SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podwyszone ALT i AST

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2310
Siemka moja sytuacja wygląda tak:
Przed wakacjami byłem na wizycie u endokrynologa i zrobiłem wszystkie badania TST i ogólnie wszystkie hormonalne i również ALT
Wyniki:
TSH 1,68 mIU/ml ft4 12,5 pmol/l LH 6,40 mIU,ml, FSH 13,61 mIU/ml TST 2,86 ng/ml EST 19,8 pg/ml i ALT 78
Czy te wyniki są dobre ? Wiem ze ALT jest podwyższone o 2 razy..

lekarka powiedziała mi ze podwyższone ALT jest spowodowane braniem odzywek i zakazała mi ich brania...
Te badania robiłem parę dni po zakończeniu Cyklu na mono.

Wczoraj zrobiłem badanie ponownie ale już tylko pod kątem prób wątrobowych i wyszło że ALaT 38 i ASPAT 88 gdzie norma jest do 48.
AlT spadło a przez wakacje jadłem naprawdę dużo odzywek.
wyciągnąłem jakieś stare wyniki z przed roku gdzie jeszcze nie ćwiczyłem i byłem gruby bo ważyłem 85kg przy 170 cm i aspat wtedy wynosiło 101 !
Dodam jeszcze ze wczorajsze badania robiłem 2 dni po treningu.
Co o Tym wszystkim sądzicie ?

i czy faktycznie odzywki aż tak złe działają na wątrobę ?

Wysiłek czyni cuda...!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jesli robiles trening dzien po ciezkim treningu - to nic dziwnego, ze masz podwyzszone próby watrobowe

jesli natomiast po kilku dniach bez treningu - to ja bym odstawil te suple ktore bierzesz i powtorzyl badanie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Wszystko wpływa na zmianę parametrów - dieta, suple, leki, wysiłek itp...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2310
O dzięki ze udzieliłeś mi profesjonalnej odpowiedzi :)
Po twoje odpowiedzi też wnioskuje ze jesteś bardzo wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie zdrowia !
Normalnie super !
Bardzo mi pomogłeś !

Wysiłek czyni cuda...!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2143
Te podziękowania to w ramach żartu, czy naprawdę? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16407
miales serologie w kierunku WZW robiona? odzywki szkoda jak najbardziej, to co pisza na opakowaniu to niestety nie jest pelny sklad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Dobrze Kolego , zacznijmy od tego ,czy pod czas pierwszego badania miales robiony Aspat ,bo nie widze wyniku w Twoim poscie. Co do odzywek...Metabolizm aminokwasow wiaze sie z wytwarzaniem toksycznego dla organizmu amoniaku zamienianego nastepnie w kationu amonu (NH4+) a finalnie usuwany przez nerki w formie mocznika. Odbywa sie to wszystko w cyklu ornitynowym. Teraz ciekawostka..odbywa sie to wszystko gdzie? Otoz w watrobie.Wniosek z tego taki ,ze podaz zwiazkow bialkowych powoduje obciazanie watroby i takie a nie inne wyniki. Odstawienie preparatow przywroci z czasem wyniki do poziomu normy. Jesli chodzi o post wyzej , gdyby to bylo przewlekle wirusowe zapalenie watroby powstale w toku ostrego WZW to :
a) normy bylyby zdecydowanie bardziej podwyzszone >100
b) nie nastapilby tak radykalny spadek Alat po zmianie diety

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 603 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16407
przewlekle nie musi powstawac w toku ostrego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
Tak?;)
"Przewlekle zapalenie watroby - ostre wirusowe zapalenie watroby , ktore po 6 miesiacach nie zostalo wyleczone " Medycyna wewnętrzna - Gerd Herold

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
ale domyslam sie ,ze Tobie chodzilo o to ,ze nie musi dawac silnych objawow. Z tym masz racje bo np 65% wzw typu B u doroslych przebiega bezobjawowo

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2310
Dzięki wszystkim :)
czyli najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu odstawienie odzywek, dobra dieta i jakieś leki na regeneracje wątroby jak np esselive ?

Wysiłek czyni cuda...!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 602 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1966
tak wlasnie

Mnich tybetański :)
------------------------------
"Lekarz, który leczy za darmo, nic nie jest wart."Talmud
SOG ZA PORADĘ
------------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skarpety antypotowe

Następny temat

Poczucie lęku oraz paniki na kacu

WHEY premium