SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Napuchnięty sutek, śladowa wysypka -Lekarz Sportowy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1263

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 111 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1298
Witam. Od dobrych paru lat biorę różne odżywki i suplementy. Począwszy od białka, węglowodanów, aminokwasów oraz różnych rodzajów kreatyn. Od paru lat także, mam problem gdyż mój lewy sutek jest wyraźnie opuchnięty. Nie chodzi o obwód brodawki, tylko sam jej czubek. Od zawsze jestem alergikiem, i od małego miałem uczulenie na różne produkty np. czekoladę, cytrusy lecz badanie alergiczne miałem robione bardzo dawno. Smarowałem brodawkę różnymi preparatami, jednak niewiele pomagało..
Postanowiłem więc zrobić sobie badania krwi, lekarza zajmującego się chorobami piersi, oraz dermatologa. Najpierw odbyła się wizyta u dermatologa, lekarz stwierdził że należy zrobić szczegółowe badania. Zrobiłem więc pobranie krwi, oraz badania brodawek. Wszystko okazało się w porządku i jestem zdrowy. Zauważyłem natomiast że sutek puchnie bardziej kiedy zjem coś na co jestem uczulony (np. cytrynę). Lekarze doszli do wniosku że wysypka która śladowo występuje na ramionach oraz obrzęk sutka może występować od białka, lub innych specyfików które przyjmuje. Zalecili mi odstawienie preparatów na pewien czas i zaobserwowanie rezultatów, oraz ponowne badania w profesjonalnej poradni alergologicznej..
Moim zdaniem nie jest to na 100% od odżywek, stwierdzam tak na podstawie obserwacji bo nawet kiedy zupełnie ni nie brałem dalej obrzęk nie znikał i nie było różnicy. Jednak wiadomo lekarz wie swoje. Doszedłem do wniosku że oprócz badan alergologicznych, powinienem udać się na własną rękę do lekarza sportowego. Lekarza który typowo zajmuje się tego typu sprawami i ma z tym styczność na co dzień..
Mam do was pytanie, czy ktoś z was miał do czynienia z podobnymi przypadkami? Czy według was mój wybór jest trafny odnośnie udania się do specjalisty? Ile taka wizyta może kosztować i jaki rezultat dać? Pytam bo nigdy nie byłem u tego typu lekarzy. Proszę także o jakieś bardziej obszerne odpowiedzi bo bardzo zależy mi na tym temacie, i nie wiem co do końca robić. Nie chce odstawiać odżywek bo czuję że mi pomagają w treningach i mam lepsze rezultaty, ale z drugiej strony zdrowie jest najważniejsze. Dziękuje za lekturę i proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Beny
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 111 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1298
Dodam jeszcze, że mam od zawsze dość duże sutki ja na mężczyznę. Ćwiczę regularnie na siłowni i staram się redukować. Jednak mam taki typ budowy że nie jest to łatwe, tłuszcz najwięcej odkłada mi się właśnie na klatce i brzuchu, nogi mam szczupłe ręce, barki, twarz także, najgorzej jest z brzuchem i właśnie klatką. Zastanawiałem się nad tym czy może mam Ginekomastie lub Lipomastie. Jednak lekarka nic mi na ten temat nie powiedziała chociaż miałem USG sutków. Tyle że mam tam sporo tłuszczu to ja wiem, jednak to i tak nie jest według mnie do końca normalne.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w zgiętych kolanach

Następny temat

Katar 8 dzień

WHEY premium