SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prolaktyna i Progesteron (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 89145

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Tak więc opowieści naszych babek o tym ze po stresie czy podczas wojny meżczyznom z cycków mleko leciało nie są ******łami
Kazam zrób lek który w organizmie rozpadałby sie na Serotonine , Dopamine i Endorfinę
a i w neewsweeku ostatnio był art o lekach które działja jak dragi
a ile pamietam po Winoceptynie jest faza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
'winpocetynie' 'feel focus'


Zmieniony przez - e-lite w dniu 2005-07-02 16:57:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886


Z tego wszystkiego zapomnialem dodac o progesteronie :
na poczatku polecam art kazama : https://www.sfd.pl/temat181374/
i mini encyklopedie lekow by leonstar : https://www.sfd.pl/temat213335/

Progesteron - steroidowy żeński hormon płciowy wytwarzany przez ciałko żółte i łożysko (w czasie ciąży), jest antagonista aldosteronu , estrogenow , ma tez dzialanie antyandrogenne , napisalem o tym ponizej .
Bierze tez udzial w procesie wytwarzania Prolaktyny
U kobiet ma wiele waznych rol min.
przygotowuje błonę śluzową macicy na ewentualne przyjęcie zapłodnionego jaja
hamuje skurcze macicy
wstrzymuje dojrzewanie pęcherzyków Graafa
Umożliwia implantację zapłodnionego jaja w błonie śluzowej macicy i utrzymanie ciąży.
Pozatym ma wiele innych zadan takie jak :
w CUN
pobudzenie ośrodka termoregulacji, obniżenie “set-point”, i wzrost temperatury ciała,
działanie przeciwstawne do estrogenów na szlaki serotoninoergiczne:
zmniejszenie napędu,
pobudzenie ośrodka łaknienia,
działanie pro-depresyjne;
W nerkach
blokowanie działania aldosteronu w cewce dalszej nefronu - działanie diuretyczne - zwiększenie wydalania H2O i Na+ z organizmu,
zmniejszenie napięcia miśniówki gładkiej dróg moczowych - zwiększenie zalegania moczu - możliwość rozwoju flory bakteryjnej - zwiększona tendencja do zapaleń dróg moczowych;
W ukladzie oddechowym
pobudzenie częstości i głębokości oddechów,
zwiększenie wydalania CO2 z organizmu;
W watrobie
zwiększenie katabolizmu białek
zahamowanie syntezy białek (np.:transportowych);
Inne cechy
działanie antyandrogenne:
działanie w mechanizmie antagonisty receptorowego - blokowanie tego receptora,
działanie w mechanizmie przedreceotorowym - hamowanie miejscowej konwersji testosteronu do bardziej aktywnego w skórze dihydrotestosteronu (DHT)
Antagonizm do estrogenow
Przyspiesza metabolizm i wzmacnia dzialanie Insuliny
W lecznictwie : progesteron jest stosowany jest zapobiegawczo w poronieniach, niewydolności ciałka żółtego, zatruciu ciążowym, zaburzeniach miesiączkowania.
Antagonizm progesteronu w stosunku do estradiolu.
Najważniejszym jednak efektem działania progesteronu jest jego antagonizm biologiczny w stosunku do estrogenów. Estrogeny działają poprzez bezpośredni wpływ na receptor cytoplazmatyczny. Efekt ten realizowany jest w następujących mechanizmach:
przyspieszenie procesów utylizacji estradiolu - aktywacja enzymów konwertujących do estronu (...) i sprzęgających z siarczanami (sulfotransferazy)
zablokowanie resyntezy cytoplazmatycznego receptora estrogenowego.
Leki Obnizajace Progesteron :
Estrogeny , HCG , Mifepristone , Niektore leki ziolowe , Leki obnizajace Prolaktyne
Leki Podwyzszajace Progesteron:
AntyEstrogeny , leki obnizajace LH , Progestrony i ich pochodne

Zmieniony przez - Krzabr w dniu 2005-07-22 15:18:30

Zmieniony przez - Krzabr w dniu 2005-07-22 15:20:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 330 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2743
masz songa bo ci sie nalezy

Jesteś jak wuzek daje ci dwa złote i pcham cie ile chce
Ch** w dupe temu, co sprzyja dzielnicowemu
Lepij z p***y nie wychodzić niż burakiem sie urodzić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
Do zmniejszania Prolaktyny
dam tu opis najskuteczniejszego leku na jej zbicie
niestety bardzo drogi ale ma wiele zalet :

Kabergolina



cabergoline
antilactagogum, antiprolactinicum
G02CB
Działanie: Pochodna ergoliny bezpośrednio pobudzająca receptor dopaminowy D2 w komórkach przedniego płata przysadki. Hamuje w ten sposób uwalnianie prolaktyny, zmniejszając jej stężenie w surowicy znacznie i długotrwale, co prowadzi do zapobieżenia lub zahamowania laktacji. W większych dawkach lek wykazuje ośrodkowe działanie dopaminergiczne. Zmniejszenie stężenia prolaktyny w surowicy pojawia się 3 h po podaniu i utrzymuje przez 7-28 dni u osób zdrowych i pacjentów z hiperprolaktynemią oraz 14-21 dni w połogu. Po podaniu p.o. wchłanianie następuje szybko, tmax wynosi 0,5-4 h, stopień wiązania z białkami osocza 41-42%. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku. Metabolizm zachodzi w wątrobie, głównie na drodze hydrolizy. t1/2 wynosi 63-68 h u osób zdrowych i 79-115 h u pacjentów z hiperprolaktynemią. Wydalanie następuje głównie z kałem i częściowo z moczem. Niewydolność nerek nie zmniejsza wydalania kabergoliny. Ciężka niewydolność wątroby powoduje zwiększenie AUC leku.

Wskazania: Hamowanie laktacji, zaburzenia związane z nadmiernym wydzielaniem prolaktyny (zaburzenia miesiączkowania, brak jajeczkowania, mlekotok; także w leczeniu gruczolaka przysadki, idiopatycznej hiperprolaktynemii i zespołu pustego siodła tureckiego związanego z hiperprolaktynemią). Polecany szczególnie w przypadku nietolerancji bromokryptyny. Choroba Parkinsona (monoterapia i leczenie skojarzone z lewodopą i inhibitorem dekarboksylazy).

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub alkaloidy sporyszu, zatrucie ciążowe, stan przedrzucawkowy i rzucawka. We wskazaniach innych niż choroba Parkinsona nie należy stosować u osób z ciężką niewydolnością wątroby. U chorych na chorobę Parkinsona z ciężką niewydolnością wątroby dawki należy zmniejszyć. Ostrożnie w przypadku współistnienia chorób układu sercowo-naczyniowego, zespołu Raynauda, niewydolności wątroby lub nerek, choroby wrzodowej, krwawienia z przewodu pokarmowego, poważnych chorób psychicznych (szczególnie psychozy). W przypadku długotrwałego stosowania ostrożnie u osób z wywiadem lub objawami wskazującymi na występowanie chorób przebiegających z włóknieniem tkanki płucnej. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć ciążę, skuteczne metody antykoncepcji należy stosować przynajmniej przez miesiąc po zakończeniu leczenia. Podczas leczenia zaleca się regularną kontrolę ginekologiczną (w tym badanie cytologiczne szyjki macicy i endometrium). Brak odpowiednich badań u pacjentek do 16. rż.

Interakcje: Nie stosować równolegle z antagonistami dopaminy (m.in. pochodne fenotiazyny, pochodne butyrofenonu i tioksantenu, metoklopramid) ani antybiotykami makrolidowymi. Podczas długotrwałego leczenia kabergoliną nie należy stosować alkaloidów sporyszu. Ostrożnie podczas równoległego stosowania z lekami obniżającymi ciśnienie tętnicze (kontrolować ciśnienie, szczególnie na początku leczenia).

Działanie niepożądane: Działania niepożądane występują u ok. 14% leczonych kabergoliną w celu zahamowania lub przerwania laktacji, mają małe lub umiarkowane nasilenie i trwają krótko. Najczęstsze: zawroty i bóle głowy, nudności, bóle brzucha. Rzadko: kołatanie serca, senność, krwawienie z nosa, przemijające niedowidzenie połowicze. U leczonych kabergoliną z powodu hiperprolaktynemii występują: zawroty i bóle głowy, nudności, bóle brzucha, objawy niestrawności, nieżyt żołądka, zaparcie, wymioty, ból w klatce piersiowej, nagłe zaczerwienienia twarzy, uczucie mrowienia, spadki ciśnienia tętniczego; działania te występują zwykle w okresie pierwszych 2 tyg. leczenia, później zazwyczaj ustępują. U chorych leczonych z powodu choroby Parkinsona w monoterapii najczęściej występowały zaburzenia snu, dyskinezy, omamy, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zapalenie żołądka, zaparcia, zawroty głowy, niedociśnienie, obrzęk obwodowy. U chorych leczonych z powodu choroby Parkinsona w skojarzeniu z lewodopą i inhibitorem dekarboksylazy najczęściej występowały dyskinezy, hiperkinezy, omamy, dezorientacja, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zapalenie żołądka, zawroty głowy, niedociśnienie, obrzęk obwodowy, niekiedy także wysięk opłucnowy, włóknienie płuc, choroba wieńcowa, erytromelalgia, zmniejszenie ciśnienia tętniczego, zmniejszenie stężenia hemoglobiny, hematokrytu i liczby erytrocytów. Przedawkowanie: nasilone nudności, wymioty, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, spadek ciśnienia tętniczego, splątanie, psychoza; zaleca się płukanie żołądka, leczenie objawowe i ewentualnie podanie antagonisty dopaminy.

Ciąża i laktacja: Kategoria B. Ze względu na brak odpowiednich danych należy stosować kabergolinę u kobiet ciężarnych jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Kobiety nie powinny zachodzić w ciążę przez mies. po zakończeniu leczenia. Nie należy stosować u pacjentek, które zdecydowały się na kontynuację karmienia piersią.

Dawkowanie: P.o. najlepiej podczas posiłków; tabletki są podzielne. Hamowanie laktacji: 1 mg w 1 dawce w 1. dniu po porodzie. Przerwanie laktacji; 0,25 mg co 12 h przez 2 dni. Zaburzenia związane z nadmiernym wydzielaniem prolaktyny: początkowo 0,5 mg/tydz. w 1 dawce lub 2 dawkach podzielonych; dawkę należy zwiększać w odstępach miesięcznych (najlepiej o 0,5 mg/tydz.) do uzyskania pożądanego efektu. Dawka terapeutyczna wynosi 0,25-2 mg/tydz., zwykle 1 mg/tydz., stosowano dawki do 4,5 mg/tydz. Choroba Parkinsona. Monoterapia. Początkowo 0,5 mg/d, dawkę dobową zwiększać stopniowo o 0,5-1 mg początkowo co tydzień, następnie raz na 2 tyg.; zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 2-4 mg/d, u niektórych chorych do 20 mg/d. W skojarzeniu z lewodopą i inhibitorem dekarboksylazy. Początkowo 1 mg/d, dawkę dobową zwiększać stopniowo o 0,5-1 mg początkowo co tydzień, następnie raz na 2 tyg.; zwykle stosowana dawka podtrzymująca wynosi 2-6 mg/d; w miarę zwiększania dawki kabergoliny należy zmniejszać dawkę lewodopy.

Uwagi: W trakcie stosowania leku mogą wystąpić epizody nagłej senności lub snu (w ciągu dnia), co może znacznie ograniczać lub znosić zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.

Preparaty
cabergolin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 118
do Krzabra- odnosnie prolaktyny a raczej sposobow jej obnizania-podano w artykule , ze witamina b6- 200-400mg obniza jej poziom-teraz jak ja spozywac rano w poludnie czy wieczorem -przed po czy w trakcie posilkow.
Jescze jedno wazne pytanie.kupilem dzis witamine B6 o zawartosci 10mg w jednej tabletce co stanowi 500% normy zapotrzebowania na te witamine.wiec jesli bede chcial obnizyc prolaktyne to musze jesc minimum 20 do 40 takich tabletek dziennie -to chyba absurd? a moze zamiast 200mg -400mg chodzilo o 200-400% dziennego zapotrzebowania na te witamine.pytam bo niechcialbym przedawkowac -jesli jestes wstanie mi odpowiedziec albo ktos z WAS to bede bardzo wdzieczny.
do uslyszenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4604 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 46038
jest wit b6 w dawce 50 mg tabl,wcinasz 3 razy po 4 szt i masz jak znalazl 600 mg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 2531 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15886
po pierwsze dzielisz dawke na kilka razy dziennie silna dawka rano ...
co do przedawkowania to conajmnien 1200 mg przez kilka miechów , gdyz jest silnie wydalana , co do skutów ubocznycxh sa rzadko jesli juz to kłopoty z pamiecia , nadpobudliwosc ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 118
okej dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 659
sog :)

Aż przestanie bić mi serce.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Do znawców

Następny temat

dziwne side

WHEY premium