SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po artroskopii a przed rekonstrukcją ACL.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Siemka. Mam do was pytanie. Na początku proszę o nieusuwanie tego tematu przez adminów, ponieważ jest on dla mnie bardzo ważny. Jestem po artroskopii ACL już 10 miesięcy. Na artroskopii zszyto mi łękotkę i usunięto zerwane ACL. 24 maja 2013 roku będę przechodził rekonstrukcje ACL. Teraz mam pytanie. Wiadomo jaka pogoda na dworze, ślisko itp. Dzisiaj idąc wywaliłem się po prostu. W tej nodze chorej jakby poczułem coś minimalnego itp. jakby coś się przemieściło, czy naciągnęło czy cokolwiek innego. Nie wiem jak to nazwać. Na razie się trochę martwię i nie wiem co by to mogło być. Zdarzenie było o 14:30. Kolano nic się nie dzieje, chude, zimne, żadnego obrzęku itp. Martwię się, żeby to nie było coś z PCL czyli więzadłem krzyżowym tylnym. Mogę kucać itp. nic nie boli. Niekiedy tak mnie z tyłu trochę jakby nie boli ani nic tylko rwie ale tak minimalnie czy coś ale tak praktycznie nie boli. Jak myślicie co to może być? Mam się nie martwić i wszystko jest w porządku czy co?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
miałeś 'artroskopię stawu kolanowego',a nie 'artroskopię acl'.To uczucie które poczułeś to prawdopodobnie podwichnięcie piszczela które często występuje w takich sytuacjach jak poślizg,przy braku ACL.Wiadomo,nie jest to zbyt zdrowe dla kolana,ale nie oznacza od razu,że coś uszkodziłeś,właściwie to dosyć wątpliwe(napewno nie zerwałeś PCL).Musisz uważać na tę nogę i oszczędzać do czasu operacji,żeby takie sytuacje się nie powtarzały.Po rekonstrukcji takiego uczucia już nie będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
@Vayo. Dzięki za odpowiedź ale teraz chciałbym też dodać, że mnie trochę boli jak ma się wyprostowaną nogę po bogach nogi i nie kiedy coś załapie troszeczkę z tyłu. Mam wizytę u mojego ortopedy w połowie kwietnia a te pobolewania mogą o czymś świadczyć o PCL czy tylko po jakby takim zwichnięciu tak boli bo jestem ciągle zmartwiony tą sytuacją.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
niech zobaczy to lekarz.Na takich podwichnięciach cierpią łąkotki oraz chrząstka stawowa,nie mniej nie jest łatwo zerwać w ten sposób kolejne więzadła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Rozumiem. Ale jak mogę kucać i nic nie boli, prostować nogę tylko np. jak mocniej np. tąpnę nogą to tak z boku pobolewa. Czyli szczerze mówiąc jakbym zerwał PCL czy coś to chyba by mnie mocno bolało, obrzęk by wyszedł a kucnąć bym nie potrafił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
nikt tu nie jest jasnowidzem,lekarz cie przebada.Na podstawie opisanych okoliczności,nie wyglada to na zerwanie pcl,ale opinię wyda specjalista
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biegunka a dzialanie kreatyny

Następny temat

Golarka elektryczna/ Maszynka elektryczna

WHEY premium