SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

złamanie- gips -leki przeciwzakrzepowe,

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35740

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 37 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1713
witam ,niedawno mialem zlamany palec nogi ,, dostalem gips (taki bucik za kostke) gips mial byc 4 tygodnie ale po 1,5 tak bolala mnie lydka ze poszedlem do lekarza -okazalo sie ze lekarz ktory zakladal mi gips nie przypisal mi zastrzykow przeciwzakrzepowych . Po badaniu doplerowskim okazało sie ze mam zakrzep w żyle miesnia brzuchatego łydki 20mm . Dostalem zastrzyki clexane (przeciwzakrzepowe) + jakies masci itp zdjęto mi gips (teraz niewiadomo jak zrosnie sie palec )
I tutaj pytanie do Was czy mieliscie kiedys cos w gipsie ?? i czy dostawaliscie wtedy profilaktycznie leki przeciwzakrzepowe ??
Czy moze ktos orientuje sie czy lekarz popelnil blad nie przypisujac mi profilaktycznie lekow przeciwzakrzepowych ???
Sam lekarz lekko zmieszany powiedzial ze z regoly mlodym ludziom ( ja mam 22 lata) nie przypisuje sie profilaktycznie tych lekow ale ze na moim przykladzie widzi ze moze bylo by warto ...
czy lekarz popelnil blad ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6229 Napisanych postów 75799 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753504
W naszym życiu czasami dochodzi do sytuacji, w których niestety łapiemy kontuzję lub nawet drobne urazy, jak skręcenie stawu skokowego, czy złamania kości. Niekiedy konieczne są bardziej ingerujące w nasze zdrowie zabiegi chirurgiczne. Z reguły wtedy martwimy się tym, jak szybko dojdziemy do sprawności i czy będziemy długo odczuwali ból. Mało kto martwi się tak istotnymi sprawami, jak np. ryzyko powstania zakrzepu, co miało miejsce u Ciebie.

Wynika to z tego, że powstawanie zakrzepów nie jest często spotykanym zjawiskiem. Lekarze z reguły dają leki przeciwzakrzepowe po zabiegach i operacjach chirurgicznych, a niekoniecznie po pęknięciach kości, szczególnie palca. Ciężko w takiej sytuacji o decydowanie, czy lekarz popełnił błąd. Niestety o to musiałbyś ubiegać się ewentualnie sądownie wraz z prawnikiem, który być może by znalazł powody, aby wygrać sprawę. Jednak zapewne i tak nie dostaniesz w tym przypadku żadnego odszkodowania.

Warto jednak pamiętać o tym, że powstanie zakrzepów jest możliwe i bardzo ryzykowne. W niektórych przypadkach, gdy zakrzep taki dostanie się do serca, możliwy jest nawet zgon, co miało już miejsce wśród znanych osób w profesjonalnym sporcie. Warto w takiej sytuacji zwracać uwagę na to, aby leżąc trzymać nogę na jakimś podwyższeniu, np. poduszce.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
nie daje się profilaktycznie leczenia przeciwzakrzepowego
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Stosowanie profilaktyki przeciwzakrzepowej przy unieruchomieniach kończyn dolnych bywa gdzieniegdzie standardem. Szansa powikłań bez niej jest co prawda mała, ale wlicza się w nie zgon. Nie znam wskazań co do wieku. Nie wiem czy da radę coś wywalczyć, jak znam życie to lekarze się wybronią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5
mam takie pytankoco do złamanego nosa :
1.Ile potrwa zrastanie ??
2.Czy mozna je jekos przspieszyc ??
3.Nos jest teraz bardziej podoatny na złamania ??
Ogólnie trenuje boks i chcial bym wiedziec kiedy moge miec sparingi/walki
/pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 37 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1713
dzieki za obie odpowiedzi ... zdaje mi sie ze jest tak jak pisze kradam ,, bo znam kilka osob ktore mialy pogipsowane nogi czy rece i zawsze mieli jakis lek przeciwzakrzepowy chodzi mi natomist o to czy jest to tylko dobra wola lekarza jezeli przypisze on te leki czy jest to tez jego obowiazkiem ?? z tego co pisze boofi to obowiazkiem to nie jest ... tak czy siak oskarzac nie mam nikogo zamiaru ,bo zalaezy mi teraz tylko na tym zeby jak najszybciej wrocic do zdrowia ,wznowic treningi itp ??
Pytam z ciekawosci bo niewiem czy tego lekarza powinienem uwazac za konowała ( i np go zwyzywac ;) czy raczej nie ?? moze jeszcze ktos sie wypowie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 46 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 642
Boofi gdzie pracujesz ?? Zamierzam doniesc ze na bloku brudno i okna pootwierane :) pacjent pewnie zszedl ze stolu z zapaleniem otrzewnej :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jałowa martwica glowy kosci udowej

Następny temat

Skolioza a siłownia. Pytania

WHEY premium