SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie do specjalisty - WZW C & B

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31426

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 75
mam kilka pytan dotyczacych wspomnianych wyzej zoltaczek /temat w jakims sensie dotyczy mnie osobiscie, wiec jestem zywo zainteresowana konkretnymi, dokladnymi odpowiedziami/. wydawalo mi sie, ze mam na ten temat pewna wiedze - wyniesiona z reszta z rozmow z polskimi lekarzami - tymczasem okazuje sie, ze sa to informacje czesto calkowicie sprzeczne z tymi, jakie podaja np. lekarze portugalscy czy angielscy!!! oto kilka podstawowych watpliwosci:

1. ktory typ WZW jest "gorszy"? B czy C?
kiedy moja znajoma zachorowala, poinformowana ja, ze ze typ C to ten najgorszy wariant - bo przez cale zycie, bo moze sie aktywizowac itp. tymczasem ostatnio przy okazji dyskusji wyszlo, ze prawdopodobnie to B jest tym paskudniejszym wariantem. wiec jak to jest?

2. znajomy Portugalczyk wlasnie oswiadczyl, ze on ma WZW C, ma ja od kilku lat i - malo tego - w zyciu nie bral na to zadnego leku. az mi sie to wydaje niewiarygodne - mojej znajomej w Polsce tlumaczono, ze bez interferonu umiera sie na WZWC w tempie ekspresowym. tymczasem owemu znajomemu lekarze zalecili po prostu zmiane trybu zycia, zywienia itp
/i wszystkie inne pozoltaczkowe zalecenia/. pod warunkiem,
ze wyleczy/przezyje stan zapalny. a wyleczyl lezac 4 miesiace w lozku
/no i wiadomo - dieta itp/.
prawdopodobnie bym w takie cudo nie uwierzyla, gdyby nie to, ze Danny zyje chodzi, ma sie nienajgorzej i problemow zadnych od tamtej pory z watroba nie mial.

3. kolejna watpliwosc - seks. jak to jest - polscy lekarze tlumaczyli mojej kolezance, zeby z tym seksem uwazala, bo jako nosiciel - moze do konca zycia zarazac, pomimo "zaleczenia" infekcji. a tu tymczasem kolega Portugalczyk zostal poinstruowany przez (1)portugalskich i (2)angielskich lekarzy, ze a i owszem - zarazac moze, ale tylko wtedy, kiedy wirus jest aktywny. a jak aktywny nie jest - nie ma takiego ryzyka absolutnie. hmmm... male sprzecznosci? intrygujace... to jak to jest z tym seksem? i z tym zarazaniem tak w ogole - czy tak jak w przypadku WZW B - zarazic mozna, przez rozmaite wydzieliny ze slina wlacznie?

4. i kiedy wiadomo, ze jest aktywny, a kiedy, ze jest nieaktywny? no bo chyba nie tylko po zoltawym odcieniu bialek?! a jesli badania - to jakie? i jakie liczby tam powinny sie znajdowac?

5.jak szybko po dostaniu sie wirusa /czy to WZW B czt to WZW C/ do organizmu go wykryc? i od czego to zalezy?

no. chyba wystarczy na jeden raz. czekam na odpowiedzi i - z gory za nie dziekuje. pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25
Witam, marzy mi się tatuaż, ale nie wiem czy mi wolno i czy jakiś salon odważy się mi go zrobić ponieważ choruje na wzw b, czy ktoś może orientuje się czy można sobie zrobić tatuaż?

justin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
1 - B - jest szczepionka
C - brak szczepionki
B - mniejsza szansa przewlekłego zapalenia zwieńczonego marskością
c - wieksza szansa ----II-------
c wieksza szansa raka watroby niz b
2 - coś w tym jest ! wirusy zwiekszają swą aktywność wraz z wzrostem aktywności ludzkiego organizmu ! ja bym połączył leki z leżeniem i dietą . co do zapalenia - patrz wyzej jednak w wzw ukrwienie watroby jest lepsze na lezaco co jest negatywne - powinien regulowac lekarz
3 zawsze jest jakaś szansa zarażenia ... trzeba uważać - ale raczej portugalscy lekarze mają wiecej racji (lecz wydaje mi sie ze polscy myślą tak samo ale ktoś sie nei zrozumiał)
jesli wirus jest aktywny , namnaza sie to wtedy jest mozliwość zakazenia - proponuje poszukac na forum - pisałem kiedys o drogach !
4 - zażólcenie białek to nie jest znak aktywności ...ogólnie jakies badania biochemiczno/ mikrobiologiczne
zażółcenie to wytrącenie bilirubiny przy stezeniach powyzej (nie pamietam) ok 1,9 ??
5- wylęganie b: 28-160 dni c15-160
srednio b-7- c80 dni

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
p.s
tu nima specjalistów

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 75
dzieki wielkie za odpowiedz. przydatna, pogrzebie jeszcze w forum, oczywiscie...
ps. nastepnym razem bede wiedziala, ze ni ma... tak czy siak - wielkie dzieki raz jeszcze!!! pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
specjalistów mozna znaleźć z szpitalach ! przychodniach ...
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lezalem rok temu z podejrzeniem zoltaczki mialem zolty odcien skory i bialka podzolkniete,czulem sie fatalnie wiecposzedlem do przychodni no i skierowali na badanie krwi i bilirubina wyszla 5,7 a norma to 0,5-0,7 ale okazalo sie ze to zoltaczka enzymatyczna tzw.zoltaczka gilberta bilirubina sie powieksza pod wplywem zdenerwowania i stresu ale nie powoduje uszkodzen watroby i zyje sie z tym normalnie nie wplywa to na komfort jazdy mozan udawac ze jest sie azjata haha,ponoc byl gosc z taka zoltaczka enzymatyczna ktory mial 11 bilirubiny a ponoc 6czy 7 to smiertelna dawka gosc ponoc byl tak zolty ze szok a gosc sie dziwil dlaczego biora go do szpitala bo sie wysmienicie czuje,a moje zle samopoczucie wynikalo z tego ze mialem grype zoladakowa no i tak wyglada moja przygoda
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
za wysoka bilirubina - uszkodzenie którychśtam jąder mózgu

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 11455 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 83143
dobrze że tych w mózgu których mamy duzo ,a nie tych w mosznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zoltaczka enzymatyczna nie powoduje niczego zlego to czysto ze tak powiem estetyczna choroba,poprostu zolte zabarwienie skory nic wiecej,bylem u kilku specjalistow i rozmaiwalem z nimi na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
musisz sprezyzowac że chodzi o zesp Gilberta ...
bo jak jest to duzy defekt enzymu to niestety się umiera

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3
Witam.Obecnie mieszkam w UK.Moja dziewczyna,ma zultaczke szczepiena typu C.W styczniy przyszlego roku ma podjac kuracjie interferonem.Chcialbym sie dowiedziec,czy jest mozliwosc tego ,zeby ta kuracjie przechodzila tutaj.Chce miec ja przy sobie.Jezeli,tak to takze chcialbym wiedziec jakie dokumenty dotyczace jej choroby musi zabrac ze soba tutaj,oraz gdzie musiala by sie udac.Dziekuje za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zgaga problem

Następny temat

Pomocy moja skóra!!

WHEY premium