Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Women, 84-84+ kg - World University Powerlifting Cup 2019

gregorterm

...
Ekspert
DARIA ŁAWNICZAK TUŻ ZA PODIUM
Dziś zakończyły starty nasz reprezentantki. Daria Ławniczak/AWF Wrocław/KS Team Wrocław startująca w kategorii 84 kg uplasował się na wysokim czwartym miejscu z wynikiem 392,5k(135+97,5+160). Poprawiła wynik w trójboju z Akademickich Mistrzostw Polski aż o 30kg i ustanowiła nowy Akademicki Rekord Polski w wyciskaniu 97,5kg. Była jeszcze próba w wyciskaniu na 100kg, ale tym razem nie udana. Ponadto Ania za ten bój otrzymała mały złoty medal. Natomiast jej koleżanka akademicka i klubowa Ania Niemczyk uplasowała się na szóstym miejscu z takim samym rezultatem jak na AMP 387,5kg (155+62,5+170). Jak można zauważyć u Ani w bojach odbiega wyciskanie, gdzie traci sporo kg do rywalek. Natomiast w przysiadzie była trzecia i otrzymała mały brązowy medal a 155kg a za martwym ciąg srebrny mały medal 170kg. Jeżeli tylko Ania poprawi wyciskanie, będzie naprawdę bardzo groźna. Natomiast w kategorii plus 84kg Agata Kaliciak/AWF Wrocław/KS Team Wrocław uplasowała się na piątym miejscu z rezultatem 392,5kg(147,5+75+170) a za martwy ciąg 170kg otrzymała mały brązowy medal a Kasia Pietkiewicz/Uniwersytet Wrocławski była szósta wynikiem 362,5kg(137,5+70+155). Gratulujemy wszystkim zawodniczkom udanego startu Starty naszych reprezentantek możemy zaliczyć do udanych. Złoty medal wywalczyła Paulina Szymanel w kategorii 47 kg, srebro Marika Zandecka w kategorii 63 kg. Ponadto Daria Ławniczak była czwarta w kat. 84kg, Agata Kaliciak piąta w kat. Plus 84 kg, szóste miejsca zajęły Agata Przybylska w kat.wag. 57 kg, Ania Niemczyk w kat. 84 kg oraz Agata Pietkiewicz powyżej 84 kg. Na dziesiątym miejscu w kat. Uplasowała się Alicja Klińska.

MAMY PIERWSZY MEDAL WŚRÓD STUDENTÓW. BRĄZ DLA DANIELA ILCZYSZYNA
Daniel Daniel Ilczyszyn/WAT Warszawa wywalczył w silnie obsadzonej kategorii wagowej 83kg, gdzie startowało 17 zawodników brązowy medal z wynikiem 702,5kg. Do srebra zabrakł zaledwie 7,5kg a do złota 17,5kg. Szkoda iż w każdym z trzech bojów Daniel nie zaliczał trzecich podejść. W przysiadzie uzyskał 260 kg i mały srebrny medal, nie zaliczając 265kg, w wyciskaniu 170kg i nie udana próba na 175kg i za ten bój mały brązowy medal oraz w martwym ciągu zalicza 272,5 kg a trzecia próba do 277,5kg była już nie udana. Gratulujemy zawodnikowi.

Ekspert
MATEUSZ BAGIŃSKI CZTERNASTY A JAN DUMA PIĘTNASTY W STAWCE 27 ZAWODNIKÓW W KATEGORII 93 KG
Zawodnik Uniwersytetu Wrocławskiego Mateusz Bagiński na rozgrywanych w Tartu/Estonia Akademickiego Pucharu Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym zajął czternast miejsce w kategorii 93kg z wynikiem 630kg. Taki sam wynik uzyskał Jan Janek Duma/Wojskowa Akademia Techniczna Warszawa. W przysiadzie Mateusz zaliczył wszystkie trzy podejścia uzyskując 217,5kg a Jan 235kg. W wyciskaniu leżąc w swoich najsłabszych bojach obaj zaliczają po 130kg. Martwy ciąg to najsilniejszy bój Mateusza, który zaliczył 282,5 kg, trzecia próba na 295kg i mały brązowy medal była nie udana, choć można było podchodzić do 292,5kg, tyle by starczyło do małego medalu. Natomiast Jan zaliczył 265kg i będąc cięższym od Mateusza w ostatecznej klasyfikacji uplasował się oczko niżej. Zdjęcia z strony International Powerlifting Federation

Ekspert
KOLEJNY BRĄZOWY MEDAL REPREZENTANTÓW WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. TYM RAZEM TRZECIE MIEJSCE DLA MARCINA BOGACKIEGO
Po brązowym medalu Daniela Ilczyszyna​ w kategorii 83 kg, drugi brązowy medal wywalczył także zawodnik Wojskowej Akademii Technicznej Warszawa Marcin Bogacki​ a Krzysztof Stangret​ także z tej samej uczelni był ósmy. Marcin uzyskał w trójboju 725kg w kategorii 105 kg. W przysiadzie 265kg i mały brązowy medal, w wyciskaniu 180 kg i srebro oraz w martwym ciągu 280kg. Aktualny Akademicki Mistrz Polski poprawił wynik w trójboju o 2,5kg . Natomiast Krzysztof uzyskała 657,5 kg o 2,5 kg mniej niż na Majowych Akademickich Mistrzostwach Polski, ale tam startował w kategorii 120kg. W przysiadzie zaliczył 240kg, w wyciskaniu 150kg oraz martwym ciągu 267,5kg. Gratulujemy a jutro ostatni dzień Pucharu Świata i start kategorii 120kg i plus 120kg, ale bez udziału Polaków.

Ekspert
NASI STUDENCI Z PUCHARU ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM WRACAJĄ Z TARTU Z CZTEREMA MEDALAMI.
Dziś zakończyły się starty w Pucharze Świata w Tartu/Estonia. Polacy wracają z czterema medalami, złotym wywalczonym przez Paulinę Paulina Szymanel/Politechnika Gdańska/SCF Dąbrowa Górnicza w kategorii 52kg z wynikiem 327,5kg(112,5+72,5+142,5). Srebro wywalczyła Marika Zandecka/Uniwersytet im.Adama Mickiewicza Poznań w kategorii 63 kg z wynikiem 395kg(145+77,5+172,5).
Natomiast dwa medale koloru brązowego wywalczyli podopieczni trenera Waldemara Stangreta studenci Wojskowej Akademii Technicznej Warszawa. Daniel Ilczyszyn w kategorii 83 kg z wynikiem 702,5kg(260+170+272,5) a drugi medal w kategorii 105 kg wywalczył Marcin Bogacki z wynikiem 725kg(265+180+280). Ponadto studenci tej uczelni wywalczyli w stawce 33 uczelni piąte miejsce zdobywając 20 pkt.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNICZKOM I ZAWODNIKOM. Zdjęcia z strony IPF Powerlifting

gregorterm

III Ogólnopolskie Debiuty w TSK - 14-15.12.2019 ŁÓDŹ

Amatorskie Zawody w Sportowych Konkurencjach Siłowych - Czechowice Dziedzice 22.06.2019 r.