SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kickboxing czy Krav Maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4080

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128
Witam mam pytanko bo chce się zapisać na jkaiś skuteczny sport walki który nauczy mnie skutecznego ataku jak i obrony w walce głównie 1 na 1. Wiem ze Krav Maga jest przedstawiana jako skuteczny system militarny ale czy rzeczywiście tak jest czy te techniki w walce sie wykorzysta czy stosowane są w KM sparingi, czy jednak lepiej sie zapisać na Kickboxing co byłoby skuteczniejsze nnie mając wczesniej doświadczenia w innych sportach walki, a może jakiś inny styl np BJJ byłby lepszy? Chodzi mi głównie o walke 1 na 1 i co łatweij wykorzystam czy rzeczywiśćie idzie te style KM wykorzystać czy jednak Kickboxing i tego typu style są lepsze.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1136
HAHAHA. Zaraz Ci tu zjada za nie uzywanie wyszukiwarki Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i mozna by napisac potezną obejętosciowo ksiazke. Osobiscie uwazam ze nie ma to jak pierd******* w szczene. A ze wiekszosc ulicznych walk konczy sie w na ziemi dlatego polecalbym trening przekrojowy, tzw. MMA lub Vale Tudo. Uczysz sie zarowno uderzac (muay thai, boks) jak i walki w parterze (bjj, sambo, judo, zapasy). Sam kiedys chodzilem na treningi jednego z "combatu" - z czystej ciekawosci - i nie czulem sie jakos specjalnie mocny. Za duzo czasu poswiecane bylo na jakies triczki z dzwigniami w stojce, kopaniem po strefie kroku itd. Odechcialo mi sie po dwoch miesiacach powtarzania tego samego z 35 letnimi kobietami i lamusami szepczacymi na ucho "nie tak mocno". Zaraz moga sie odezwac glosy krytyki ze zalezy jaka sekcja, kto trenuje itd. Ja osobiscie mam z treningu "combatu" takie wrazenia i nikt nigdy mnie nie przekona ze nauczysz sie tam walki. Systemy takie mozna sobie trenowac w uzupelnieniu jakiegos sportu walki (np. kick, muay thai itp), ale sam w sobie nie ma zbytniego zastosowania. Dlatego tak jak napisalem na poczatku. Idz trenowac MMA (to taka formula walki a nie styl) lub jesli chcesz tylko stojke to muay thai. Najbardziej wszechstronny ze styli uderzanych (lokcie, kolana, klincz. i nie ma zadnych glupich ograniczen). Dodam jeszcze tylko ze po calym treningu "combatu" nie bylem w polowie tak zmeczony jak po rozbrzewce w thaju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1136
A jesli chcesz wymiatac jak odkurzacz to tylko i wylacznie ... TSUNAMI
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1231
Tak jak wczesniej MMA najlepsze. JEsli masz wybor pomiedzy Kravką a Kickiem to wybieraj kick bo ja tez mam takie doswiadczenie typu " Lzej prosze "....... nie ucza poprawnej techniki kopniec ani udezen chodzilem 3 miesiace i nic prawie nie wynioslem moze 1 lub 2 rzeczy bym zastosował. Znajomy z ktorym chodzilem trenuje prawie dwa lata a ja po 3 miesiacach kicka nie mam z nim najmniejszych problemów, na sparingu.

Pozdrawiam

Kto nie próbuje, nie wygraywa....

"...Czasem zeby pójść do przodu trzeba zrobic krok do tyłu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128
NO spoko a mógłby mi ktoś wyjaśnić odnośnie MMA, Vale Tudo jak wyglądają sparingi czy to się odbywa w formie Full Contact czy jest podział jakis np na light contact jak w kickboxingu, czy może sparingi wyglądają jak prawdziwa walka z lekkimi ochraniaczami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 229 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19479
a jak myslisz ?? Vale Tudo to polaczenie np. BJJ z Tajboxem.. wiec sila rzeczy Full Contact w stojce a w parterze tez na 100 %.. tyle ze sparing to raczej techniczna sprawa.. masz rywalizowac z partnerem aczkolwiek masz wyjsc z tego bez wiekszych obrazen.. zreszta to troche tak jakbys pytal jak smak ma mleko.. musisz sprobowac zeby sie przekonac :) dlatego nie pytaj a idz na trening i zobacz z czym to sie je :) pozdro

MMA sports !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1136
Po Twoich wypowiedziach mam wrazenie ze boisz sie walczyc. I nia za bardzo rozumiem tych pytan odnosnie sparingu "jak wyglada"? Po co tak zaciekle chcesz sie dowiedziec jak wygladaja sparingi? MMA jest kompletna formula walki i latwo sobie wyobrazic jak wyglada sparing. Pociesze Cie ze nie ma tak ze przychodzi dwoch "zielonych" na trening, trener kaze stanac i napier***** sie do upadlego. Sparingi sa jak wszedzie na jakies 30%. Takie jest zalozenie sparinbgu ze masz sie nauczyc uzywac technik poznanych na treningu u walce. Zarowno ataku jak i obrony. Nie sparuje sie na maxa na poczatku treningu. Dopiero po jakims czasie zwieksza sie intesywnosc sparingu i jego moc. Idz na trening i sam zobaczysz czy bedzie Ci odpowiadalo. Pzdr !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
https://www.sfd.pl/Trenujący_KM_i_ich_doświadczenia-t279974.html 
A tak w ogóle to poczytaj więcej tematów w dziale Combat/Samoobrona.
To samo doradzałbym innym Użytkownikom, bo głupoty co niektórzy wypisują (i po co się człowiek produkuje w innych działach...?).

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!

Następny temat

mata leao na zęby lub brode

WHEY premium