SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba Scheuermanna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez jakryc za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 306 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 640
Choroba ta to zaburzenia sfer wzrostowych kostnienia sródchrzęstnego dotyczy częsci przedniej trzonu kręgów i doprowadza do sklinowania kregu oraz do wtórnych zmian w krazkach miedzykręgowych powodując zmniejszenie ich wysokości i sprężystosci.Oprócz tej wady której nie mozesz zlekceważyć jest jeszcze skolioza czyli boczne skrzywienie kręgosłupa ,króre rozpatrujemy w trzech płaszczyznach,czyli jest coś z twoim kręgosłupem,czego nie możesz pogłebiać.Wydaje mi się że nie powinnieneś rezygnować z ćwiczeń fizycznych na siłowni musisz je oczywiście okroić adekwatnie do wady jaka posiadasz.Na pewno siła nacisku na oś kregosłupa nie może byc z góry i z dużym ciężarem.Zapomnij więc o wypychaniu sztangi zza głowy,przsiadach z wolną sztangą i wszystkiemu co by zadzałało w ten lub podobny sposób na oś twojego kręgosłupa.Nie przejmuj się wszystko da się zrobić i zastapić czyms innym jest to tylko kwestnia pomyślenia i fachowej porady przede wszystkim.Proponuje konsultację z fizjoterapeutą koniecznie i pozdrawiam trzymam za ciebie kciuki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20110
cześć. Mam tą chorobę i chodze na siłownie. Staram się bardzo nie obciążać kręgosłupa. Mam pytanie do KOlagena. Jakie ćwiczenia robiłeś że ci sie pogorszył stan pleców. Dzięki!!

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20110
Bardzo prosze o odpowiedź to dla mnie bardzo ważne!!

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
robilem przyysiady bardzo krotko ze 100kg obciazeniem, nastepnie barki wypychanie sztangi 100kg seria, nastepnie wioslowanie sztanga 100kg seria i wiecej , oraz martwy ciag maxymalnie 100kg trenowalem 7 lat biceps 60kg seria. a teraz pracuje w fabryce gdzioe sie schylam kilka set razy dziennie po zgrzewki o wadze 10 kg i poprostru czuje jak moj kregoslup odmawqia posluszenstwa.jem duzo wapnia i pij etran z dorsza to ponoc dobre na gnaty moze sie kiedys co spoperawi al enie sadze.pozdrawiam

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 730 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 20110
Aha czyli kregosłup był mocno eksloatowany. Jeżeli nie masz twardego materaca do spania to polecam zakup takowego. Mój rehabilitant tak radził i pomaga. Niedawno spalem na miekim materacu i nie mogłem zasnąć długi czas a jak sie obudziłem to bolały plecy. Jeżeli często sie schylasz to polecam zakup pasa (ja mam pas neoprenowy niby do schudniecia ale odciąża kręgosłup). Niedawno przekopywałem ziemie łopatą jakieś 10m^ oczywiscie w pasie to robiłem i plecy nie bolały, a jak później zdjąłem pas to zaczeły boleć. POZDRO

siłe słonia szybkość gada da ci tylko lemoniada

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 857
Witam ból kręgosłupa odczuwam od pięciu lat albo lepiej a trenuję od 10 z tym że coraz mniej ćwiczeń mogę robić ostatnie 2 lata ćwiczyłem 3 x tyg siłka i 2x tyg tajski ból się nasilał, robiłem ze 2 lata temu tomografię i ortopedzi nic nie stwierdzili po za przesuniętymi kręgami, aż wreszcie wczoraj byłem u specjalisty rehabilitacji narządu ruchu i stwierdził u mnie chorobę Scheuermanna zalecił bardziej ćwiczenia sprawnościowe niż siłowe trochę mnie poskręcał coś tam niby nastawił. Rzeczywiście chrupło coś 4 razy w tym miejscu ale poprawy dzisiaj nie widzę, zastanawiam się co dalej???
P.s. a myślałem że to kara za 200 kg na sztandze

Zmieniony przez - Adrian B. w dniu 2009-09-24 15:43:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 51
Niestety owa choroba chyba dyskwalifikuje mnie z siłowni ;/

Jeżeli jesteś zainteresowany odwołuje Ciebie do lekturki:
http://biomist.pl/biologia/choroby-medyczne/choroba-scheuermanna/3656 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Renomowani fryzjerzy

Następny temat

Soczewki a Opalanie

WHEY premium