SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Naderwanie wiązadła lub?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2824

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
powiedzmy tako jak biegnę w stabilizatorze noga mi nie ucieka jest ok nie czuje nawet powiedziawszy bólu tylko tak jakby kolano było delikatnie jakby cięższe coś w tym stylu, wiesz nie powiem ci gdzie mnie boli noga jak kopie piłkę bo strasznie się boję ją uderzyć mam po prostu taki strach że mnie znowu za boli ,mogę ci powiedzieć że jak wyprostuje nogę maksymalnie jak potrafię i podczas napięcia boli jak jest środek kolana czyli chyba rzepka to po jego prawej stronie nie całkowicie zboku tylko tak obok jakby rzepki ciężko jest mi to opisać ;/ ,idę zaraz na orlik u nas i spróbuje delikatnie ale naprawdę delikatnie uderzyć tą piłkę bo biegać mogę ,ba nawet mogę robić dynamiczne nawet już ruchy oczywiście z stabilizatorem wszystko nie próbuje bez niego nic robić , więc wieczorem opisze ci dokładnie co i gdzie mnie boli ,najlepiej by mi się przydało twoje gg bo widzę że trochę ogarniasz ten temat ;)

Wszczepan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
dodam że boli mnie prawa noga

Wszczepan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1898
Teraz możesz mieć obolałe kolano, w sumie z każdej strony. Jeśli Ci się nie blokuję to i tak jest dobrze :) Nawet jeśli masz jeszcze jakiś wysięk w kolanie to do rezonansu powinno się wchłonąć. Możesz mieć też gorące te kolano to wtedy zrób sobie zimny okład. I mimo wszystko uważaj bo teraz noga jest osłabiona i dużo łatwiej wszystko może w środku się posypać. Spróbuj może jakoś przyśpieszyć sobie termin rezonansu... czasem warto pojęczeć ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
chciałem ,ale w Elblągu jakiś remont jest w Malborku dopiero bym miał w czerwcu to wiesz jeszcze gorzej, byłem dziś kopnąć piłkę ,odważyłem się i tu pełne zaskoczenie żadnego bólu nie czułem, oczywiście że nie oddałem strzału jakiegoś bardzo mocnego tylko wiesz jak to jest taki żeby jakoś pod poprzeczkę strzelić bólu nie było jestem jak na razie optymistycznie nastawiony może nie będzie tak źle :) ale trzeba kolano z 3 tyg od pauzować ,tylko jakiś bieg czasem itp. żeby formy nie stracić jak uważasz ?:)

Wszczepan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1898
Skoro przy takich ruchach nie czujesz bólu to nie jest źle :) Przystopuj do rezonansu, jak będziesz miał wynik w ręku to będzie wiadomo co dalej. Możesz teraz ćwiczyć czworogłowy, biegania i tak nie będę Ci polecał bo nie ma 100% pewności że jest tylko naderwane. A prawda taka że lepiej teraz chwile poczekać i się pomęczyć niż zaliczyć kolejny uraz.
W sumie ortopeda mógł Ci chociaż dać skierowanie na USG może byłoby szybciej i więcej by człowiek wiedział...

Zmieniony przez - timmi w dniu 2012-03-27 23:05:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
też tak myślę ,ale wiesz ortopeda co tu dużo mówić ma nas w du*ie ;/ , daje ci skierowanie tam gdzie mu się podoba i nie obchodzi go ile będziemy czekać , ja i tak mam dobrze trener mi po załatwiał ortopedów itp. ale z tym już nic nie dał rady zrobić ehh ;/
ale cóż dzięki za pomoc ,będę i tak starał się biegać ale tak żeby nogi nie obciążać i będę ćwiczyć czworogłowy żeby wzmacniać ;) wielkie dzięki jeszcze raz ;) jak co odezwę się po rezonansie :)

Wszczepan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 23 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1898
Zapomniałem że w Polsce jak chce się coś zrobić szybko to trzeba iść prywatnie... Nie ma za co i powodzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1933 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 20224
Chcesz czasu? Wszystko zależy od różnych czynników: od tego co faktycznie stało się w kolanie, co Ci będą robić, kto to będzie robił, jak zrobią i tego jak twoje kolano będzie wracać do zdrowia potem. Najkrótszy czas? Znam ludzi, którzy wracali po pół roku, ja się męczę prawie 2 rok z nogą (1,5 roku)... od rekonstrukcji minie mi rok w maju.

Ja bym odradziła bieganie. Ale ja to ja, dużo przeżyłam z moim kolanem (cudownie jest słyszeć na rehabilitacji, że mam strasznie rozwalone to kolano :P) i teraz jestem o wiele ostrożniejsza, bo wiem, co to znaczy stracić zdrowie. Wiesz, że możesz sobie uszkodzić niepotrzebnie chrząstkę lub mając nie do końca sprawne kolano - na zasadzie "nie wszystko funkcjonuje jak powinno" narobić sobie większego bajzlu? A może nie jest Ci nic poważnego.
Ja bym nie ryzykowała. Sama kiedyś byłam typu "daję z siebie wszystko" niezależnie od wszystkiego. No i się doigrałam. Na własne życzenie. Teraz chyba nawet nie wrócę do tego, co trenowałam wcześniej.


Skoro nie chcesz przytyć, to może rowerek? Polecany przy rehabilitacji... Jeżeli oczywiście nie masz problemów ze zginaniem lub w zakresie bez bólu.

EIDT: i wg mnie dobrze zrobił ortopeda, że dał Ci skierowanie na rezonans. To najbardziej miarodajne badanie. O wiele pewniejsze niż USG.

I... nie daj sobie włożyć kolana w gips. To Ci w niczym nie pomoże, tylko osłabi mięśnie.

Zmieniony przez - nastic w dniu 2012-03-30 01:13:04

Ludzie nie karmcie trolli, szczególnie tych dużych. Bo to nienażarte z natury stworzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 261
Dzięki za wypowiedź ,a co trenowałaś ? i wgl. wiesz rowerek ok mogę robić ,ale weź czekaj do 16 kwietnia na rezonans i do tego to nie pewne bo jakieś remonty w szpitalu , a nic nie wiesz do tego czasu co mogło się tam stać nic kompletnie a nic nie robić też to nie jest dobre wyjście ,przecież mięśnie mi zanikną zrobią się słabsze,a oczywiście ten zaj**isty ortopeda mi nawet nie powie co mam robić i czy nic nie mogę robić ... ;/ no ale cóż pozostaje czekać ,ale na moje oko z dnia na dzień jest lepiej i mam nadzieje że będzie tak dalej :)

Wszczepan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
jak masz hajs to rezonans prywatnie kosztuje ok 450zl,tyle,ze w sumie tez nie robia go od ręki,takze szkoda kasy jak masz termin za 2 tygodnie.skad jestes?moge ci podrzucic namiar na jakiegos dobrego ortopede o ile bede takiego znal w twoim wojewodztwie;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naderwanie lub zerwanie wiązadła

Następny temat

Problem ze stopą po skręceniu!

WHEY premium