SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Citrosept

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1532
no i co z tego ze jesli jest nadmiar jakiejs witaminy to najwyzje bedziemy miec odrobine wzbogacony w nie mocz, jesli natomiast pozwolimy sobie na ich brak wtedy no coz.... . Jesli chodzi o syntetyczne witaminy to fakt, linie syntetyzujace witaminy nie sa tak doskonale jak szlaki metaboliczne zywych organizmow i oczywiście ze przy wytwarzaniu w reaktorach chemicznych 99% izomeru np. L powstanie 1% izomeru D, jednakze mozna to wykluczyc spozywajac preparaty witaminowe pochodzenia naturalnego. Dalej twierdze ze witaminy nalezy brac non stop. Popecal bym tez codziennie wieczorkiem aspiryne, w koncu zapobiega nowotworom, schorzeniom ukladu krazenia, przeziebieniom i wielu innym!!! Witamin nie nalezy sobie bron Boze zalowac, brac multiwitaminy non stop!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze nie wszystkie zostaja wysikane !!!!
po 2 - gie sam sobie przeczysz !! (naturalność syntetycznych witamin)
z tą aspiryna to już kompletna bzdura !!

a jak chcesz to sobie sam witamin nie żałuj ale innych do tego i do przyjmowania jak zrozumiałem 300mg aspiryny (czy tak kwasu acetylosalicylowego) nie nawołuj !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po nastepne - trudno zeby doszło do awitaminozy jesli jesz !!
chyba ze masz jakies defekty genetyczne
co do witamin to najczesciej dawka z pozywieniem jest wystarczająca !
- obecnie duzo pisze sie o przecenianiu niektórych witamin - m.in C w zapobieganiu np grypy, przeziebien ... itp

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4411 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Woverine a witaimny, które się kumulują w organiźmie też polecasz cały czas brać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po nastepne - trudno zeby doszło do awitaminozy jesli jesz !!
chyba ze masz jakies defekty genetyczne
co do witamin to najczesciej dawka z pozywieniem jest wystarczająca !
- obecnie duzo pisze sie o przecenianiu niektórych witamin - m.in C w zapobieganiu np grypy, przeziebien ... itp

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
właśnie ... JAKRYC !!
a witaminę A np ... bo ja bym nie chciał mieć A za duzo ....

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1532
kompletna bzdura z aspiryna, no coz sproboj podwazyc to co napisalem najlepiej podaj jakiegos linka do uznawanego czasopisma medycznego, biologicznego, ktore bedzie podwazalo ten ogolnie juz uznany fakt naukowy prewencyjnej roli kwasu acetylosalicylowego w prewencji onkogenezy, czy tez zapobieganiu przeziebien, nie wpisuje tu linkow do artykulow ktore potwierdzaja to o czym mowie bo wydaje mi sie ze najnowsze ale nie tylko badania w tej dziedzinie powinny byc znane komus kto podaje sie za medyka in spe... Co do witamin ktore sie akumuluja w organizmie, to w preparatach multiwitaminowych uzyta jako przyklad witamina A (retinol) podawana jest w tak niewielkich dawkach ze przedawkowanie jej jest po prostu niemozliwe (max dawka jaka znalazlem to 4000000 jedn. miedzynar) czyli nalezalo by zjesc jaj kilka opakowan aby wystapily objawy hiperwitaminozy. Poza tym ze wit. A bierze udzial w procesach widzenia, wchodzi w sklad szlakow metabolicznych, to takze jest przeciwutleniaczem, ktory jest rozkladany przez reaktywne formy tlenu, bierze udzial w procesach detoksykacji, a poniewarz zyjemy w srodowisku zdegradowanym, bardzo mala jest szansa na akumulacje przeciwutleniaczy w organizmie. Co do witaminy C to przez jednych jest przeceniana a drudzy z kolei mowia o jej niedocenianiu, jesli nie chcesz jej brac twoja sprawa, ale wydaje mi sie ze nikt nie kwestionuje jej funkcji ochronnej przed ROS czy jej udzialu w biosyntezie kolagenu, dlatego warto wlasnie ja brac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1995
a ja mam pytanie...na jak długo wystarcza taka butelka 30 ml citroseptu...trochę to drogie a jak miałbym to co 2 tygodnie kupować to chyba bym musiał w totolotka wygrać ;D

"nie mów mi że mam czegoś nie robić bo tym bardziej to zrobię "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
A po co to właściwie spożywać? Walory smakowe ma wątpliwe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1995
Kradam...to nie ma smakować lecz pomagać "na zdrowie" ;D no nie powiem-zaje****** to gorzkie ale podobno baardzo pomaga...a pozatym ponawiam moje poprzednie pytanie - na ile wystarczy taka buteleczka Citroseptu 30 ml przy dawkowaniu zalecanym przez producenta??

"nie mów mi że mam czegoś nie robić bo tym bardziej to zrobię "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRACHISAN - BARDZO PILNE !!!

Następny temat

napiszcie !!

WHEY premium