http://finanse.testynarodowe.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spadek z nitrobolanu

Następny temat

kreta + nitro + lgluta ???? :D daje SOGIII !!

nutloveb