SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ginekomastia

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 775

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Męczę się z ginekomastią już 4 rok (w lipcu kończę 16 lat). W następnym tygodniu wybieram się do prywatnego endokrynologa.
Kiedyś czytałem, że jest to normalne podczas dorastania i przejdzie po 2-3 latach, niestety nie zmniejszyło się nawet trochę.
Problem jest naprawdę poważny, nie znalazłem nawet w internecie zdjęcia przypominającego moje gino.
Jestem skazany na noszenie podkoszulek oraz czarnych, grubo szytych T-shirtów - co jest bardzo kłopotliwe zwłaszcza w upalne dni, a i tak nie maskuje w pełni odstających sutków.
Od pół roku chodzę na siłownię, przy 180cm wzrostu waże 69kg, nie brałem żadnych sterydów, więc na pewno nie jest to lipomastia.
Zwlekałem z wizytą u endokrynologa po części ponieważ się wstydziłem, ale również w duszy liczyłem że jest to tylko przejściowe i minie, jednak straciłem 3 lata młodości i zdrowia psychicznego przez ginekomastię dlatego chcę się jej jak najszybciej pozbyć.
Jak już mówiłem sutki są ogromne i zapewne zalecą mi operację plastyczną, jednak jestem prawie pewny że moi rodzice nie będą w stanie zapłacić za taki zabieg, więc jestem ciekaw czy mogę liczyć na jakieś refundacje, czy dofinansowanie? Prosiłbym również o jakieś porady, jak zredukować gino(chociażby w najmniejszym stopniu). Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
na nfz robią tylko ile trzeba czekać to nie wiadomo, w pełni jest refundowany
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Interwał versus Bieganie

Następny temat

Plan góra doł ocena

WHEY premium