SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Niesteroidowe leki przeciwzapalne - iniekcje

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2598

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Potrzebuję szybkiej porady na temat w.w. leków. Od długiego czasu zmagam się z bólem pleców niewiadomego pochodzenia - na rezonansie nic poważnego, fizjoterapia nie daje rady. Chciałbym skłonić się w stronę zastrzyków.
Pytanie do osób mających styczność z tymi lekami, ew. osób posiadających wiedzę. Tabletki sobie odpuszczam ze względu na leczenie refluksu i problemów jelitowych. Który z leków będzie wystarczająco silny/dobry? I czy po wstrzyknięciu, od razu powinienem odczuć efekt przeciwbólowy, czy dopiero po kilku iniekcjach?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Osobiście niespecjalnie polecam jedynie w stanach ostrych ze względu na stan zapalny , w Twoim przypadku co kojarzę problem ciągnie się od dłuższego czasu a więc jest faza przewlekła , ws tanie ostrym działanie przeciwbólowe w postaci zmniejszenia objawów jest odczuwalne niedługo po

Swoją drogą refluks oraz problemy jelitowe mogą być bezpośrednio związane z kręgosłupem w zależności o jakich dokładnie mówisz ale generalnie odcinek piersiowy i przejście piersiowe-lądźwiowe i być może to być przyczyną Twoich objawów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Chciałbym mimo wszystko próbować, lepiej to niż od razu blokada. Mam nawet wrażenie, że przyczyna bólu została już usunięta, a pozostał tylko skutek - nie wiem, czy jest taka możliwość :D .

Problemy mam z dolnym odcinkiem lędźwi, być może zahaczającym lekko o prawy pośladek - mięsień gruszkowaty już też raczej wykluczony.

Jeśli już decydować się na iniekcje, to możesz polecić jakiś konkretny lek? I czy zastrzyk jest wykonywane w miejsce/okolice bólu, czy przykładowo w pośladek?


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2016-12-14 00:15:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Lek czy miejsce podania leży już w decyzji lekarza w zależności co uzna za przyczynę występowania Twoich dolegliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Już ostatnie, czy rodzinny lekarz ma władzę, by wystawić skierowanie na takie zastrzyki i ew. jak długo przebiega kuracja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68520
Może zwyczajnie jesteś przetrenowany? Przy problemach żołądkowo-jelitowych "standardowe" podejście do częstotliwości treningów może się nie sprawdzać, bo żeby się szybko regenerować, trzeba "wyciągnąć" odpowiednią ilość składników z jedzenia, a z tym u Ciebie może być problem... NLPZ to generalnie nie jest leczenie przyczyn, tylko leczenie objawowe, a są to leki o dużych skutkach ubocznych. Niszczą wątrobę, nerki... Na Twoim miejscu bym się do tego nie spieszyła, bo już masz dość kłopotów z układem pokarmowym, żeby jeszcze dokładać do pieca... Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Z mocnymi problemami zmagam się od lutego, wpływ na nie miała nieumiejetna redukcja. Ostatnio stały progres zdrowotny, bol pleców bez zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68520
Robiłeś badania tarczycy po redu?... Ponoć ona może dawać objawy mięśniowo/stawowe, osłabienie itp. Dziwne takie bóle, kiedy nie widać przyczyny. Może inny fizjo by coś zauważył?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
3 fizjo już oceniało . Badania kompletne zrobione, od hormonów po nadnercza. Tarczyca wzorowo. Jedynie glukozę i kortyzol miałem lekko podbity, nieidealny też lipidogram. Pracowałem 3 miesiące, z glukozą już jest ok, ponawiam kilka badań, dołożyłem trochę nowych i w przyszłym tygodniu konsultacja z dietetykiem klinicznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Dostałem milgamma N, 10 zastrzyków, czyli w skrócie witaminy z grupy B + lidokaina.
Ponadto zalecone tabsy Tramal oraz Doreta. Z tego drugiego bym zrezygnował ze względu na domniemany zły wpływ na układ pokarmowy. Jak to jest z Tramalem?

Podbijam, że chcę spróbować, bo następnym krokiem będzie blokada. Nie chcę tylko jeszcze bardziej sobie zaszkodzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68520
Tramal to na pewno "cięższa artyleria"... Poczytaj o możliwych skutkach ubocznych.. To się daje np. chorym na nowotwory.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Barki - problem z mięśniami i ścięgnami

Następny temat

Nowy Tatuaz

WHEY premium