SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna dla trenującego cyklicznie (I grupa)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 918

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Postanowiłem w IV cyklu brać keatynę. Trenuję według planu Michaila od początku września. Przejżałem posty dotyczące suplementacji i wymodziłem coś takiego:
po treningu - 5g kreatyny + 50g dekstrozy + 50 białka serwatkowego + (5g glutaminy - opcjonalnie)
W dni bez treningów - 5g kreatyny popijanej sokiem z winogron (dla oszczędności)
Jeśli to potrzebne - pare zdań o mnie
Ćwiczę od września regularnie
wiek - 23 lata
Waga - 83 kg
Wzrost - 185 cm
klata - 105 cm
biceps - 36 cm
pas - 87cm

Poza tym mam nieco tłuszczyku na buniu i nie chcialbym go rozbudować, dlatego nie chcę wsponagać diety gainerami ani białkami. Co wy na to? Ma to ręce i nogi?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
pojecia o diecie to chyba nie masz....poczytaj w odzywianiu..dieta to podstawa...do kredki nie dodawaj serwatki...poza tym 50g to zbyt duza dawka...bierz po 30g..ale nie do kredki...jesli nie chcesz tluszczu to ogranicz nieco glukoze do tej kredki (dekstroze)...

a tak wogole to zbyt wczesnie wzioles kredke..zwazywszy ze cwiczysz od wrzesnia...

btw...bialko nie powoduje odkladanie tkanki tluszczowej...poczytaj o diecie..pozniej bierz sie za suple....

Pozdrawiam
vegas

Zmieniony przez - v3gas w dniu 2003-11-24 22:32:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dekstroza to nie glukoza, to zupełnie różne węglowodany, poza tym troszke chyba pokreciles, forum czytam i orientuje sie troche
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69838
poczytaj, opieralem sie mniedzy innymi na tym artykule, moze ci sie przejasni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
dekstroza to to samo co glukoza...rozni sie jedynie cena..;) a sposob przyjmowania kredki podany przez ciebie jest nie najlepszy...musial bys zwiekszyc porcje kredki do okolo 8-10g...a to juz jest malo oplacalne..wiec glukoza + kredak...to dobre rozwiazanie...po treningu mozesz dac 50g glukozy..ale w dni nie treningowe...ogranicz ja do 20-30...lub calkiem odstaw...ze wzledu na odkladanie tkanki tluszczowej..
...30 min po kredce mozesz juz brac bialko....

Pozdrawiam
vegas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Dextroza to glukoza prawoskrętna,niczym sie dla urzytkownika nie różni,jednak glukoza nieco szybciej się wchłania.
I jest tansza.
Sposób przyjmowania kreatyny po treningu razem z białkiem oraz glukoza jest dobry,hjednak nieco kosztowny,jak V3gas juz pisał.Dlatego równie skutecznie,a nawet lepiej jest [rzyjmowac kreatyne na 30 minut przed treningiem oraz zaraz po nim,obie porcje z glukoza(przed treningiem ok20-30 gram,po 30-50)
a do Autra post:nie bierz jeszcze kreatyny-nie ma to jeszcze większego sensu.
Pozdro.

Doradca w dziale Suplementacja
Bo to historia,bo to marzenia...
To co najlepsze w kulturystyce jest niewidoczne dla oczu..

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dobry trening+dieta+bialko ovopol+ ??? =DUZO MASY

Następny temat

HMB+KREATYNA-rozpad?

WHEY premium