SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kostki w środku i od wewnętrznej strony promieniujący do śródstopia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1756

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Witam,
Od dłuższego czasu (ok. 1,5 roku) boli mnie kostka lewej nogi. Ból pojawia się po wysiłku fizycznym (np. treningi koszykówki) i przy dłuższym odpoczynku (np. jak sobie dłużej posiedzę nie ruszając stopą lub jak już kładę się spać). Ból jest dziwny, choć nie jes nie do zniesienia. Po prostu da się z nim żyć, ale wolałabym gdyby go nie było. Odczuwam go tak jakby 'w środku' stawu skokowego i od wewnętrznej strony stopy. Gdy chodzę po dłuższym wysiłku ból promieniuje aż do śródstopia powodując rwące odczucie.

Pół roku temu byłam u ortopedy. Zlecił RTG, ale ono nic nie wykazało. Skierował mnie na MRI z podejrzeniem jałowej martwicy kostno-stawowej. MRI zostało wykonane jakieś 2 dni temu. Wyniki będą w przyszłym tygodniu.

Czy jesteście w stanie po samych objawach stwierdzić co mi jest? Szukałam po objawach w internecie ale tam jakoś nie konkretnie, bo jak tylko znalazłam coś podobnego to były same komentarze typu: "Do lekarza". Jak tylko dostanę wyniki MRI postaram się je tu wstawić. Może dowiem się w końcu co mi jest, bo następna wizyta u ortopedy dopiero za miesiąc.
Ehh.. Polska służba zdrowia. :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Wygląda że wszystko jest tam ok pod kątem strukturalnym a więc jest zaburzenie funkcjonalne wybierz się do fizjoterapeuty na terapie indywidualną, co do aktywności wstrzymałbym się do wizyty u fizjo ale podejrzewam że nie będzie trzeba jej mocno ograniczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Czekaj na wynik badania wraz z opisem na podst którego lek kierujący postawi diagnozy i wdroży ewentualnie leczenie.

Swoją drogą, dobry lekarz, że od razu zlecił rezonans. Prawdziwa rzadkość.
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Też się cieszę, że dość szybko szukał powodu bólu. Z tego co się już wcześniej orientowałam w internecie to raczej maść i do domu. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21798 Napisanych postów 71355 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576019
Na razie nie rób nic. Wynik za tydzień więc skoro tyle już poszło to i tydzień nic tutaj nie wniesie.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Dzięki. :) Jak odbiorę wynik to postaram się go tutaj umieścić razem z diagnozą lekarza, może komuś kiedyś tym pomogę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Dokładniej poczekaj już do wyniku rezonansu magnetycznego te kilka dni niewiele zmieni a będzie wiadomo w którym kierunku dalej się kierować oraz jak postępować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Cześć
Dziś odebrałam wyniki mri.
Wyglądają tak:
Badanie wykonano aparatem MAGNETOM ESSENZA Siemens 1.5 T zachowując zgodność wykonanych sekwencji z procedurami PLTR

Skierowanie z rozpoznaniem: Osteochondritis dissecans??

'Objawów martwicy wydzielającej nie stwierdza się.
Jedyną zmianą jest torbielka średnicy 5,5 mm zlokalizowana u szczytu kostki przyśrodkowej.


Co mam o tym myśleć? Za jakiś czas ortopeda a trafiłam w internecie tylko na takie przypadki, które zostały skierowane na wycięcie tej torbielki. Jakie są metody leczenia tej wielkości torbielki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Byłam u ortopedy.
Obejrzał wyniki + obraz z płyty. Stwierdził, że jednak jest tam jakaś martwica, ale niewielka.
Skierował na USG. Mam je mieć zrobione 'w ruchu', bo dotychczasowe badania nie dają mu pewności, bo są zrobione w stanie spoczynku.
Co może mnie po tym czekać? Mogę ćwiczyć normalnie? A może oszczędzać trochę tę nogę?
Lekarz nie mówił nic konkretnego, tylko, że ruch jak dotychczas. A ja różnie robiłam. Jak mocniej bolało to mało ćwiczyłam. Jak chwilowo nie bolało to więcej.
Pomożecie?
USG będzie prywatnie, więc pewnie dość szybko (swoją drogą podobno jest nierefundowane).
Z góry dzięki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546

Poza nielicznymi badaniami NFZ w ogóle nie płaci oddzielnie za badania USG. Koszt badania USG włączony jest na poziomie lekarza rodzinnego w to co dostaje per capita. Nie ma wydzielonej diagnostyki USG. Na poziomie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej USG jest wliczone w poradę specjalistyczną. To powoduje długie kolejki, nie można profilaktycznie wykonywać badań, tak jak powinny być wykonywane.

Prof. Wiesław Jakubowski , Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego

zrób te USG nie jest to wielki kosz ok. kilkadziesiąt złotych do tego czasu z większymi aktywności wstrzymałbym się




Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2016-08-24 23:03:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
Jutro będę dzwonić do RechSport w Gdańsku zorientować się kiedy najszybciej mogę przyjechać. Z tego co wiem koszt USG tam to koło 100 zł.
Gorzej będzie dostać się z powrotem do mojego ortopedy. :)
Myślę że sprawa w ciągu miesiąca się wyjaśni.

Odezwę się po USG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 56
USG zrobiłam w poniedziałek. Do ortopedy dopiero 7.10. Wyniki USG:
Niewielki, acz widoczny wysięk w stawie skokowym.
Chrząstka na dostępnej części bloczka kości skokowej bez cech chondromalacji II-VI*.

Dalej żadnych zmian nie ma wypisane.

Przedział boczny:
Pochewki ścięgien mm. strzałkowych bez cech wysięku. Same ścięgna prawidłowe w badaniu dynamicznym.
Więzadło piętowo strzałkowe zachowane wydolne dynamicznie.
Więzadło skokowo strzałkowe przednie i tylne zachowane.

Przedział przyśrodkowy:
Pochewki ścięgien m piszczelowego tylnego, zginacza długiego palców i zginacza długiego palucha bez cech wysięku. Same ścięgna zachowanej ciągłości i struktury.

Więzadło skokowo-piszczelowe tylne i przednie prawidłowe.
Więzadło piętowo-piszczelowe prawidłowe.
Więzadło łódkowato-piszczelowe bez widocznych zmian.

Ścięgno mięśnia piszczelowego przedniego i mięśnia prostownika długiego palców prawidłowe bez wysięku w pochewkach.

To gdzie ten wysięk jest umiejscowiony?
Według mnie ten opis zrobiłam dość niedbale. Zmieniła tylko pierwsze zdanie w gotowym dokumencie. Poza tym mówiła coś o płynie w stawie. Powiedzcie mi, czy wysięk i płyn to to samo?

W rozmowie powiedziała, że jak na swój wiek mam bardzo zużyty ten staw. Pytała czy przedtem nagle nie urosłam. Odpowiedź była przecząca. Po dalszej rozmowie stwierdziła, że przyczyną tego wysięku mogła być moja duża aktywność fizyczna. Trenuję koszykówkę od 11 roku życia. Co prawda od 2 lat nie jest to zbyt intensywne i nie bardzo wierzę że to przez to. Powiedziała, że mam ograniczyć aktywność fizyczną.

Od zeszłego roku mam trening raz w tygodniu. Chociaż nie jest to to samo co normalny trening. Poprostu rzucamy do kosza, ewentualnie jakiś krótki meczyk w streetballa. Nic bardzo wyczerpującego.

Czy mogę do czasu wizyty u ortopedy ćwiczyć na wf i chodzić na trening?
Jakie jest postępowanie w leczeniu takiego wysięku? Na co się nastawić?
No i jak długo?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

A i pewnie będziecie o to pytać:
Mam 17 lat.

Ból ostatnio pojawia się po dłuższej nieaktywności lub po bieganiu na wf. Babka się uwzięła chyba bo na każdym wf chodzimy biegać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Antybiotyk a ćwiczenia

Następny temat

Wypicie beznzyny

WHEY premium