SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szpara miedy zebami !!!

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 47093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
Jesli mozna...
Jak ktos juz zauwazyl taka szpara nazywa sie diastema (o ile wystepuje miedzy siekaczami przysrodkowymi) albo po prostu trema (szpara miedzy innymi zebami)
Wybor aparatu stly/ruchomy zalezy od wieku... aparaty ruchome stosujemy tylko podczas wzrostu (niestety nie miesni a koscca) po zakonczeniu tego okresu sa one nieskuteczne a wrecz moga wyzadzic nam krzywde.
U doroslych stosujemy aparaty stale. Ich cena zalezy od typu aparatu tradycyjny/lingwalny, estetyczny/nieestetyczny itp. itd
Mozna przyjac ze cena minimalna za jeden luk to ok 1500... czyli mnozymy razy 2 i wychodzi nam ok 3000 (ale to takie absolutne minimum). Do tego dochodza nam wizyty kontrolne srednio raz w miesiacu zwykle kolo 100zl (oczywiscie moze byc wiecej gdy np wymieniamy luk, przyklejamy zbite zamki albo zakladamy jakies elementy dodatkowe)
Bardzo wazna kwestia jest czas leczenia ktory wynosi minimalnie 1,5 roku (zdazaja sie przypadki ktore leczone sa 3-4 lata ale srednio mowi sie o 2 latach dla kazdego.... wszystko zalezy od rozleglosci wady)
Po zakonczonym leczeniu konieczne jest noszenie retajnera czyli aparatu ktory utrzymuje efekty leczenia (aparat taki nosimy przynajmniej tyle ile nosilismy aparat staly na zebach)
Jak widac nie jest to tanie leczenie ale za to po takim leczeniu nasz zgryz jest idealny! Zeby kontaktuja sie w sposob fizjologiczny, mamy Hollywoodzi usmiech i nie mamy zadnych szpar (choc niestety nie jest to regula;( )
Osobom ktorym zalezy tylko na likwidacj diastemy sugeruje zalozenie licowek! Sa to cienkie platki porcelany nakladane na lekko oszlifonae zeby maskujace niedoskonalosci zebow znajdujacych sie pod nimi... ceny licowek porcelanowych to ok 700zl (w tym szlifowanie zeba i montaz licowki) w przypadku diastemy mnozymy zazwyczaj razy 2 (zeby zachowac symetrie potrzebne sa 2 licowki)
Gumek z allegro zdecydowanie nie polecam... nie wiem kto to wymyslil!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 150 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1819
zdecydowanie najtanszym sposobem na pozbycie sie diastemy jest kompozyt, cena jest rozna w zaleznosci od zuzytego materialu i gabinetu stomatologicznego, z moich informacji wynika ze waha sie od 50 do 300 zl

Kompozyty
Kompozyty to materiały kosmetyczne, które występują w formie światłoutwardzalnej i chemoutwardzalnej. W gabinecie stomatologicznym do polimeryzacji takiego wypełnienia stosuje się lampy polimeryzacyjnej.

Zastosowanie kompozytów daje możliwość użycia techniki warstwowej (położenie warstwy kompozytu, wymodelowanie, utwardzenie i kładzenie następnej warstwy). Ponadto stomatolog ma więcej czasu na modelowanie powierzchni plomby, jeszcze w stanie plastycznym. Także porowatość wypełnienia jest znacznie zredukowana, a podczas jego kształtowania zaoszczędza się wiele zdrowej tkanki zęba.

Materiały kompozytowe były zazwyczaj wykorzystywane do wypełniania uszkodzeń w przednich zębach. Z czasem powstały kompozyty nowych generacji, które także znakomicie sprawdzają się w zębach bocznych. Zdecydowanie wypierają amalgamaty, gdyż są bardziej estetyczne. Należy jednak pamiętać o tym, że wypełnienia kompozytowe są mniej trwałe. Wadą tego materiału jest również skurcz podczas utwardzania i możliwość przebarwienia po kilku latach,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
a w jakich miejscowosch zakladaja te kompozyty.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 150 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1819
mozesz to zrobic u kazdego stomatologa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Dzieki. (=
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 45 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Diastema, czyli szpara pomiędzy górnymi jedynkami, przez większość jej posiadaczy uważana jest za problem. Choć są osoby, dla których jest ona wyjątkowym znakiem rozpoznawczym.

Dla tych, którym diastema przeszkadza, jest kilka metod jej usunięcia. Są one oczywiście dobierane indywidualnie przez lekarza stomatologa czy ortodontę. Zazwyczaj zamyka się diastemy, których szerokość przekracza 2 mm.

Można ją usunąć zakładając wspomniany korygujący aparat ortodontyczny. Pierwsze efekty widoczne są po kilku miesiącach. Po jego zdjęciu należy poddać się leczeniu retencyjnemu, które ma zapobiec cofnięciu się osiągniętych zmian.

Aby pozbyć się diastemy można też zdecydować się licówki. Są to cienkie, 0,5 mm, porcelanowe płytki przyklejane do zębów. Ich trwałość to nawet kilkanaście lat.

Kolejnym sposobem jest zamknięcie diastemy za pomocą kompozytu, tzw. bonding. Przypomina zakładanie plomby. To najmniej inwazyjny i najszybszy ze sposobów. Jeśli w przyszłości chciałoby się powrócić do uśmiechu z diastemą, wystarczy usunąć wypełnienie.

Zaufany dentysta pomoże dobrać najlepszą metodę zamknięcia diastemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 14
Byłam posiadaczką szpary między zębami, nie była duża i nie przeszkadzała mi, ale i tak miałam robione jedynki, więc skorzystałam i się jej pozbyłam. Jako mała dziewczynka połamałam sobie przednie zęby przy uderzeniu. Co parę lat ułamaną część muszę uzupełniać, bo nie jest tak wytrzymała jak prawdziwy ząb i po prostu łamie się w miejscu łączenia. Po prostu przy kolejnym "doklejaniu" poprosiłam by mi przy okazji usunięto szparę i działało to mniej-więcej na tej samej zasadzie. Zamiast tylko wydłużać mi zęby, poszerzyła je. Wygląda to normalnie, nie widać tego. Tak właśnie działają kompozyty, o których wspomniano w temacie. Nie jest to droga sprawa. Zależy od dentysty. U jednego płaciłam 70 zł od zęba u innego 200, ale jest to trwalsze i mam to już rok i nie zapowiada się by zaczęło się łamać. Należy jednak pamiętać, że powinno się poszerzyć obie jedynki równomiernie, więcej się płaci, bo w końcu robi się dwa zęby, ale wygląda to naturalnie. Jedna dentystka usuwając diastemę zrobiła to na szybko i poszerzyła mi tylko jeden ząb. Wyglądało to okropnie, bo jedna jedynka była większa od drugiej. Na szczęście jeśli efekt nam się nie podoba bardzo szybko można odzyskać szparę. Spiłowano to, a ja poszłam do innego dentysty i mi to naprawił i poszerzył obie. Jednak należy pamiętać, że wygląda ta metoda db tylko wtedy, gdy szpara jest nie wielka i nasze zęby nie są szerokie, bo będą jeszcze szersze. W innym wypadku odradzam i szukałabym innego rozwiązania, jak np. aparatu, ale wiadomo, że to drogi sposób.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba Hashimoto

Następny temat

Tatuaz na plecach.

WHEY premium