SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prawdopodobnie zerwanie wiązadła krzyżowego (prawe kolano)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 4059

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
Czytałem strasznie dużo tutaj i w necie ale nie znalazłem jakiegoś materiału który odnosiłby się do mojego przypadku, a więc :

Podczas meczu (piłkarskiego), gość mi przywalił w prawe kolano z zewnętrznej strony, i zabolało mnie w kolanie ale z wew strony! Od razu zmiana, i w pierwszym tygodniu, chodzić mogłem normalnie itp..., tylko jak próbowałem biegać to miałem uczucie nie stabilnego kolana ( uczucie takie uciekania, i jakby nie było połączone z dolną częścią nogi). Postanowiłem iść do lekarza, rodzinny stwierdził że to nic poważnego, ale dał skierowanie do chirurga. W 2 tygodniu ból jeszcze występował ale uciekanie kolana ustąpiło, jedynie kiedy podnosiłem kolano do góry i zginałem noge to wtedy od wew strony w kolanie mnie coś boli. Chirurg ( nie wiem skąd ten człowiek wziął się tam, strasznie negatywanie nastawiony do ludzi i wg) , sprawdził kolano , i według niego nic mi nie dolega, ale dał skierowanie na USG (dopiero na 11 stycznia -,- ) . 19 padziernika pojechałem na izbe przyjęć, Pielęgniarka stwierdziła że w kolano nic mi nie jest, dała skierowanie na RTG (rentgen), i do ortopedy (podejrzenie uszkodzenie wiązadła krzyżowego) . W tym czasie uciekanie zniknęło, biegać normalnie mogę, tylko przy gwałtownym zmianie kierunku boli trochę w tym miejscu. 26 pazdziernika byłem u ortopedy (oczxywiscie panstwowego), ze zdjęcia RTG " wyczytał " że mam zerwanie wiązadła. Wziął mi nogę i zaczął robić jakieś ćwiczenia, wg nigdzie mnie nie bolało, tylko w jednym ( noga ciągnięta do przodu, ręką złapał mi nad rzępka i kazał ciągnąć do siebie palce, wtedy bolało , ale zrobił na dwie nogi i w obu przypadkach bolało) . I tym wywnioskował że mam całkowicie zerwane wiązadła, wyłącznie operacja itp... Strasznie mnie nastraszył, dał skierowanie na szereg badań, rezonans magnetyczny itd. ( jestem czynnym sportowcem ) Dostałem również skierowanie na zabiegi fizjoterapuetyczne (laser, MGT, KRIO ), pomoże to coś ???

Jeżeli mogę chodzić, biegać, a boli mnie jedynie gdy podnoszę nogę do góy i zginam w kolanie to boli ( ale nie tak że ból jest nie do wytrzymania) , to konieczna jest tylko i wyłącznie operacja ???

POMÓŻCIE !!!
Lepiej iść jeszcze prywatnie ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
Za kilkanaście dni mam rezonans magnetyczny, jakich potrzebuje dokumentów do niego ? Ortopeda napisał ale wg nie mogę się odczytać ;/ ... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
czy lepiej iść jeszcze prywatnie do jakiegoś innego ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 273
Jeżeli możesz do idź do prywatnego i dowiedz sie od specjalisty konkretów co do stanu zdrowia. Na twoim miejscu odpocząłbym od ćwiczeń. Kolega na meczu upadł w zwarciu z przeciwnikiem i okazało się że zerwał więzadła krz. w kolanie, chirurg od razu wyperswadował mu jakiekolwiek formy obciazania kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
ale operacje miał ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 273
Tak już po opercji jest. Jeżeli chcesz to moge go spytać i podam ci jego namiary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5058
Idź koniecznie do prywatnego ortopedy, zobaczysz, że podejscie będzie zupełnie inne i że dowiesz się dużo więcej. Co do uciekania kolana to bardzo ważne, a w pewnych zakresach ruchu ważniejsze od więzadeł są mięśnie 4 głowy i 2 głowy. Ja np, miałem je bardzo mocne i do momentu operacji, w którym chirurg zobaczył co się dzieje w kolanie, wszyscy byli przekonani, że moje więzadła są całe- ze względu na dobrą stabilność stawu. W razie pytań pisz, chętnie pomogę, bo wiem, że taka bezczynnosc w trakcie kontuzji jest ciężka:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
No bo kurde czynnie uprawiam sport, a jak czytam o przerwie jaka by mnie czekała itp... to się boję... Trenuje już 3 lata około w piłkę, więc nogi mam mocne, ale gdyby to było możliwe to chciałbym się leczyć metodami które pomijają operacje ;/. A jak napisałem ból mam jedynie podczas podnoszenia nogi do góry i jak zginam kolano, tak to wszystko normalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Przy dobrze umięśnionych nogach można biegać i wykonywać naprawdę sporo rzeczy. Uciekające kolano na pewno jest niepokojącym objawem. Lekarz wykonywał jakieś testy na kolanie ? Coś przeskakiwało ? Np u mnie bardzo dobrze było widać na teście pivot shift, tylko tu lekarz też musi mieć wprawę i musi umieć wyczuć, nawet przy dobrym umięśnieniu. Jak masz wątpliwości skonsultuj się prywatnie z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
robił jakiś test, i nic mnie nie bolało, jedynie bolało gdy na leżąco kazał mi dać palce do góry i napiąć mięśnie, i wtedy złapał mi nad rzepka ręką, a podczas wykonywania ćwiczenia rzepka szła do góry i ręce blokowały ją...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 203
z RTG może wyczytać że mam pozrywane wiązadła ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5058
to, ze cie bolalo lub nie, nie ma decydujacego znaczenia, wazne jest to czy test wykazal stabilnosc, badz jej brak. Co do rtg, to tez nie ma po nim 100% pewnosci. Na pocieszenie ci powiem, ze taka przerwa moze ci pomoc jesli porzadnie sie wezmiesz za rehabilitacje. Czasem trzeba zrobić krok do tyłu, zeby zrobic dwa do przodu, oczywiscie nie zyczac ci zerwanych wiezadel:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból nerek

Następny temat

Ginekomastia czy lipo.?

WHEY premium