SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białe plamki na plccach

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2196

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam od jakiegoś czasu (x mies) pojawiły sie u mnie białe plamki na plecach. Na początku była to jedna wiec zlekceważyłem ją i teraz mam dość sporo ich na plecach dodam, że w okresie ich pojawiania sie chodziłem na solarium. Od ponad miesiąca nie opalam sie smarowałem te plamki roztworem wyrabianym w aptece przepisanym przez dermatologa ale nic nie pomagał przerzuciłem sie na Clotrimazolum stosuje już tydzień i też nic nie znika. Już sam nie wiem co robić bo paskudnie to wygląda. Mógłby ktoś doradzić... i jak wy sobie z tym radziliście, po jakim czasie mijało to u was...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 158
Miałam taki problem.. też pojawiło mi się kilka odbarwień na plecach.. było to w okresie wakacji, a więc w czasie intensywnego opalania ;P Byłam z tym u dermatologa i tak jak Tobie dr przepisała mi Clotrimazolum. Smarowałam, smarowałam i smarowałam te plamy z nadzieją, że szybko znikną.. ale nie zniknęły. Wyrzuciłam te maści, zapomniałam o plamach i któregoś dnia patrze.. a ich nie ma ;] Oczywiście zaprzestałam opalania.. W drodze dedukcji przypomniałam sobie, że byłam wtedy na lekach..
A te leki + słońce = plama :/ Na szczęście zniknęły.. Także trzeba uważać, bo nie każdy lekarz o tym informuje :/

Może i Ty w trakcie chodzenia na solarium brałeś jakieś leki, smarowałeś się kosmetykami, piłeś herbatki z ziół itp.? Jest grupa substancji światłouczulających... A są to m.in.:
- preparaty z witaminą A
- substancje hormonalne
- rośliny np. dziurawiec
- antybiotyki np. psoraleny, sulfonamidy, tetracykliny <- te ostatnie często stosowane przy leczeniu trądziku
- leki obniżające ciśnienie
- leki przeciw padaczkowe

Niewykluczone, że może to być też bielactwo nabyte po przesadzeniu z opalaniem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
czyli lekarz wam stwierdzil, ze to grzybicze zakazenie?
bo na grzyby jest wlasnie clotrimazolu,m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lekarz stwierdził, że to łupież pstry.
clotrimazolum kupiłem sobie sam bez konsultacji z lekarzem po przeczytaniu, ze komuś tam pomógł.

Zmieniony przez - kzk16 w dniu 2009-06-15 09:20:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
hmm lupiez pstry chyba wlasnie grzyby wywoluja.
moze zmien lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39
to jest łupież pstry idz do dermatologa bo potem jak sie rozniesie po ciele to bedzie wiecej i to jest zarażliwe, dermatolog przepisze ci tabl. doustnie i maść do smarowania, samoistnie łupież pstry nie zniknie bo to rodzaj grzyba
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kac - dziwny przypadek

Następny temat

Problem Taty.

WHEY premium