SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

RTG barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 519

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 265 dni Przeczytanych tematów 58
Witam ponownie.Posłuchawszy się forumowiczów postanowiłem wybrać się do lekarza na prześwietlenie z związku z bólem barku podczas ćwiczeń po wypadku rowerowym ,który wydarzył się 3 miesiące temu.
Chciałbym poprosić osobę ,która ogarnia temat o analizę zdjęcia wykonanego podczas tego prześwietlenia.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 0 Wiek 259 dni Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 0
Ocenić nie ocenę bo ortopedą nie jestem i z takim specjalistą radzę wynik skontaktować :) A USG robiłeś? Na rtg nie wychodzi np wspomniane we wcześniejszym poście zwapnienie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 265 dni Przeczytanych tematów 58
Na konsultacje się zapisałem a co do USG to jeżeli z konsultacji nic nie wyniknie to spróbuje .Dziękuje za szybką odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 0 Wiek 259 dni Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 0
W moim przypadku właśnie tak było, że po badaniu na sucho ręki oraz rtg z miejsca dostałem skierowanie na usg. W USG jest o tyle problem, przynajmniej w mojej placówce, że czeka się średnio dwa rady dłużej niż na rtg. Do czasu konsultacji możesz robić okłady z lodu na bark 4 razy dziennie po 15min, typowe zalecenie lekarza.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1726 Napisanych postów 46999 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 476009
Adam0.1
Ocenić nie ocenę bo ortopedą nie jestem i z takim specjalistą radzę wynik skontaktować :) A USG robiłeś? Na rtg nie wychodzi np wspomniane we wcześniejszym poście zwapnienie.

zwapnienie to właśnie jakby coś na kształt kości i może być widoczne w zdjęciu RTG ale zależy której dokładnie struktury i ujęcia

samo zdjęcie wygląda ok
1

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost w wieku 16 lat