SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"zespół strzelającego biodra"

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36812

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 42
pozdrawiam cie serdecznie jesteś w bardzo dobrym wieku do operowania strzelających bioder u mnie to trochę gorzej wyglądatrzymam kciuki za te następną operację
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21
Witam,
Ja za 3 tygodnie mam zabieg właśnie na te strzelające biodra w sanatorium w Kamiennej Górze. Obawiam się go trochę. :( Nie wiem jak to będzie, czy przez miesiąc będę mogła już dużo chodzić. Na studiach jest trochę biegania. Mi biodra przeskakują i czuję w środku właśnie taką blokadę, że nie mogę nogi ruszać w pewnych płaszczyznach. Oczywiście dość często mnie to boli, robią się stany zapalne, itp... No ale zaczynam się obawiać tego zabiegu. Ile wam zajmowała rekonwalescencja tak, że już normalnie chodziłyście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21
Miałam już ten cały zabieg wczoraj. Dzień później wypuścili mnie do domu. Ledwo chodzę, ale nie jest najgorzej. Żadnych rehabilitacji, a lekarza widziałam tylko raz w czasie zabiegu i dzień po. Sprawdził czy mogę ruszać stopami i podzedł nic więcej nie mówiąc. ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11
Witam! Mam 16lat i tydzień temu ortopeda stwierdził u mnie Zespół Strzelającego Biodra Zewnętrznie' Snapping hip'. Zostałem już poinformowany o 'groźbie' operacji i w moim przypadku będzie ona najprawdopodobniej nieunikniona, ale nie wiem jak sprawa ma się po niej- dokładniej, chodzi mi oto czy będę w stanie po zabiegu jeździć jeszcze na nartach i czy będę mógł wrócić do tańca. Czy odczuwacie 'różnicę' pomiędzy stanem przed, a po operacji? Z góry dzięki za wszystkie odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11
Zmieniony przez - freddy022 w dniu 2010-12-08 18:29:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6
Witam wszystkich. Ja mam podobny problem, coś chyba jak "strzelające biodro" lub "przeskakujące". Od jakichś może 4 lat mam takie coś, że jak chodzę to mi coś w lewym biodrze "przeskakuje". To tak stuka, bardzo głośno. Jak idę, to słychać to, jakby ktoś mi takim młoteczkiem walił w kości. Czuję to jak to tak przeskakuje i parę razy nawet mnie to bolało, jak długo chodziłam, przy większym wysiłku. Lubię biegać, ale przy bieganiu mi się to chyba nie pojawia. Tylko jak chodzę. Ostatnio nawet pojawiło mi się to w drugiej nodze. I teraz jak idę to z "jednej nogi na drugą przeskakuje". Raz jedno biodro, raz drugie. Na zmianę. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, to babka w ogóle mnie wyśmiała, że to jest niemożliwe i że sobie to wymyślam. Kilka razy byłam u niej, aż w końcu dała mi jakieś tabl chyba. Ale nic i wzięłam skierowanie do ortopedy. Ten się na mnie wydarł, że dlaczego tak późno przyszłam z tym itd. i też mi przepisał tabl i jakiś żel. Nic nie pomogło. Po roku poszłam znowu do niego i znowu inne tabl i inny żel. Dalej nic. Miałam prześwietlane biodra i niby wszystko jest ok. że to samo mi przejdzie z czasem itd. Ale jakoś nie przechodzi. Nie wiem co dalej robić....

kinia1478

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6
Proszę o jakieś rady.

kinia1478

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/strzykanie_mięśni_uda_podczas_przysiadów-t694669.html

odsyłam do mojego posta , może info się przydadzą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6
trochę mi to pomogło :) a raczej bardziej zorientowałam się na czym to polega itd. jak się fachowo to nazywa. teraz tylko iść do tego mojego ortopedy, ech. i mu wytłumaczyć :D heh. dzięki.

kinia1478

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Diagnostyka problemu może nie być łatwa.

Problemy mięśniowe ocenia się w badaniu lekarskim (zwykłym w gabinecie)

Problemy wewnątrzstawowe (obrąbek stawu biodrowego lub ciało wolne) najlepiej wykaże REZONANS MAGNETYCZNY (najlepiej było by na skierowniu napisac, że chodzi o przeskakujące biodro i wykazanie uszkodzeń obrąbka i ciał wolnych)...
Jeszcze lepszy byłby rezonans z kontrastem (ale nie wiem czy gdziekolwiek w Polsce taki robią)



RENTGEN w większości przypadków jest prawidłowy. Ale jak chcesz to mozesz mi przesłać foto swojego rtg na maila
/f d a n s e @ w p . p l/ zrobione na negatoskopie... albo jakąś domową metodą, żeby było dobrze widać.
Dla zaspokojenia mojej chorobliwej ciekawości.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łzy,ból,upokorzenie=Trądzik - czyli moja walka z trądzikiem

Następny temat

Jest Cos takiego ?!

WHEY premium