SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

METANABOL - info

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 164429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 14747 Wiek 46 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 102587
Jako że, nagminnie i do wyrzygania pojawiają się tematy o tym jak brać popularną metkę, a mnie nie chce się już po raz "setny", kasować postów, wklejać linku kierującego do wyszukiwarki, oraz przypominać mało rozgarniętym o wypełnieniu ankiety, zebrałem podstawowe info (autorstwa forumowiczów) i dodałem coś od siebie.

Czytać (choć to żadna nowość) i nie zaśmiecać działu swoimi dylematami związanymi z przyjmowaniem "metki".

METANANDIENON

Czas aktywnego działania: do 6h
Przeciętne dawki: 15-30 mg dziennie (dawka dzielona)
Przeznaczenie: masa, siła, znakomity "kickstarter"
Działanie: efekty już w 5'tym dniu, szczyt w 2'gim tygodniu
Długość dawkowania: 4-6 tygodni
Wykrywalność: do 5 tygodni
Właściwości: silnie anaboliczny, silnie androgenny, silna aromatyzacja, toksyczny szczególnie w wysokich dawkach
Blokowanie układu HPTA: umiarkowanie niskie, zależne od dawki
Odblokowanie: 12h po ostatniej tabletce

Metanabol jest najpopularniejszym sterydem stosowanym w naszym kraju. Jest to środek typowo budujący masę mięśniową - działa szybko i skutecznie. Posiada on znakomite właściwości jednak również dość dużo skutków ubocznych.

Przede wszystkim poprawia bilans azotowy, zwiększa wydzielanie silnego czynnika wzrostu IGF-1 oraz obniża poziom hormonu katabolicznego - kortyzolu co sprawia, że jest znakomitym anabolikiem o silnych właściwościach antykatabolicznych.

Ciekawą właściwością metanabolu jest zwiększanie wydzielania dopaminy co może wiązać się z dobrym samopoczuciem podczas stosowania tego środka. Jest on znakomitym tzw 'kickstarterem' - używany na początku wraz z długoestrowymi środkami w celu przyspieszenia efektywnego czasu kuracji.

Niestety bardzo łatwo aromatyzuje do estrogenu co niesie za sobą szereg skutków ubocznych - dużą retencję wody, obrzęki, podwyższone ciśnienie i przyspieszoną pracę serca lub nawet możliwy przerost jego lewej komory oraz możliwą ginekomastię.

Większości tych skutków można zapobiec blokując receptory estrogenowe nolvadexem. Niestety dochodzą jeszcze do tego także skutki wywołane konwersją do DHT - trądzik, wypadanie włosów oraz możliwe zwiększenie ryzyka raka prostaty - w tym wypadku warto się zabezpieczyć finasterydem.

Pomimo tak wielu skutków ubocznych metanabol cieszy się jednak dobrą opinią gdyż na prawdę jest bardzo efektywny szczególnie w połączeniu z wysoko anabolicznym deca durabolinem i/lub testosteronem. Działanie anaboliczne metanabolu ujawnia się po 2-3 dniach a max osiąga około drugiego tygodnia i utrzymuje się przez kilka tygodni.

Nie należy stosować go dłużej niż 6tyg gdyż jest hepatoksyczny oraz staje się nieefektywny po tym czasie. Przeciętne skuteczne dawki to 15-30mg. Wyższe dawki wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa.

Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała, zażółceniu skóry, osłabieniu lub objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

Ponieważ okres aktywnego półtrwania metanabolu to około 4h należy dawkę dzienną podzielić aby zapewnić w miarę trwałe stężenie leku w surowicy. Dawka 10mg co 4h wydaje się najbardziej odpowiednia. Lek najlepiej brać razem lub bezpośrednio po posiłku.

Jest to środek toksyczny więc warto na cyklu zaopatrzyć się w leki osłonowe wątrobę (sylimaryna) i żołądek (lakcid).

Wybór dawki:

Dawka skuteczna w określonym przypadku uzależniona jest od wagi ciała,stosunku jego tkanek w organizmie i reakcji na środek:

-15mg(do 70kg)
-20mg(+70kg do 80kg)
-25mg(+80kg)
-30mg i więcej(+90kg)

Oczywiście mam na myśli osoby o BF nie większym niż 15%.
Ilość mg dzielimy na równe porcje i spożywamy w równych odstępach czasu w ciągu dnia np:co 4godziny,bezpośrednio po posiłku.

Osłona i regeneracja wątroby:

W trakcie cyklu przyjmujemy 1-2 kps. essentiale forte, esseliv, liv52 - do każdej porcji metanabolu. Można używać również lecytyny.

Po cyklu zgodnie z opisem na opakowaniu przyjmujemy Hepatil.

Odblok:

12 godzin po przyjęciu ostatniej porcji środka rozpoczynamy Post Cycle Therapy czyli odblokowanie hormonalnej funkcji wydzielniczej naszego organizmu.

1-7/10(dni) Clomid 50mg.

Zapobieganie spadkom:

Kończąc cykl powinniśmy zadbać o to,żeby efekty uzyskane podczas cyklu nie pozostały jedynie wspomnieniem a "koksujący" nie dołączył do grona "sezonowców" ...

W ostatnim tygodniu cyklu, rozpoczynamy suplementację kreatyną (z fazą nasycenia) i kontynuujemy ją do 6 tygodni po cyklu. Zmniejszamy nieco objętość i intensywność treningów(co nie znaczy, że odwalamy fuszerkę na siłowni)i nieco ograniczamy spożycie makroskładników pożywienia, szczególnie w dni wolne od treningów.

Trenujemy, odżywiamy się i regenerujemy regularnie, szczególnie w tym okresie ograniczając imprezowanie (chlanie, ćpanie, nieprzespane noce).

Efekty cyklu uzależnione są przede wszystkim,od spełnienia podstawowych czynników tj. diety, przemyślanych treningów i regeneracji.

Przed rozpoczęciem cyklu zachęcam do lektury:

https://www.sfd.pl/temat226776/

Zmieniony przez - krzykacz w dniu 2012-06-08 12:00:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 5136 Napisanych postów 69837 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 715457
Słysząc słowo "doping" lub "sterydy" większości osób pierwsze co przychodzi na myśl to metanabol. Jest on najpopularniejszym środkiem dopingującym stosowanym w kulturystyce. Wiele osób uzyskuje przy jego pomocy bardzo dobre efekty. Niestety związane jest to z licznymi skutkami ubocznymi. Wśród właściwości metanabolu wyróżnić należy:

- wzrost IGF 1,
- zwiększenie dopaminy,
- poprawa bilansu azotowego,
- obniżenie kortyzolu.

Dzięki temu środek ten ma bardzo dobre właściwości anaboliczne, przy jednoczesnych właściwościach antykatabolicznych.

Metanabol ma silne skutki uboczne. Między innymi silnie aromatyzuje do estrogenu. Wiąże się to z: zwiększoną retencją wodą, obrzękami, podwyższonym ciśnieniem krwi, obciążeniem i przerostem serca, ginekomastią. Dochodzą do tego również skutki wynikające z konwersji do DHT, czyli trądzik, przerost prostaty, wypadanie włosów. Z uwagi na wysoką hepatoksyczność nie zaleca się stosować go dłużej niż 6 tygodni. Z reguły skuteczne dawki to 15-30 mg, podzielone na porcje, co 4 godziny, wraz z posiłkami.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3119 Napisanych postów 35826 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 257434
a jakby komus czego brakowalo to tutaj znajduja sie ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA

https://www.sfd.pl/tag/metanabol 
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 61
Ile w końcu trzeba brać tego clomidu rozstrzał jest spory 1-7 przez 10 dni. Od czego to zależy ? Jeśli chcę brać 20mg mety to ile tabletek clomidu potem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 19982 Napisanych postów 69329 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 568795
Załóż swój temat z wypełnioną ankietą - https://www.sfd.pl/]]]_ANKIETA_[[[_/_REGULAMIN_DZIAŁU_DOPING-t909463.html 

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 95 dni Na forum 95 dni Przeczytanych tematów 69
metanabol (szczególnie stary 5mg z ZSRR) to była nade efektywna substancja. Niestety strasznie toksyczna - dziś przy dostępności innych środków nikomu bym nie polecał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 63408 Napisanych postów 324394 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1543097
Metanabol to metanabol ,pomyliłeś leki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prop w udo a trening nóg

Następny temat

deka z db

Water