SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwanie więzadła przyśrodkowego pobocznego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 3621

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Witam 17 maja w czasie lekcji wfu grając w piłkę zderzyłem się kolanami z kolega. Wtedy właśnie odczułem coś takiego jak bym nie czuł kolana..Gdy wróciłem do domu zobaczyłem ze noga napuchła z początku mogłem normalnie zginać. Następnego dnia pojechałem na ostry dyżur gdzie zrobiono mi RTG i USG stwierdzono na nim ze mam w kolanie ok 16-18mm płynu oraz naderwanie więzadła przyśrodkowego pobocznego..Lekarz ściągnął mi płyn po czym wsadził w gips od pachwiny do kostki...W dniu wczorajszym bylem automatycznie zapisany na kontrole wycieli mi w gipsie dziurę, żeby zobaczyć czy jest płyn no i tak właśnie się okazało płyn się znowu pojawił kazano mi robić masaż kolana oraz napinać mięsień (podobnie krwiak się wchłonie) po czym lekarz powiedział mi ze zdjęcie gipsu mam za tydzień czyli 3 czerwca...Proszę o każdą radę bo jestem zupełnie goły ..? Z góry dzięki za odpowiedź.

Zmieniony przez - Pietrek 91 w dniu 2008-05-28 16:08:03

Zmieniony przez - Pietrek 91 w dniu 2008-05-28 16:09:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Krwiak się pewnie wchłonie, nie ma się nim co martwić.
Generalnie na przyszłość, to kolan raczej nie leczy się na ostrym dyżurze a prócz gipsu wymyślono coś takiego jak ortezy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8658
gips zupelnie niepotrzebny ,wystarczy uwazac na kolano i nie uprawiac sportu przez kilka dni ,jak odzyskasz ruchomosc w stawie,mozesz zaczac biegac + cwiczenia wzmacniajace mm.czworogłowe -statyczne i dynamiczne + cwiczenia na gumie reabilitacyjnej ,do tego fizykoterapia : leser ,jakies ultradzwieki ... jak nie uprawiasz zadnego sportu wyczynowo tylko na wfie to po prostu odpusc sobie na miesiac aktywnosc ruchowa i przejdzie,ale jak zalezy ci na szybkim powrocie do sportu wez po uwage wskazówki z poczatku posta,a najlepiej idz do jakiegos dobrego rehabilitanta to rozpisze ci dokladnie co masz robic...zwykly rzeźnik z przychodni to w 99% ci noge gips właduje botak najprosciej..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75
Okej narazie poczekam do wtorku jak mi zdejmą gips miejmy nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Dzięki chłopaki.

Zmieniony przez - Pietrek 91 w dniu 2008-05-29 14:02:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSTOWANIE KRĘGOSŁUPA

Następny temat

Artroskopia kolana

WHEY premium