SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Peeling.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Tak jak już pisałem we wcześniejszym poście, miałem mieć zrobiony peeling przeciwko bliznom i przebarwieniom potrądzikowym. Jestem już po pierwszym zabiegu i chciałbym napisać na czym on polegał.

Przed peelingiem, musiałem podpisać na niego zgode, peeling robił lekarz dermatolog i jest to peeling którego nie może zrobić kosmetyczka. Na początku Pani Dr oczyściał mi twarz spiritusem, poźniej posmarowała mi buzie czymś bardz śmierdzącym. To było przygotowanie skóry na nałorzenie kawsu 50 %. Kazała mi oddychać przez usta a nie przez nos, ponieważ zapach jest tak nieprzyjemny tego kwasu( można porównać go do zapachu zmywacza do paznokci ale bardziej spotęgowanego, i w niektórych przypadkach spowodował duszenie sie osób, bądz napady kaszlu). Więc nabrtałem powietrza i zamknełem oczy. Dr zaczeła nakładać kwas zaczeła od czoła i w dół, strasznie zaczeła mnie piec skóra, zaczełem oddychać i poczułem zapach tego kwasu (koszmar), po nałożeniu kwasu dr zaczeła dmuchać mi w twarz co zmniejszyło pieczenie, po około 30 sekundach od nałożenia, zaczeła sciągać kwas. Po oczyszczeniu skóry, nałożyła na twarz krem po to by załagodzić podrażnioną kwasem skórę, odczekałem około 10 minut i nałożyła mi krem z filtrem 50. Obecenie skóra moja jest delikatna , widać zmiany, muszę używać kremu z filtrem 50 i bez niego nie moge wychodzić na słońce. Zabieg kosztował mnie 150 zł i bede musiała zrobić jeszcze 1 bądz 2 , zależy od efektów. 2 zabieg bede miała 3 kwietnia, jak narazie skóra wraca do równowagi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Widze ze mineło już ponad rok od rozpoczęcia tematu, wiec czas na podsumowanie w tym temacie.

W roku 2007 w maju miałem ostatni peeling (miałem ich 5-6 w roku 2007 nie pamietam dokładnie). Po peelingach całe wakacje stosowałem Skinoren rano (krem na przebarwienia) i oczywiście codziennie przed wyjściem z domu krem z wysokim filtrem. Wieczorem Metronidazol. Całe wakacje super cera, żadnej blizny, żadnego przebarwienia. Skóra gładziutka, nawilżona. Troche opalona, choć słabo, ponieważ jak już pisałem wyżej codziennie stosowałem krem z filtrem. Mój kolega który widziałe mnie przed wakacjami w marcu a poźniej zobaczył w wakacje to był zdumniomy poprawą stanu skóry. Taki stan rzeczy utrzymywał sie do około listopada, poźniej zaczeły wyskakiwać pojedyńcze krosty, pojawiły sie wągry itp. W grudniu mój dermatolog przepisał mi ponownie antybiotyk (Unidox) i zaczełem od nowa leczenie, choć nie miałem takiego trądziku jak wczesniej poprostu pojedyńcze wypryski. Leczyłem sie do końca lutego (oczywiscie tego roku 2008). Po wypryskach zostało kilka przebarwien i bliz ( w szczegolności na policzkach, gdzie trądzik goi się najwolniej i zostawia największe skutki uboczne tj. blizny i przebarwienia potrądzikowe). Wiec w lutym zrobiłem kolejny peeling, w marcu kolejny. Obecnie (22.04.08r.) Mam kilka 2 małe pryszcze, kilka przebarwień, zero blizn. Stosuje na krosty metronidazol, na przebarwienia Skinoren, krem z filtrem. Jestem średnio zadowolony ze stanu mojej skóry, byłem 2 razy na solarium (czego zabraniał mi dermatolog) ale mam dość już bycia bladym po peelingach.

Podsumowując:

Na całe leczenie wydałem juz ponad 3 500zł. Za taką kase jestem średnio zadowolony. Pozatym nie wiem kiedy w końcu przestane mieć ten trądzik (mam 23 lata, rocznik 1985.) Leczyłem sie prywatnie, mój lekarz wyrwał odemnie dużo kasy, czasami miałem świadomość, że Dr (kobieta), lubi to, że do niej jeżdze bo ma z tego niezłą kase, a leczyć może mnie przez 10 lat bo w to jej graj. Miłem chwile zwątpienia, załamania itd. Wiadomo trądzik, to uciążliwa choroba i to w takim wieku w którym najbardziej zależy nam na wyglądzie fizycznym,( chcemy sie podobać innym i sobie samym). Walka z tradzikiem jest długa, trudna, wymaga duzo samo zaparcia i wiary w poprawe a co gorsze w obecnych czasach bardzo droga. Mam nadzieje, że komuś przydadzą się "moje wypociny", w razie jakiś pytań, proszę pisać na forum. No chyba , że na e-mail. Pozdro dla wszytskich "walczących", życzę powodzenia. ONLY20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
No to dobrze,że jesteś zadowolony.Zaczekaj na następne zabiegi to zobaczymy jakie będą efekty
Na pewno to były kwasy 50%? Bo niektórzy lekarze pracują na 70% kwasach,ale to chyba wtedy jak stan skóry tego wymaga
Ja nakładałam już kilkakrotnie preparat złuszczający mający w swym składzie 25% kwasy owocowe,skóra jest po nich gładsza,jaśniejsza,ale niestety nie wszystkie przebarwienia zniknęły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ona1983 dr przed nałożeniem móiwła mi , że jest to kwas 50 % taki pomarańczoy , dla mnie to był swojego rodzaju szok, myślałe, ze zabieg trwa z 30 minut ze jakie kremy z grudkami itp., a tu tak szybko i tak znacząco, czekam na efekty , skóra się goi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
prowadz temat nadal :) i informuj o efektach <yes> no i napisz tez oczywiscie skutki tego 2 zabiegu jak jzu bedziesz go miał ... moze sie wybiore na takie cos jak z efektów masci nie bede zadowolony ...pzdr.

p.s. skóra sie goi ?? czyli na czym to gojenie polega ?? schodzi Ci skóra(jak czytałem ze po takich zabiegach tak jest ..a moze wcale nie po takich tylko cos mi sie miesza eheh) czy jak teraz to wyglada ??

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mam żadnych zaskórników, skóra jest oczyszczona, i tam gdzie były największe przebarwienia i blizny, naskórek się złuszcza i giną przez to blizny i przebarwienia. Najbardzie co mnie denerwuje po zabiegu to, że musze smarować twarz kremem( Cutibaza) a poźniej kremem z filtrem 50 przez co świeci mi sie buzia .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ok ... zycze powodzenia i jak najlepszych efektów ...pzdr.

edit: no to mamy 3 kwietnia ;) jak tam wyglada skóra ??? blizny znikneły ??

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2007-04-03 15:49:44

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mała pomyłka z mojej strony. Peeling mam dzisiaj 4 kwietnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Tak jak pisałem wyżej. Miałem wczoraj 2 peeling. Mój Dermatolog jest zadowolony z poprawy, wczoraj był kolejny peeling, jak nazrazie skóra jest lekko zaczerwieniona ale to normalne obiawy po peelingu. Będę miał jeszcze najprawdopodobnie jeden zabieg na początku maja i koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
no spoko dwermatolog jest zadowolona ale chodzi mi o to czy Ty jestes zadowolony(bo dermatolog moze byc zadowolona ale Ty niekoniecznie)??? czy warto wydac tyle siana ??? czy blizny znikneły ??? ... pzdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jestem bardzo zadowolony, przyznam , że nie spodziewałem sie takich rezultatów, blizny spłycone(gdzie niegdzie już ich nie ma ) i przebarwienia giną.Oczywiście odrazu po peelingu nie widać super rezultatów ale z czasem skóra sie goi i jest super. Będę miał jeszcze 1 peeling. I po zakończeniu całej kuracji napsize ile mnie wszytsko kosztowało i czy warto.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
ok bede czekał ;)

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sutek

Następny temat

Solarium wazne

WHEY premium