SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wada postawy?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23
Witam mam 17 lat. Tu są moje zdjęcia "http://img9.imageshack.us/g/dsc00674st.jpg/" widać na nich, że mam wadę postawy;/

Możecie określić jaka to jest wada postawy?? Byłem u dwóch lekarzy takich ogólnych i stwierdzili, że to jest normalne i tak każdy ma kto się garbi.
Ostatnio przez ponad rok siedziałem dużo przed komputerem i to od tego możliwe że jest...
Da się tą wadę jakoś skorygować ?? Jeżeli tak to najlepiej żeby to były ćwiczenia na siłowni, poniewać mam dostęp do siłowni w swoim domu. Byłbym bardzo wdzięczny żeby ktoś mi odpowiedział i doradził jakie ćwiczenia wykonywać..
Czytałem, żę najlepszy jest drążek, czyli wiszenie, podciąganie itp zgadzacie się z tym?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26
Nie jest jeszcze tak źle. Najlepiej żebyś udał się do dobrego fizjoterapeuty, który pokaże Ci ćwiczenia, wyjaśni ich istotę tak byś nie szkodził sobie je wykonując. Ważny jest również trening stabilizacyjny. Patrząc na Twoje łopatki pewnie będą odstawać przy ruchach ręką. Dlatego gdy pójdziesz na siłownię będziesz ćwiczyć utrwalając nieprawidłowy wzorzec ruchowy i za jakiś czas będą boleć Cię barki. Od tego jest trening stabilizacyjny. Fizjoterapeuta pokaże Ci prawidłowy wzorzec ruchu, utrwali go i będziesz mógł prawidłowo ćwiczyć. Musisz wzmocnić mięśnie osłabione i rozciągnąć przykurczone. Plecy staną się mniej okrągłe i trening ogólnorozwojowy na siłowni będzie Ci służyć. Jesteś jeszcze młody i lepiej coś z tym zrobić gdyż układ kostny jest jeszcze podatny na ćwiczenia.

Fizjoterapia Kaczmarek - prywatny gabinet rehabilitacji w Krakowie http://fizjoterapia-kaczmarek.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złamanie środręcza :((

Następny temat

Staw skokowy po skręceniu

WHEY premium