SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długosc waznosci skierowania na USG

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2409
Witam!
Jak w temacie. Orientuje się ktoś jaki jest okres ważnosci tego skierowania? Dostałem skierowanie na badanie USG sutków - żeby zobaczyć w jakim stopniu mam ta ginekomastie rozwiniętą. A same skierowanie dostałem 28 grudnia 09 roku -wizyta prywatnie u endokrynologa. Przyznam, że nie za bardzo miałem czas zrobić-studia,nauka,inne miasto itp itd. Wiec czy jest ono jeszcze ważne? Dziekuje za odp. Pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
USG, czyli ultrasonogriafia jest jednym z bardziej popularnych i częściej wykonywanych badań lekarskich. Ultradźwięki stosuje się do badania i obrazowania tkanek w medycynie i weterynarii. Badanie to jest dość dokładne. Pozwala na zaobserwowanie zmian wielkości, nawet do 0,1 mm. Niekiedy jednak nie widać dokładnie problemu. Wtedy warto zastanowić się nad wykonaniem rezonansu magnetycznego.

Skierowanie lekarskie jest tzw. zezwoleniem lekarza ogólnego na wykonanie przez nas określonego badania lub udanie się do specjalisty. Dzięki niemu uzyskać możemy dostęp do ambulatoryjnych badań specjalistycznych, które bez skierowania byłby możliwe tylko i wyłącznie prywatnie, za opłatą. Skierowanie na badania specjalistyczne ważne jest do chwili jego realizacji. Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony. Jeśli jednak skierowanie zostanie przedłużone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności aktualizacji informacji o stanie zdrowia pacjenta.

Oryginał skierowania należy dostarczyć do poradni specjalistycznej nie później niż w czasie 14 dni roboczych od dnia wpisu na listę oczekujących.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Mamy 2010 więc nie.
Musisz wziąć nowe. Będzie ono ważne aż do dnia przeprowadzenia badania. Czyli jak dostaniesz w marcu a zapiszą Cię na kwiecień to będzie ono ważne.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
skierowanie jest ważne do momentu jego realizacji lub do ustania przyczyny jego wystawienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
...uściślając - w danym roku rozliczeniowym i do końca stycznia wg starego systemu, wg nowego do końca marca 2010 roku z roku 2009. Oczywiście od tego roku na badanie wysokopłatne kieruje lekarz specjalista już.

Ale doczytałem teraz... Jeśli dostałeś skierowanie na badanie z priv gabinetu nie masz możliwości wykonać je na NFZ - wyłącznie odpłatnie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
no to nawet te skierowanie nie będzie potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2409
****www... :P Czyli za to USG msuze zapłacić z tego co rozumiem ? A jeśli tak to ktos sie orientuje ile mniej wiecej ?

I jeszcze jedno.. To po jakiego CH dał mi te skierowanie ;p
ja pierdziele leczyć się w tej polsce to nie wiem... albo trzeba mieć kasy od s****ysyna albo czekać po pół roku na skierowania i wizyty.

Zmieniony przez - Omen6667 w dniu 2010-03-05 16:52:20
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Formalność.
Równie dobrze można powiedzieć po kiego****a szedłeś prywatnie jak chciałeś się leczyć na fundusz...

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2409
Acha. No cóż myślałem, że skoro wypisał te za***iaszcze skierowanie to chociaż za to nie bede musiał bulić ;/ A tu wychodzi, że moge się nim jedynie podetrzeć... Pójde może do rodzinnego zagadam to mi wypisze skierowanie :P No ale Krzykacz przyznasz mi chyba racje, że żeby sie leczyć w naszym kraju to po prostu trzeba być zdrowym. No i wracajac jeszcze do tego USG. To ile to kosztuje? 50?80?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699737
ok 50 zł
zależy od gabinetu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Średni przedział w PL to 40-120zł w zależności od regionu, aparatu, lekarza.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 9
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból w łokciach podczaś wyciskania Francuskiego triceps

Następny temat

ORGAZM??

WHEY premium