SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PZLA - problemy

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9953

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W wieku 76 lat zmarła Maria Ciach-Michalak, oszczepniczka, która podczas igrzysk 1952 r. w Helsinkach z wynikiem 44,31 m zajęła siódme miejsce w finale. Zwyciężyła wtedy reprezentantka Czechosłowacji Dana Zatopkova (50,47).

W okresie największych sukcesów finalistka z Helsinek była dobrze znana kibicom jako Marysia Ciachówna, hołubiona przez brązową medalistkę olimpijską z Berlina Marię Kwaśniewską-Maleszewską. Startowała w Akademickich Mistrzostwach Świata w Berlinie (1951), zajmując 8. miejsce, oraz dwukrotnie w Międzynarodowym Festiwalu Młodzieży i Studentów. W 1953 w Bukareszcie była piąta (42,59), a w 1955 w Warszawie - druga (48,98).

Urodziła się 7 września 1933 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Reprezentowała barwy Włókniarza Tomaszów Mazowiecki i Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego (Legia) Warszawa. Była siedmiokrotną rekordzistką i dwukrotną mistrzynią Polski w rzucie oszczepem (1952, 1953). W 1952 była też mistrzynią kraju w rzucie granatem. Rekord krajowy w oszczepie doprowadziła do 48,99 m w 1955 roku. W meczach międzypaństwowych reprezentowała Polskę jedenastokrotnie w okresie 1950-1957. W pchnięciu kulą została dwukrotnie wicemistrzynią kraju. W 1952 zajęła siódme miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 najlepszych sportowców Polski.

W 1959 ukończyła studia w stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego i przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w.f. i trenerka w Warszawie. W tym okresie zasłynęła jako dyrektor wyjątkowo usportowionej szkoły nr 272 przy ul. Piaseczyńskiej.

Rekordy Polski w rzucie oszczepem
44.05 (17.05.52 Kraków)
44.31 (24.07.52 Helsinki)
45.06 (07.06.53 Warszawa)
45.59 (06.08.53 Bukareszt)
46.02 (06.09.53 Warszawa)
46.77 (02.10.53 Jena)
48.99 (05.08.55 Warszawa)

Medale w mistrzostwach Polski
3-krotna mistrzyni Polski:
oszczep - 1952, 1953, granat - 1952
2-krotna wicemistrzyni
kula - 1954, oszczep - 1950
3-krotna brązowa medalistka
kula - 1952, 1953, 1956

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dr Jerzy Skucha, spotkał się w środę w Gdańsku z władzami miejscowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Rozmawiano o perspektywach współpracy obu instytucji.



- Nie ma potrzeby abyśmy tworzyli nową umowę o współpracy. Pochylmy się nad tą, którą kilka lat temu podpisywałem z uczelnią jako szef szkolenia PZLA i dostosujmy ją do obecnych warunków i możliwości obu stron – powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dr Jerzy Skucha na spotkaniu z władzami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

- Mamy sobie wzajemnie wiele do zaoferowania w zakresie badań, diagnostyki i szkolenia. Współpracę z PZLA zamierzamy realizować wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, przez co staniemy się bardziej konkurencyjni dla innych tego typu ośrodków w kraju i za granicą – dodał rektor AWFiS profesor Tadeusz Huciński. Zaznaczył jednocześnie, że na terenie uczelni funkcjonują już trzy bardzo silne ośrodki szkoleniowe w 7-boju, skoku o tyczce i rzucie oszczepem, w których pracują tak wybitni trenerzy, jak Sławomir Nowak i Edward Szymczak.

Obie strony podczas spotkania ustaliły, że wydelegują po jednej osobie, które pracując wspólnie przez najbliższe dwa miesiące dostosują wcześniej podpisaną umowę do obecnych warunków. Współpraca AWFiS z PZLA realizowana ma być na kilku płaszczyznach. Jedną z nich będzie diagnozowanie procesu szkoleniowego zawodników kadry narodowej przez naukowców uczelni w oparciu o nowoczesną aparaturę, o pozyskanie i wzbogacanie której zabiegać będą obie strony.

Lekkoatleci kadry narodowej różnych kategorii wiekowych korzystać będą z kompletnej bazy (dwa stadiony i hala) oraz mającego powstać w ciągu dwóch lat na uczelni Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. Uczelnia w ramach współpracy nadal wspierać będzie działalność Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku Oliwie, której udostępni swoją bazę i zapewni opiekę szkoleniową ze strony najlepszych trenerów.
Wszystko wskazuje na to, że wkrótce wznowione zostaną też prace nad remontem stadionu lekkoatletycznego. Władze uczelni liczą, że remont uda się zakończyć jesienią, tak aby w nowym

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Tadeusz Osik nie będzie szefem szkolenia PZLA

Tadeusz Osik został wybrany w kwietniu przez nowy zarząd szefem szkolenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Stanowisko miał objąć 1 września. Jednak w poniedziałek złożył rezygnację, którą w piątek przyjął zarząd.
- Tadeusz Osik swoją decyzję przesłał nam drogą mailową. Podziękował za zaufanie, którym obdarzyliśmy go w kwietniu i poinformował, że nie podejmie się tego zadania. Nie ukrywam, że ta wiadomość bardzo nas zaskoczyła - powiedział prezes PZLA Jerzy Skucha.

Dodał, że nowy szef szkolenia zostanie przedstawiony niezwłocznie po mistrzostwach świata w Berlinie (15-23 sierpnia). Pełniącym obowiązki do tego czasu pozostanie Jacek Zamecznik.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
15 września w Szczecinie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oto najważniejsze decyzje, jakie zapadły podczas tego spotkania:

Informacje z posiedzenia prezydium Zarządu PZLA,

mającego miejsce 15 września 2009 w Szczecinie:



1. Podjęto decyzję w sprawie wydawania czasopisma o tematyce lekkoatletycznej. Spośród czterech nadesłanych ofert największe uznanie zdobyła ta, złożona przez dziennikarza Marka Jóźwika. Miesięcznik ma być wydawany od 1 stycznia 2010 roku.

2. Podjęto decyzję w sprawie lokalizacji ORLIKÓW LA na terenie poszczególnych województw. Przyjęto już złożone lokalizacje; jednocześnie zobligowano wiceprezesa Pawła Bartnika do przedłożenia brakujących czterech lokalizacji.

3. Podjęto decyzję o dofinansowaniu leczenia kilku zawodników z kadry olimpijskiej.

4. Podjęto decyzję o dofinansowaniu pobytu na Mistrzostwach Świata w Berlinie trenera Jerzego Sudoła.

5. Ustalono, że PZLA zgłosi do kalendarza europejskiego na 2010 rok 3 mityngi rangi Premium Meeting:

a) Bydgoszcz

b) Warszawa – Memoriał J. Kusocińskiego

c) Szczecin – Pedros Cup

6. Na 24.09. ustalono termin posiedzenia prezydium na temat powierzenia organizacji mistrzostw Polski 2010.

7. Zaproponowano podjęcie dalszych prac na temat powstania przy PZLA fundacji i spółki do obsługi zadań sponsorskich.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W dniach 6-8 listopada w Spale odbyła konferencja trenerów PZLA.

Dla czytelników naszej strony najważniejsze są informacje dotyczące biegów. Ustalono, że nie będzie tak zwanych trenerów blokowych (np do bloku konkurencji wytrzymałościowych), natomiast będą trenerzy wiodący odpowiedzialni za dane konkurencje, dystanse.
Trenerami prowadzącymi zostali wybrani na rok:

Biegi średnie kobiety: Marek Adamek (trener Sylwii Ejdys), Jean Mark Leonardo (trener Lidii Chojeckiej) będzie konsultantem
Biegi średnie mężczyźni: Tomasz Lewandowski (trener Marcina Lewandowskiego)
Biegi długie kobiety: Zbigniew Król (trener Wioletty Janowskiej-Frankiewicz)
Biegi długie mężczyźni: Zbigniew Rolbiecki (trener Marcina Chabowskiego)

W biegach krótkich do większości dystansów zostali wybrani oddzielni trenerzy wiodący, szczegółową listę podamy wkrótce (lub odsyłamy na stronę PZLA).

Przy każdym z trenerów prowadzących będzie grupka trenerów współpracujących.
Trenerzy mają za zadanie opracować propozycje wyjścia z impasu w jakim znajdują się nasze biegi (zwłaszcza długie).

Odbyły się dwa wykłady: „Monitoring treningu” – J. Krzywański, M.Prorok oraz „Trening w warunkach hipoksji” – J. Krzywański.

Mamy nadzieję, że uda się nam przedstawić jakieś ciekawe wnioski płynące z tych wykładów.

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084


Lekkoatletyczny sezon 2010 rozpocznie się już za kilka tygodni. Reebok - oficjalny dostawca sprzętu sportowego dla naszej kadry – przygotował nową kolekcję dla reprezentantów i specjalną ofertę dla pozostałych lekkoatletów, którzy chcieliby nabyć sprzęt najwyższej jakości.





Sezon 2009 był dla polskiej lekkoatletyki znakomity. To nie tylko 8 medali mistrzostw świata, 3 krążki halowych mistrzostw Europy, ale także ponad 20 miejsc na podium w imprezach juniorskich i młodzieżowych. Polska jest dziś postrzegana jako odradzająca się potęga nie tylko na skalę europejską, ale i światową. Żeby utrzymać taki stan rzeczy - PZLA, PKOl, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz sponsorzy i partnerzy naszego Związku chcą zjednoczyć siły i dołożyć swoją cegiełkę do kolejnych sukcesów.

Reebok, sponsor polskich lekkoatletów, oficjalny dostawca sprzętu sportowego dla naszej kadry, firma, która ogromną wagę przywiązuje do promocji lekkoatletyki generalnie i swoich produktów poprzez lekkoatletykę, przygotowała dla reprezentacji Polski specjalną kolekcję na sezon 2010. Najnowsze rozwiązania w zakresie technologii, nowe kroje i atrakcyjne stylowo, a jednocześnie funkcjonalne projekty – to wszystko łączy w sobie proponowana przez Reeboka biało-czerwonym kolekcja. Nasi zostaną wyposażeni w sprzęt najwyższej jakości, w ilości, która zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających reprezentantów.


Dodatkowo ta znana na światowym rynku firma we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki stworzyła także specjalny program rabatowy dla pozostałych lekkoatletów. W sklepach Reeboka na terenie całego kraju sprzęt sportowy najwyższej jakości ze zniżką mogą nabywać zawodnicy posiadający licencje wydane przez PZLA oraz klasy sportowe – MM, M, I, II, III.



I tak:

Klasy MM, M oraz klasa I uprawniają do 25% zniżki!

Klasy II i III uprawniają do 10% zniżki!



Sieć sklepów Reebok biorących udział w programie:



Reebok, CH Manufaktura, ul. Karskiego 5, I. Piętro, 91-071 Łódź

Reebok, CH Złote Tarasy, ul. Złota 59, 00-819 Warszawa

Reebok, CH Focus Mall, ul. Wrocławska 17, 65-427 Zielona Góra

Reebok, CH Forum Koszalin, ul Paderewskiego 1, 75-736 Koszalin

Reebok, CH Stary Browar, ul. Półwiejska 32, 61-888 Poznań

Reebok, CH Bonarka, ul. Puszarska 9, 30-644 Kraków





Przy zakupie wymagany jest dowód osobisty oraz licencja zawodnicza.



Reebok, oficjalny dostawca sprzętu sportowego dla Reprezentacji Polski w Lekkiej Atletyce ma podpisaną umowę z PZLA do Igrzysk Olimpijskich - Londyn 2012.



A zatem zachęcamy wszystkich lekkoatletów – zawodowców i amatorów - do nabywania wysokiej jakości produktów Reeboka po atrakcyjnych cenach. Naprawdę warto!

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084

21 listopada w siedzibie PZLA odbyło się zebranie Komisji Statystycznej, podsumowujące roczną działalność oraz krystalizujące plany do końca 4-lecia 2010-2013.


Do poważnych osiągnięć Komisji w upływającym roku zaliczono udział w obchodach 90-lecia PZLA, a zwłaszcza wydaną z tej okazji książkę 90 lat Polskiej Lekkoatletyki 1919-2009, pełną różnych, niekiedy unikatowych materiałów statystycznych charakteryzujących podstawowe osiągnięcia polskich zawodniczek i zawodników w tym okresie. Książkę opracował zespół Komisji Statystycznej PZLA: Daniel Grinberg, Zbigniew Jonik, Henryk Kurzyński, Leszek Luftman, Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum (koordynacja) i Tadeusz Wołejko. Współpracowali: Marek Dąsal, Henryk Gąszczak, Andrzej Kowalczyk, Andrzej Socha i Janusz Waśko. Publikacja wzbudziła duże zainteresowanie w środowisku, m.in. podczas gali PZLA, gdzie wszyscy zaproszeni goście otrzymali po 1 egzemplarzu książki.

Niestety, udział kol. Henryka Gąszczaka w tym wydawnictwie był jego ostatnim w życiu przedsięwzięciem w zakresie statystyki la. Ten zasłużony dla tworzenia miarodajnych baz danych lekkoatletyki członek naszej Komisji zmarł w trakcie kompletowania przez koordynatora podstawowych materiałów do książki. Uczestnicy zebrania oddali należny hołd zmarłemu koledze. Pozostał jednak problem spuścizny po kol. Gąszczaku, jego wielkiej elektronicznej bazy danych, którą Komisja powinna przejąć i kontynuować to dzieło. Ustalono, że członkowie Komisji będą uaktualniać tę bazę (dokonano przydziału poszczególnych konkurencji).

Zweryfikowany plan najważniejszych prac Komisji na 4-lecie obejmuje:

1. Przygotowanie wydawnictw do druku
- Rocznik PZLA 2009 (przygotowanie do 15.01.2010 r.)
- Historia Finałów Mistrzostw Polski Kobiet (publikacja w 2010 r. w Bydgoszczy)
- Historia lekkoatletyki halowej w Polsce (m.in. finały wszystkich HMP, tabele halowe all-time i roczne, przyg. do publikacji 2011 r.)
- Memoriał Janusza Kusocińskiego (pełne wyniki, przyg. do publikacji 2010/2011 r., druk - zależnie od stanowiska organizatorów MJK)
- Biografie zawodniczek i zawodników 1945-1970 (m.in. wszystkich finalistów mistrzostw Polski seniorów, przyg. do publikacji 2011 r.)
- Wykaz wyników Polaków we wszystkich międzynarodowych imprezach mistrzowskich - IO, MŚ, HMŚ, MŚJ, MŚJM, ME, MEJ, MME, Uniwersjada, SAZ i MAZ, CISM, Dynamowiada (przyg. do publikacji 2011)
- Bilanse roczne 1920-1963 w konkurencjach mężczyzn (tabele najlepszych wyników, nie zawodników, przyg. do publikacji 2011/2012)
- Ewolucja najlepszego rocznego wyniku męskich sztafet 4x100m i 4x400m w krajach, które uplasowały się kiedykolwiek w 50 najlepszych sezonu (przyg. do publikacji 2010/2011 r.)
- Wykaz publikacji Komisji Statystycznej PZLA i członków tej Komisji (przyg. do publikacji 2010 r.)

2. Rozpoczęcie lub poszerzenie dotychczasowych prac
- Finały wszystkich mistrzostw Polski młodzików, juniorów i młodzieżowców
- Historia rozwoju rekordów Polski (ze szczegółowymi danymi)
- Mecze międzypaństwowe młodzików, juniorów i młodzieżowców

3. Współpraca z nowym pismem lekkoatletycznym

4. Współpraca z firmą Domtel w zakresie weryfikacji danych

Poza tym już pod koniec pierwszego kwartału 2010 r., członek Komisji Statystycznej, Janusz Waśko z Zamościa, wspólnie z Brytyjczykiem Johnem Brantem zamierzają wydać cenną pozycję "Women`s World yearly lists 1926 – 1962”. Jest to pionierska praca, dotychczas światowa lekkoatletyka kobiet nie doczekała się głębokich tabel obejmujących ww. lata.

W zebraniu uczestniczyli koledzy: Tadeusz Dziekoński, Krzysztof Glinka, Grzegorz Gładzikowski, Daniel Grinberg, Zbigniew Jonik, Leszek Luftman, Adam Parczewski (po bardzo długiej przerwie), Stefan Pietkiewicz, Janusz Rozum, Andrzej Socha, Włodzimierz Szymański, Janusz Waśko i nowy adept statystyki la Maciej Jałoszyński.

Przewodniczący Komisji Statystycznej PZLA
Stefan Pietkiewicz

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Nowy przepis o falstarcie na zawodach klasy MM, M i I

Jak informowaliśmy wcześniej od 1 stycznia br. formalnie obowiązują nowe przepisy rozgrywania zawodów LA, m.in. każdy zawodnik popełniający falstart karany jest dyskwalifikacją. W Polsce przepis ten obowiązuje we wszystkich zawodach z kalendarza PZLA.

Większość wprowadzonych od 1 stycznia 2010 r. zmian w przepisach sankcjonuje dotychczasową praktykę lub uściśla istniejące już zapisy. Zostały one przyjęte ze zrozumieniem i akceptacją przez środowisko lekkoatletyczne. Największe kontrowersje wzbudziło zaostrzenie przepisu związanego z procedurą startu (art. 162). Zgodnie z obecnym brzmieniem tego przepisu, w każdej konkurencji indywidualnej (a więc nie dotyczy powyższe biegów wchodzących w skład wieloboju) rozgrywanej na bieżni, zawodnik, który spowodował falstart jest eliminowany z udziału w danym biegu lub chodzie sportowym.

Wprowadzenie powyższego przepisu, jakkolwiek spodziewane (przypomnijmy, że obowiązywał on już w 2009 r. przy przeprowadzaniu Drużynowych Mistrzostw Europy przez EA) spowodowało dyskusje w wielu krajach. Czy jest on korzystny dla odbioru zawodów lekkoatletycznych oraz czy stosowanie nowych dość rygorystycznych przepisów może prowadzić czasami do podjęcia decyzji krzywdzących zawodnika lub obniżenia uzyskiwanych (szczególnie w sprintach) przez zawodników rezultatów. Dlatego też w niektórych krajach postanowiono wprowadzić swoiste „vacatio legis” przyjmując, że obowiązek stosowania przepisu o absolutnym zakazie falstartu w ich kraju wejdzie z rocznym opóźnieniem.

Kwestia wprowadzenia i wdrożenia powyższego przepisu w Polsce była przedmiotem dyskusji wewnątrz PZLA, w którą zaangażowali się przedstawiciele merytorycznych komisji działających w ramach struktury organizacyjnej Związku. Po dyskusji oraz konsultacji z działem szkolenia postanowiono przyjąć następujące ustalenia odnośnie stosowania na przeprowadzanych w Polsce zawodach lekkoatletycznych nowego zapisu dotyczącego falstartu.

Przyjmując stanowisko w powyższej sprawie wzięto pod uwagę przede wszystkim fakt, że na wszystkich najważniejszych zawodach międzynarodowych (w których przecież przewidywany jest udział reprezentantów naszego kraju) stosowanie przepisów IAAF jest obligatoryjne. Mając na uwadze konieczność zachowania pełnej spójności, postanowiono że generalnie stosowanie wspomnianego przepisu w Polsce będzie obowiązywać od 1 stycznia 2010 r., jednakże zawężając konieczność aplikacji nowego zapisu art. 162 do imprez lekkoatletycznych wyższej rangi.

Wykaz imprez, na których w 2010 r. obowiązuje nowy przepis o falstarcie

1. mistrzostwa Polski (we wszystkich kategoriach wiekowych, z Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego włącznie)
2. wszystkie zawody z „Terminarza imprez PZLA 2010” (z kalendarza PZLA)
- klasy M (mistrzowska) i MM (mistrzowska międzynarodowa)
- klasy I (mityngi ogólnopolskie i wojewódzkie)
3. zawody halowe
- halowe mistrzostwa Polski seniorów, juniorów i juniorów młodszych
- oficjalne sprawdziany kadry w Spale

We wszystkich pozostałych rozgrywanych w Polsce imprezach lekkoatletycznych, poczynając od zawodów znajdujących się w kalendarzach wojewódzkich związków LA a kończąc na zawodach szkolnych i tzw. „czwartkach lekkoatletycznych” dopuszcza się możliwość stosowania przepisów dotyczących falstartu obowiązujących w 2009 roku.

Zalecenie CKS

Do obowiązków sędziego głównego danych zawodów należy zapewnienie, w porozumieniu z organizatorem, aby w komisji starterów znajdowało się co najmniej dwóch licencjonowanych starterów.

Zaleca się, aby na każdych zawodach w regulaminie imprezy, najlepiej tuż pod programem minutowym, zamieszczać informację:

„w konkurencjach biegowych obowiązuje nowy przepis dotyczący startu – każdy zawodnik uznany winnym popełnienia falstartu zostanie zdyskwalifikowany w danym biegu”

albo (dla zawodów niższej rangi)

„w konkurencjach biegowych obowiązuje dotychczasowy przepis dotyczący startu – pierwszy falstart w biegu nie powoduje dyskwalifikacji zawodnika, który go popełnił. Każdy zawodnik, który popełni kolejny falstart w biegu zostanie zdyskwalifikowany.”

Organizator powinien zadbać, szczególnie w 2010 r., aby wszyscy biorący udział w danych zawodach zostali poinformowani o obowiązującym przepisie dotyczącym startu.

Centralne Kolegium Sędziów zdając sobie sprawę z trudności wynikających ze stosowania nowego przepisu dotyczącego falstartu przygotowuje specjalne szkolenie dla starterów z dotychczasową licencją pierwszą i drugą oraz dla kandydatów na drugą licencję, które odbędzie się w Grudziądzu 20-21 marca.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli na zawodach jest stosowana zatwierdzona przez IAAF aparatura wykrywania falstartu, to wskazywane przez nią dowody nieprawidłowego startu powinny być zaakceptowane jako decydujące przez startera. Jedynie w nie budzących wątpliwości przypadkach jej uszkodzenia lub nieprawidłowego działania, sędziowie mogą nie brać pod uwagę wydruków czasów reakcji lub diagramów siły nacisku na bloki startowe. Jednak w szczególnych przypadkach przedwczesnego startu sędziowie mogą podjąć decyzję o popełnieniu falstartu przez zawodnika, przy prawidłowej pracy aparatury, mimo że jego zmierzony czas reakcji nie jest mniejszy od dopuszczalnego, wynoszącego 0.1 sekundy.


przewodniczący CKS PZLA wiceprezes PZLA ds. techniczno-sportowych
Janusz Krynicki Janusz Rozum


żródło: www.pzla.pl 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 161
moim zdaniem to bardzo dobra decyzja o farstartach, ze za jeden wylot...Tylko teraz nie powinni tego mieszać!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 490
a moim zdaniem ten przepis jest troche nie fair . popatrzcie ile prób mają skoczkowie albo miotacze . Powie mi ktoś czy jest wydawana już ta gazeta Marka Jóźwika?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

basen na Kurdwanowie

Następny temat

Skoki Narciarskie: Letnia GP 2008

WHEY premium