SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekrutacja do wojska

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Witam i od razu przepraszam jeżeli istnieje już taki sam temat

Otóż chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym dostać się do wojska. Chciałbym pójść i odsłużyć ok 2 lat, mam swoje powody i chciałbym się ich trzymać

Oczywiście pierwszym krokiem jest WKU (mam to już za sobą) ale chciałbym się dowiedzieć co dalej, wszystko krok po kroczku tzn. gdzie należy się następnie udać i co trzeba zrobić a także jakie papiery posiadać.

Poszukałem trochę w internecie ale nie znalazłem nigdzie szczegółowego wyjaśnienia.

Na koniec dodam że piszę w tym roku maturę i kończę liceum.

pozdrawiam
MediEvil
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 700 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 19983
Jw. jest pełno st.szer.zaw. którym kończy się niedługo 12 letni okres kadencji i co?? albo cywil albo jakiś etat podoficerski więc dla ludzi z cywila niema po prostu już miejsca. Może jeszcze was mamią obietnicami ale tylko po to żeby jakiś pan płk. mógł wpisać że tyle i tylu jest chętnych wypisze piękny meldunek do Sztabu Genialnego:D i cały rok spokój pzdr.

Tylko Umarli widzieli koniec wojny... Ci co przeżyli, nie zobaczyli..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 720
jaki jest sens isc na dwa lata do wojska?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
sory ale nie o to pytałem w tym temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to na ile pójdziesz zależy od kontraktu to raz

a dwa to możliwości dostania się teraz do wojska.
Było kilka tematów niedawno w dziale dokładnie opisujących dlaczego w tej chwili do wojska się dostać to niemal taka sama sztuka jak zobaczyć Polaków na mistrzostwach świata w piłce nożnej...

w skrócie. Nie masz odbytej zsw,czyli musisz się modlić o to by ruszył w końcu kurs przygotowawczy dla tych co chcą do woja z cywila. Bez tego póki co nie ruszysz.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 720
nadmienic mozna ze owy kurs ruszy w 2011 roku, wiec o to pytales madevil w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
o kursie coś tam czytałem, jest to okres szkoleniowy, który trzeba przejść i zaliczyć zanim będzie można pójść dalej

jeżeli chodzi o kontrakty z wojskiem to można podpisać na okres od 18 miesięcy do 6 lat, lub u "wybitnych" na stałe

wiem również i trochę więcej gdyby tak nie było to bym nie zakładał takowego tematu

To czego się chciałem dowiedzieć to tak jak napisałem w pierwszym poście, jak przebiega cały proces rekrutacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Witam raz jeszcze

Byłem wczoraj w WKU dowiedzieć się trochę o tym jak mogła by wyglądać moja droga ku wojsku po skończeniu liceum (w tym roku). Bardzo miła pani powiedziała mi że w tej chwili jedynym rozwiązaniem jest pójście do szkoły oficerskiej lub podoficerskiej gdzie po ukończeniu szkolenia należy odsłużyć kilka lat służby. Dodam też że podczas pobierania nauki "student" (jeśli można się tak wyrazić) otrzymuje wynagrodzenie miesięczne (żołd) w zakresie 800-1000zł. Otrzymałem również ulotkę z szkołami w oficerskimi i podoficerskimi.

Dodaje ten wątek do tematu gdyż wiele osób kończy liceum w tym roku (z resztą jak w każdym) i chciałoby się dowiedzieć coś w tym kierunku. Mam nadzieję że temat jeszcze trochę się rozwinie, jeśli nie tu to w nowym temacie.

pozdrawiam
MediEvil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 530 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
Niestety zostałeś wprowadzony w błąd bo szkoły podoficerskie nie prowadzą naboru w tym roku. Jedyna droga to szkoły oficerskie chociaż i do nich w tym roku nabór jest mocno ograniczony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
tak, sorki, nabór rozpoczyna się 1 stycznia 2011 roku i będzie, o ile dobrze pamiętam, trwał do 1 marca, w tym czasie należy do szkoły p-o/o dostarczyć wszystkie dokumenty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
spoko,jeszcze zdążą odwołać,przynajmniej jeśli idzie o podoficerskie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
a na czym opierasz swoje zdanie jeśli wolno zapytać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłę dynamiczną

Następny temat

Szybkość uderzeń i kopnięć

WHEY premium