SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KOLANO

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1311

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Witam 23.12 miałem robiona artroskopie kolana.Częściowe uszkodzenie ACL ,uszkodzenie rogu tylnego łękotki bocznej , uszkodzenie fałdu maziówkowego podrzepkowego stawu kolanowego lewego.Minęły 5 dni od zabiegu a ja nadal nie mogę zgiąć ani wyprostować kolana do końca, jak zginam to jakby coś pod kolanem blokowalo, może to jakieś przykurcze czy zrosty? Jest się czym obawiać czy to jest normalne?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Sama jestem po artroskopii, z tym zginaniem i całkowitym wyprostem to trochę potrawa. Wykonujesz ćwiczenia po artroskopii ?
Daj sobie trochę czasu

U mnie problem wyglądał tak, że na ranach porobiły się zrosty, mięśnie czwrogłowe przykurczone i to już powodowało "blokadę"


Zmieniony przez - blue_hope w dniu 2016-12-28 20:31:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Wykonuje ćwiczenia izometryczne na mięsień czworogłowy uda i próbuje zginać i prostować, za około 10 dni mam na wizytę do ortopedy. Mam nadzieję że wszystko okej z tym kolanem i że nie będzie kolejnego zabiegu..A jeśli chodzi o spanie/leżenie to mogę normalnie na boku czy muszę na plecach i w miarę wyprostowana nogą?


Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 20:52:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Śpij jak Ci wygodnie, ja do tej pory lubię mięc nogi wyżej, niż biodra.
Na boku też czemu nie
Domniemam, że szwy nadal masz ? Więc na luzie, nie szalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Tak szwy mam nadal ,opuchlizny jakoś nie ma ,znaczy wiadomo nie wygląda jak kolano zdrowe ,ale mega opuchlizny nie mam.Czyli nie mam się czego obawiać z tym zgięciem i wyprostem że nie mam całego ?


Zmieniony przez - Patrykovskyy w dniu 2016-12-28 21:07:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Na siłę nie zginaj, do komfortowego momentu, nie ma co się śpieszyć, jak będziesz na wizycie zapytaj o rehabilitację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Najbardziej mnie właśnie męczy ten dyskomfort pod kolanem jakby coś blokowalo. Odbiegając trochę od tematu orientujesz się może czy przy zastrzykach przeciwskrzepowych w brzuch "clexane" można się napić np whisky ? W końcu w sobotę Sylwester :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Usuwali torbiela ? Jeśli nie, to możliwe, że to torbiel tak jak było w moim przypadku.
Powiedz to na wizycie.
Z tego co się orientuje, to nie ma przeciwwskazań, choć każdy reaguje inaczej, ale działanie alko może osłabić dzałanie zastrzyku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Wydaje mi że nie , czyli może być jeszcze jeden zabieg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro wydaje Ci się, że nie to po co pytanie każdy bierze za siebie odpowiedzialność

Torbiele mogą punktować, zazwyczaj wracają i zabieg jest potrzebny. Takie info dostałam ja od swojego ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 68 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 625
Wydaje mi się że zrobiły mi sie jakieś przykurcze czy coś takiego ,ponieważ po zabiegu musiałem trzymać nogę na podwyższeniu w takim specjalnym nie wiem jak się to nazywa ,i trzymalem przez 24h bez żadnego ruchu noga ani zmiany pozycji
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Luteonina na lepszą pamięć

Następny temat

Chrupiący bark PILNE!

WHEY premium