SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból kostki po grze w piłkę

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 133
hej mialam 2 razy zwichniety staw skokowy ostatni raz 1 marca tego roku teraz chodze na rehabilitacje ale po bieganiu badz grze w pilke na drugi dzien rano czyje ból ktory czasami siega nawet łydki od czego tak sie dzieje????wykonuje rozne cwiczenia na wzmocnienie wiazadeł chodze w stabilizatorze i specjalnych wkladkach ale narazie nie ma poprawy

komarek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
W oświęcimiu na basenie. Kazdy wie w Oświecimiu gdzie jest basen tak ze nie powinno byc problemu. Numer do mnie 668822981

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Na razie nie biegaj skoncz rehabilitacje i stopniowo wracaj do aktynosci fizycznej. Cwiczenia ktore wykonujesz sa meczoce dla wiezadeł i miesni dlatego nafrazie nie dokładaj jeszcze biegania i gry.

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 133
a czy jeśli będe robiła to wszystko stopniowo to będzie jakaś poprawa?wykonuje te ćwiczenia co mi wcześniej napisałeś o wzmocnienie wiązadeł.Ale nie wiem dlaczego ale wcześniej noga po grze tak nie bolała a teraz chodzę na rehalilitację i myślałam ze będzie jakaś poprawa a tu jest gorzej.Nawet jeśli nie biegam ani nie ćwicze noga potrafi nteraz trochę dokuczać

komarek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Powrót musi byc stopniowy. Jezeli teraz cwiczysz i dodatkowo biegasz to przeciazasz wiezadła. Narazie ogranicz sie do cwiczen i rehabilitacji a dopiero pozniej zacznik powoli biegac na popczatek do przodu potem stopniowo ze zmiana kierunku itp

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 133
a te ćwiczenia po ile min i przez jaki czas mam wykonywać???dzięki za pomoc

komarek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 133 Napisanych postów 7128 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24841
Wybierz się do Fizjoterapeuty. Pokaże co i jak. Pzdr..

Wiesz co, spróbuj szczeknąć, jedno jest pewne;
groźny to ty jesteś, ale tylko przez internet.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9731
Mam a raczej miałem podobny problem. Kilka(naście) razy skręciłem kostke(pierwszy raz 2007 rok). Oczywiście zła diagnoza lekarzy, zamiast do gipsu wsadzić kazali odpocząć. Rehabilitacja trwa już 8 MIESIĘCY. Efekty jakieś tam są, ale noga już do 100% dawnej sprawności nie powróci, zbyt uszkodzone są więzadła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Bysc moze nalezy sie zastanowic nad operacyjna rekonstrukcja wiezadeł albo zszyciem torebki stawowej która oze byc bardo rozciagnieta od urazów

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9731
Możliwe że zrobiły się zwapnienia na więzadle trójdzielnym ? Miałem na tą nogę zabiegi typu laser, kriopol, pole magnetyczne. Zastanawiam się nad badaniami w jakimś centrum fizjoterapii i ciekawi mnie też czy nie jest to jakieś 'dziedziczne' mój ojciec miał problemy z tą samą nogą i więzadłem, nie obyło się bez rekonstrukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Więzadło nazywa się trójgraniaste i znajduje sie po wewnetrznej stronie stopy, jezeli miałes zwykłe skrecenie to bedzisz miał problem po zewnetrznej stronie a tam sa wiezadła skokowo-strzałkowe przednie i tylne, oraz strzałkowo-pietowe one najczesciej ulegaja uszkodzeniu. Z badan proponuje USG stawu skokowego i ono zobrazuje stan wiezadeł

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9731
Oczywiście pisząc trójdzielne miałem na myśli trójgraniaste, takimi nazwami lekarz operował. Problem jest po wewnętrznej stronie, zaraz za kostką wyczuwalne jest 'coś' twardego i utrzymuje się obrzęk cały czas(?)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

"ciśnienie" w kostce

Następny temat

bol z lewej strony klatki

WHEY premium