SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

O pielęgnacji cery trądzikowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Zamiast Acne Derm można używać Brevoxyl lub Benzacne (ale ten 5% na początek wystarczy)-nie są drogie, bez recepty w aptece i tak samo się stosuje tj punktowo,na noc.
W witaminy koniecznie się zaopatrz(jak uzupełnisz sobie też np. z grupy B to na trądzik pomogą,do tego wiele osób łyka cynk),ale kup to co tam masz zaplanowane
No i zapomniałam o opalaniu-żebyś się nie łudził jak słoneczko przyświeci i cera się poprawi bo później sytuacja się odwróci i będzie nadmiar łoju.
Krem wiem,że drogi,ale na pewno wydajny,sądzę,że nawet na 3 miesiące wystarczy.Ten z Dex Cosmetics też nie jest zły.
P.S.Tak to wszystko za darmo.

P.S.SOG-suma otrzymanych głosów o ile dobrze pamiętam

P.S. jak cos jeszcze będziesz potrzebował to pisz


Zmieniony przez - ona1983 w dniu 2007-03-14 22:27:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
tak tak. o sloneczku i o solarium juz wiem z innych postow. jak juz pisalem lubie wilgoc, slonce feeee, uciekam. nie chce sie starzec za szybko. z grupy B to sa 'mięsne' witaminki zdaje sie. a tako nie tykam od jakiegos czasu. teraz łykam PP(ten ciemny dermatolog mi przypisal(dodatkowo Zyrtec, acne derm, antybiotyk do lykania UNIDOX i do smarowania Klindacin T)) po czym stwierdzi, ze on nie wiem co to jest - wszystko w jednym mysli(alergia, tradzik, niehigiena).
antybiotykow łykania unikam jak ognia wiec odpuscilem, wole juz miec syfy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
No to dobrzeże też czytasz conieco co tu piszemy
Witaminki z B to nie tylko mięsko,ale też jaja, kasze, płatki owsiane, zielone warzywa, drożdże itp.
Witaminka PPdał ją na pokrzywkę i katar sienny ale często też ją się łyka jak są problemy z kruchością naczyn krwionośnych.
To czemu od razu nie mówiłeś że masz leki od niego
Unidox to mi sie tez by nie podobał,bo to chyba taki lek na wszystko
o Akne derm już pisałam,Zyrtec to na alergię, a ta Klindacyna to może warto nią się smarować na trądzik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
unidox fakt, kiedys (nieswiaodmy jeszcze co to antybiotyk) jadlem na zapalenie oskrzeli
tylko, ze ten Klindacin spirytem smierdzi, a te moje to takie wrażliwe, szczypiące są czesto i nie wiem czy to dobrze smarowac tym.
kurcze, znasz sie lepiej niz myslelem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
No to znaczy że mnie nie doceniłeś
JA unidox też na drogi oddechowe dostałam a nie na trądzik
JAk śmierdzi alkoholem to może dodatkowo wysuszać i podrażniać skórę,a to nie wskazane.Wydaje mi się,że lepiej zacząć od tych prostych maści bo czasem ich nie doceniamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pieknie ona . Oczywiscie SOG.
Ja ze swojej strony (mikrobiologa medycznego) dodam tylko, ze warto, zeby na tradzik spojrzal dermatolog. A nuz to infekcja P. acne- wtedy konieczne antybiotyki- oczywiscie umiejetnie stosowane...
Odradzam tez alkohol w kosmetykach- podraznia i stymuluje skore do obrony- czyli taka skora probuje stworzyc sobie powloke ochronna, ktora jest... niestety warstwa tluszczu! Ponadto takie traktowanie mikroorganizmow bytujacych na skorze moze jej pobudzic do wzmozonego wzrostu. Dotyczy to nie tylko tych patogennych, ale takze naszych naturalnych komensali, ktore- niestety- w odwecie za takie brutalne traktowanie- moga stac sie zlosliwe i odplacic pieknym za nadobne
Naprawde warto zwrocic uwage na propolis, o ktorym pisze ona- sa naukowe dowody, ze stymuluje on uklad immunologiczny, a co za tym idzie- lepsza obrone przed patogenami- takze tymi skornymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
tam tez stoi, ze podobne efekty mozna uzyskac przy pomocy kwasu azelainowego (acne derm), czyli jak pisze ona83 - efekt 'gojenia', usuwania przebarwien, zaczerwien. ten propolis to tez ciekawostka, a czy znacie/polecacie jakeis preparaty naturalne na bazie tego 'miodku'?

chcialbym jeszcze o wyciskaniu. ale jak nie wyciskac skoro sa takiem białe głowki wyrazne? jak to ktos pisal i tak to sie rozwali predzej czy pozniej i lepiej to zrobic w sterylnych warunkach, czy nie?

a propos dermatologa, to napisalem, ze mnie widzial i reakcja byla taka:
'nie wiem co to jest , wszystko w jednym - alergia, tradzik, niehigienicze obchodzenie sie.' a to jedyny takowy w moim miescie. dlatego pomocy szukam na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Mhm no to nie za ciekawy ten dermatolog
Nie wyciskać bo jak już się wszystko zagoi to pozostaną Ci blizny,których nie usuniesz (sama kiedyś tak eksperymentowałam i do dziś kosmetyczka mi się pyta czy czasem tego nie robiłam ).Po drugie rozniesiesz sobie zmiany na inne części twarzy.Ja bym punktowo smarowała te chore miejsca maścią, a ona spowoduje,że wspomoże walkę z bakteriamy i przesuszy ten wyprysk
Miałam kilka kosmetyków z miodem,ale do ogólenj pielęgnacji ciała,teraz poszukam czy jest coś do twarzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 206
ja jego i bede biegal z takimi białymi żaróweczkami! sprobuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1704 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12529
Te maści są dość skuteczne i dość szybko powinny pozbyć się problemu,więc długo nie będziesz musiał biegać a z resztą jest post niżej o korektorze na wypryski może spróbujesz tego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jeszcze większe zawroty głowy po wizycie u lekarza

Następny temat

~~Zdrowotne zalety kąpieli - Uspokaja i Leczy ~~

WHEY premium