SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

obecności śluzu z krwią w stolcu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104244

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 308
Witam. Zacznę od początku. Kilka tygodni temu delikatnie pobolewała mnie prawa strona podbrzusza. Byłem u lekarza chirurga , który mnie przebadał
i stwierdził możliwą przepuklinę pachwinową. Zrobiłem USG jamy brzusznej i wyszło ok.Narządy ok ale przepukliny nie da się stwierdzić takim badaniem. Od kilku lat mam czasem pobolewanie odbytu i na papierze niewielka ilość żywo czerwonej krwi. Ostatnio też tak miałem więc kupiłem
czopki na hemoroidy hemcort hc. Brałem dwa dni rano i wieczorem.
Za każdym razem po zaaplikowaniu czapka czułem silne pieczenie odbytu.
Kolejnego dnia rano po stolcu zauważyłem w nim śluz z domieszką krwi.
Krew jasnoczerwona gdzieniegdzie wręcz różowa ale ze śluzem.
Kiedyś czasami w kale była odrobina śluzu ale w kolorze stolca.
Zaparć ani biegunek nie mam .
Proszę o poradę .
2

4 kyu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Obecność krwi w kale może być przyczyną choroby i powinna być sygnałem alarmującym.
Jeśli obserwujemy powtarzającą się sytuację, w które w kale widzimy krew, powinniśmy zgłosić się do lekarza.

Przyczyn takie stanu rzeczy może być wiele. Diagnostyka z całą pewnością nie powinna odbywać się przez internet.

Najczęstsze przyczyny krwi w kale:
• Hemoriody
• Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
• Choroba Leśniowskiego –Crohna
• Polipy jelita grubego
• Rak jelita grubego
• Infekcja bakteryjna
• Choroba wrzodowa

W przypadku wrzodziejącego zapalenia jelita grubego krwi w kale towarzyszy często również śluz.
Choroba ta najczęściej zaczyna się od odbytnicy i może rozszerzyć się na całe jelito grube.
Obserwuje się również bóle brzucha po lewej stronie, a także w podbrzuszu. Bóle ustępują zazwyczaj po oddaniu stolca.

W chorobie Leśniowskie –Crohna ból pojawia się natomiast najczęściej po prawej stronie brzucha. Dużo rzadziej obserwuje się obecność krwi w kale.
Chcąc upewnić się, czy mamy do czynienia z wrzodziejącym zapaleniem jelita, czy też chorobą Leśniowskiego-Crohna, warto wykonać badania lekarskie.


Podstawowe badanie, jakie należy wykonać to morfologia krwi i OB.
Ponad to często wykonuje się badanie na krew utajoną w kale.
Należy wykonać również badanie kału pod kątem zawartości bakterii i pasożytów.
Zaleca się wykonanie USG jamy brzusznej.
Najważniejsze badanie diagnostyczne w tym wypadku to endoskopia, czyli wziernikowanie okrężnicy, który pomaga ocenić stan błony śluzowej jelita, a także kolonoskopia, która pozwala na zbadanie całego jelita grubego od środka.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1571
Musialbys byc zbadany per rectum, tak to trudno powiedziec /moze to byc niewinne zwiekszone napiecie zwieracza odbytu, ale moze byc cos powazniejszego/ Kolejna wizyta u chirurga nieuchronna.

the adrenalin is what keeps you alive

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62144
Zgłoś się do chirurga proktologa,on jest od spraw odbytu.Pozdrawiam.
1

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Koniecznie do lekarza!
Nie ma na co czekać!

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Więc jest kilka możliwośći oto one:

Krew w stolcu:
- Może sygnalizować żylaki przełyku albo polipy jelita grubego, a u starszych dzieci także chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, polipy i nieswoiste choroby zapalne jelit. Krwista biegunka może być wynikiem zakażenia przewodu pokarmowego (rotawirus, salmonella).

Gdy w stolcu jest krew, trzeba się zgłosić do lekarza!
-Jeśli stolec ma odpowiednią konsystencję (nie jest radzki), a krew jest świeża (ma czerwony kolor), przyczyną jest najprawdopodobniej krwawienie z jelita grubego.

Możliwe błahe przyczyny krawienia z jelita grubego:
- Peknięcie błony śluzowej w okolicy odbytu, które może być następstwem zaparcia.

Poważne przyczyny krwawienia z jelita grubego:
- Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, polipy, uchyłem Mackela.

Badanie na obecność krwi w kale:
- Jest zwykle wykonywane w profilaktyce nowotworów jelita grubego. Raz w roku powinny je przeprowadzać osoby, które ukończyły 50 rok życia.

To tyle z tego co pamiętam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Przydałoby się jeszcze źródło tych informacji.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 5229 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55031
Źródło? Notatki z lekcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Witam!
Mam 28 lat i co dwa miesiace zdarza mi sie stolec z krwia.Krwi jest sporko czuje jak mi leci jest żywa czerwona.Incydent miał miejsce 3 razy tgo roku wczesniej mi sie to nie zdarzało.
Żylaki odbytu odpadaja poniewaz miałam robione badanie koncowego odcinka jelita i tam wszystko wyszło ok.Boje sie strasznie poprostu masakrycznie ciagle płacze!!
Za dwa dniu mam kolonoskopie i wtedy wszystko sie wyjasni.
Piszcie
Pozdrawiam
1

kurp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
http://colitis.w.interia.pl/
bardzo skuteczne i sprawdzone

Niech masa bedzie z wami ....:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Kolejny Archeolog niczym Lara Croft w Tomb Raiderze. Shit
2

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1528 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17554
Przydatnych linkow odnosnie zdrowia nigdy za wiele i archeologia nie ma tu nic do znaczenia!!! "Brudny Chary"
4

Niech masa bedzie z wami ....:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odzywki i serce

Następny temat

Dziwczyny Pomocy. Sucha skora

WHEY premium