SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przewlekły ból gardła

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 83065

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
danutha ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 3767 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29908
Mozesz miec angine,ale nie musisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
co tam zrobić ? od ponad dwóch miesięcy jestem chora. na początku brałam Novamox 1000 (przez 7 dni.) Następnie Unidox , Metypred oraz ACC 600 (przez 10 dni), gdzie zanim zaczęłam je brać miałam stawiane bańki , potem dostałam leki na astmę : Antrovent i Pulmicort (przez 2 tygodnie) potem zaś Augumentin i Thiocodin (9 dni) gdzie dopiero kilka dni temu skończyłam je brać.
Teraz dokucza mi uciążliwy ból gardła (zaraz pod brodą). Wczoraj zaczęłam brać Bioparox, gdyż ból jest okropny, nie umiem nic jeść,pić i nawet przełykać ślinę jest mi ciężko . Robię płukanki gardła z szałwi lecz na razie żadnych efektów nie ma.
Może to jest tym razem coś z migdałkami ?
co mi w końcu pomoże ? tyle , że już nie antybiotyk, po nich jestem cały czas osłabiona, mało jem, wciąż śpię .
pomoże mi ktoś ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
ja nie chcę gadać jakichś głupot tutaj czy siać postrachu, nie o to mi chodzi i chcę to jasno zaznaczyć.
na twoim miejscu zrobiłym badania, żeby wyeliminować aids.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
szczerze powiem, że przestraszyłam się , jednakże z tego co wiem i z tego co doczytałam się , tą chorobę przekłada się na pewną grupę osób, którzy mają styczność: z transfuzją krwi, robieniem tatuaży, skaleczenia i rany, igły itp. a ja nie miałam żadną z tych rzeczy styczności .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
jeszcze kontakty płciowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15
z tym także nie miałam `styczności , z żadną z rzeczy przez które mogłabym się zarazić ta chorobą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
no to dobrze

a może niedobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 55 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2291
a ja odswieze i postaram sie rozwiklac zagadke :)
po dluzszej niz 10 dni terapii antybiotykowej czesto moga sie pojawic plesniawki w jamie ustnej lub/i przelyku, boli jak cholera i do tego zaden antybiotyk nie pomoze. polecam cos lagodnego do ssania i plukanie gardla szalwia, to trzeba przeczekac tak jak kazdy inny aft, jezeli po 3 dniach bol nie bedzie sie zmniejszal trzeba sie udac do lekarza po leki przeciwgrzybiczne typu Flukonazol lub coś mocniejszego
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23
Ja preferuję płukanki z amolu. Zawsze pomaga, dodatkowo, kiedy mój organizm jest osłabiony, pijęrozcieńczony amol w ciepłej wodzie (ok 15 kropel na łyżkę wody), po kilku dniach jestem zdrowa. Tutaj znalazłam trochę przydatnych informacji o bólu gardła, może się przyda:) http://domowesposoby.info/bol-gardla

ps. zwróćcie uwagę czy to nie jest angina. Objawia się powiększeniem migałków. Wtwdy najlepiej zgłosić się do lekarza po antybiotyk, np. augemntin.


Zmieniony przez - mikono w dniu 2012-04-16 15:05:02

Zmieniony przez - mikono w dniu 2012-04-16 15:08:09
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2
Mnie zwykle boli gardło w lecie dlatego ze mój organizm nie radzi sobie ze skokiem temperatur.
Wystarczy zimny napój z lodówki gdy na dworze jest 30 st i zapalenie murowane.
kilka fajnych sposobów http://www.tipy.pl/artykul_1906,jak-leczyc-bol-gardla.html
Pomaga mi płukanie gardła woda z octem jabłkowym, orofar max i na wieczór
ferwex
No jak boli kilka dni i nie zanosi się na poprawę wybieram sie do lekarza
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Estradiol

Następny temat

Coś mi spływa w gardle...

WHEY premium