SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jeszcze większe zawroty głowy po wizycie u lekarza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12243

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
Witam, od roku miałam lekkie zawroty głowy non stop,chodziłam po lekarzach ktorzy mi nic nie pomogli ,w koncu trafiłam na neurologa który mi zaszkodził!!! Twierdząc ze to coś z błędnikiem wykonał na mnie takie ćwiczenie ,nazwy nie pamietam,usiadłam na łóżku, on mnie szybko przewrocił to w lewo to w prawo, 3 razy to powtórzył, i co? od kilku dni tak mną buja ,że nogi mi sie uginają,jest mi niedobrze,mam pytanie do osób znajacych sie, co ten lekarz mi zrobił?miało mi to pomóc a jest 10 razy gorzej!!jak to cofnąc?czy można wogule? prosze doradzcie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Na podstawie twoich "zeznań" ciężko się zorientować co Ci dokładnie może być, a już napewno nie doradzić jak sobie z tym poradzić!

Proponuję wybrać się na wizytę prywatną, gdzie pacjent jest traktowany podmiotowo a nie przedmiotowo!

Wyjaśnić o co chodzi, powiedzieć co do tej pory było robione/przepisywane, być może da to porządany efekt!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
juz przypomniałam sobie,to był tzw Manewr Semonta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Nie zmienia to faktu, że jedyną osobą która powinna podejmować kroki w celu poprawienia Twojego stanu jest lekarz specjalista!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
bo własciwie nie wiedział od czego te zawroty a zrobil mi ten manewr po którym jest wiele gorzej!!!mialam nadzieje ze czegos sie dowiem na forum a nie tylko do lekarzy wysyłacie,widzicie co ten lekarz mi zrobił, owszem pójde a dopiero za tydzień mam wizyte bo na prywatna mnie nie stać!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Rozumiem, ale nie traktuj forum jak miejsca gdzie otrzymasz gotową receptę na wszystkie dolegliwości!

Przyczyn Twojego problemu może być wiele:

1) Związane z uchem wewnętrznym, około 50% wszystkich zawrotów głowy,
2) Łagodne, napadowe, położeniowe zawroty głowy - około 50% zawrotów związanych z uchem wewnętrznym,
3) Choroba Meniere'a - około 18% zawrotów związanych z uchem wewnętrznym,
4) Zapalenie neuronu przedsionkowego (vestibular neuritis) i zapalenie błędnika (labirintitis) - około 14% zawrotów związanych z uchem wewnętrznym,
5) Przetoka perylimfatyczna (rzadko),
6) Obustronne uszkodzenie narządu przedsionkowego (rzadko) - przyczyny: ototoksyczność, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, choroba Meniere'a, na tle naczyniowym,
7) Otoskleroza,
8) Autoimmunologiczna choroba ucha wewnętrznego,
9) Zapalenie ucha środkowego,
10) Nerwiak nerwu słuchowego (rzadko),
11) Konflikt naczyniowo-nerwowy,
12) Dysfunkcja łagiewki,
13) Neurologiczne (5% wszystkich przyczyn zawrotów głowy),
14) Udar pnia mózgu,
15) Przemijające ataki niedokrwienne (TIA) w układzie kręgowo-podstawnym,
16) Migrena z zawrotami głowy - zaburzenia naczyniowe stanowią około 50% zawrotów pochodzenia neurologicznego,
17) Epilepsja,
18) Stwardnienie rozsiane i inne uszkodzenia istoty białej mózgu,
19) Zawroty szyjne,
20) Degeneracja móżdżku,
21) Malformacja Arnold-Chiari,
22) Choroba Parkinsona,
23) Niedobór witaminy B12,
24) Zatrucie litem,
25) Spowodowane niskim ciśnieniem krwi,
26) Omdlenie,
27) Ortostatyczne spadki ciśnienia krwi,
28) Zaburzenia rytmu serca,
29) Niepożądane działanie leków,
30) Pourazowe zawroty głowy,
31) Polekowe (hydantoina, antyhistaminiki, barbiturany, przeciwpadaczkowe),
32) Choroba lokomocyjna,
33) Nerwica lękowa, fobia, symulacja,
34) Psychogenne (poprzez wykluczenie innych przyczyn),

Jak widzisz przyczyn zawrotów głowy i zaburzeń równowagi jest wiele, i nie sądzisz chyba, że ktoś zza monitora doradzi Ci, jaki podobny "zabieg" Masz przeprowadzić z Mamą/Tatą w domu, czy jakim lekiem/specyfikiem powinieneś się posiłkować!

Lekarz zapewne uznał, że jest to jedyny "naturalny" sposób poprawy Twojego samopoczucia (na tą chwilę), a skoro nie dał on wymiernych rezultatów, Jestem zdania, że tym razem zleci przeprowadzenie odpowiednich badań, ewentualnie przepisze odpowiednie leki!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23
nie dokonca sie zrozumielismy chyba,mi ten jego zabieg zaszkodzil bardzo
co do tych badan to mialam juz na poczatku zawrotow rezonans magnetyczny,rtg czaszki, eeg,i wszystko wyszło ok,ale mi teraz chodzi nie o tamte zawroty glowy które
mam od roku, bo one byly bardzo lekkie, tylko o te które mam od kilku dni po
manewrze semonta bo one sa nie do zniesienia, i jest mi niedobrze i sa zupelnie inne od tamtych.prosze
doradzcie cos zanim znów pojde do lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jeśli Twoje samopoczucie jest aż tak złe, a zawroty po wizycie & "zabiegu" wykazują większe nasilenie idż/jedż na pogotowie - Masz takie prawo!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Witam wszystkich,
mam 21 lat, pół roku temu wystąpiły u mnie po raz pierwszy zawroty głowy, zrobiłam badania, okazało się, że mam przesunięcia jakichś kręgów w odcinku szyjnym, laryngolog powiedział, że wszystko jest w porządku. na jakiś czas zawroty ucichły, ale od miesiąca mam dzień w dzień non stop silne zawroty głowy, że czasami nie wiem, gdzie jestem, dochodzi do tego drętwienie rąk.. biorę Histimerck, chodzę na basen, robię ćwiczenia na szyjny odcinek, ale to kompletnie nic nie pomaga! w ciągu całego dnia nie wiem co się dookoła mnie dzieje, czasami brakuje mi powietrza... czasami już naprawdę mam tego wszystkiego dość, odechciewa mi się żyć..

czy ktoś z was wie, czy istnieje jakiś sposób, żeby coś z tym zrobić? żeby można było normalnie funkcjonować? jakaś operacja, akupunktura?

każda rada będzie dla mnie bezcenna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Takie objawy mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem.
Leczy się to tylko i wyłącznie u bardzo doświadczonych fizjoterapeutów. Samodzielne ćwiczenia tylko po dokładnym przeszkoleniu przez tę osobę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bladość

Następny temat

O pielęgnacji cery trądzikowej

WHEY premium