SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

mrowienia w palcach, lekkie bóle w stawach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
Witam was wszystkich,

ostatnimi czasy nasiliły mi się mrowienia w palcach, szczególnie IV i V obu rąk, od paru dni także pozostałych palców.
Czuję takie prądy niekiedy w palcach obu stóp, nie jest to permanentne - niekiedy odczuję na tyle, że zacząłem interesować się tym bardziej.
W rękach owe bóle/mrowienia występują ostatnio znacznie często. Czuję również to w łokciach - szczególnie prawej ręki.

Przez ostatni miesiąc miałem przerwę od siłowni, jednak teraz chciałbym ponownie zabrać się za ćwiczenia ale nie chcę swojej sytuacji pogarszać.
Lekarzom nie ufam i proszę mnie do nich nie odsyłać. Teraz napiszę o niedalekiej przeszłości.
W 2010 roku miałem kolizję drogową - na rondzie kobieta nie ustępując mi pierwszeństwa przejazdu wjechała mi w prawe przednie koło, ja byłem kierowcą. Po roku czasu zacząłem odczuwać ból w obu rękach. Chodziłem po różnych lekarzy, odwiedziłem 10 różnych neurologów, 10 ortopedów i żaden nie miał pomysłu co mi dolega i jak zaradzić moim dolegliwościom.
Po lektrzurze w internecie zdecydowałem się znaleźć dobrego specjalistę od urazów i chirurgii ręki. Trafiłem tak oto na dr Ryszarda Szczuckiego z Wrocławia. Po krótkim wywiadzie stwierdził możliwość cieśni nadrgarstka. Zlecił badanie EMG obu rąk. Faktycznie wyszła cieśń. W marcu 2012 miałem pierwszy zabieg operacyjny na lewą rękę. W czerwcu na prawą rękę. Wszystko odbyło się sprawnie, bez powikłań. Nastąpiła chwilowa ulga. Teraz ponownie zaczynam odczuwać różnego rodzaju mrowienia. Czyżby operacje nic nie dały i muszę iść kolejny raz poddać się nacinaniu i uwalnianiu nerwów z ucisku?
Takie krojenie sie co dwa lata nie jest dla mnie rzeczą rozwiązującą problem.
Prosiłbym was o pomoc. Może macie w rodzinie jakiegoś ortopedę, który powiedziałby co należy konkretnie robić.
Może tym razem to jest wina ze źle zbilansowanej diety. Faktycznie, ostatnio trochę popadłem w monotonnię i może brakować organizmowi jakiś potrzebnych składników odżywczych.
Lubię nabiał, banany, kurczaka..
Jeśli będzie potrzeba to zamieszczę wyniki badań i w miarę możliwości inne dokumenty do wglądu dla lepszej oceny sytuacji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 160
aa i zapomniałem dodać, ogólnie ostatnimi czasy odczuwam takie jakby ssanie z kości, tak jakbym miał coś złamane np kości przedramienia, mimo iż wszystko jest w jak najlepszej formie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wytrzeszcz oczu

Następny temat

Problem z rozumieniem mowy w hałasie

WHEY premium