SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po wypadku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej,
w sobote, 6.11, zostalem potracony na przejsciu dla pieszych przez samochod. Nic wielce powaznego sie nie stalo, troche siniakow, krwiakow i rozwalona glowa (luk brwiowy, kilka szwow). No jednak uraz glowy to uraz glowy.. dzis bylem u lekarza rodzinnego na kontroli i zapytalem sie kiedy moge wrocic do treningow silownia/bieganie i uslyszalem, ze za 2-3 miesiace dopiero.
Wydaje mi sie to troche przesadzone, dlatego mam pytanie czy ktos mial podobny problem z powrotem do sportu po wypadku? Jesli tak to kiedy powrocil do treningow? Od czego zaczac zeby nie przesadzac?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Ruszasz powoli, bez mocnego ciężaru itp...
Raczej sam powinieneś wiedzieć kiedy już jest ok z Tobą i sukcesywnie to sprawdzać.
Może i przesadził z okresem lekarz ale to dla Twojego dobra.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Miałeś robione TK głowy ?? Lekarz tak jak wyżej asekuracyjnie powiedział 2-3 miesiące ponieważ po takim wypadku jeszcze coś może wyjść po czasie np bóle głowy po 1-2 miesiącach

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tomografie bede robil dopiero po zdjeciu szwow, czyli mysle ze ok. 20 listopada.
Bole glowy maja mi towarzyszyc nawet do miesiaca. Czyli po prosty powoli zaczac powracac jak juz mnie nic nie bedzie bolec, w glowie nie bedzie szumiec?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Triche nie kumam to po potrąceniu nie zawieziono cie do szpitala?? Kierowca który cie potrącił nie pomogł ci. Z tego co wiem to tk lub rtg to standard przy tego rodzaju urazach.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie nie nie. :) Zostalem zawieziony do szpitala. Mialem przeswietlenie twarzoczaszki i nie wykazalo zadnych zlaman ani pekniec. Tomografie mam zrobic sobie juz po zdjeciu szwow za $ (oczywiscie pokryje to potem odszkodowanie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 56 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 224
Lekarz to lekarz.. ocenia twoj stan, decyduje i daje ci zalecenia. Ja bym cie namawiał na przystanie na jego sugestie. Niektore urazy 'wychodza' po czasie. 2-3 miesiace przerwy to okres w ktorym dajesz organizmowi czas na wrocenie do pelni sil szczegolnie gdy chodzi o głowe. Trening siłowy to duze obciazenie, skoki cisnienia, gwałtowne zmiany pozycji ciała. Zapotrzebowanie na tlen drastycznie rośnie i cierpi na tym mozg! A ten w okresie rekonwalescencji powinien byc dobrze dotleniony i odzywiony. Zapewne dostałeś jakies leki nootropowe? Tak wiec nie spiesz sie, zregeneruj ewentualne uszkodzenia a bedziesz mial czyste sumienie.
Powikłania po takim urazie moga cie kosztowac o wiele wiecej niz te pare miesiecy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, nie dostalem zadnych lekow. Jedynie pani doktor przypisala mi masc na stluczenia, a jak bedzie mnie bolec glowa to leki przeciwbolowe.
Dzieki za odpowiedzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

klucie w brzuchu

Następny temat

Ciągły ból od kilku lat - do dzis nie wiem co to

WHEY premium