SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

płyn w atfl

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 617

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Witam.
Mam problem ze stopa a dokładniej z kostka.
Urazu nabawiłem sie na boisku w pazdzierniku 2016r.
Na usg wyszło, ze mam naderwane sciegno achillesa. Chodzilem na krioteriapie, lasery i ultradzwieki.
Po 2 tyg ból lekko przeszedl. Zacząłem powoli biegac i cwiczyc. Ale juz na pierwszym treningu piłkarskim
zaczęło mnie boleć jak na poczatku. Lekarza zalecił rezonans na którym wyszło, ze mam sladowe ilosci płynu w ATFL.
Ortopeda zalecił mi kolejny 3 miesieczny odpoczynek.. kontuzje złapałem pod koniec pazdziernika w 2016r i tak do dzisiaj
sie ciagnie. I kolejny 3 miesieczny odpoczynek? Ból odczuwam tylko przy niektórych ruchach lub jak zle stane na stopie.
Z bieganiem i innymi czynnosciami nie mam problemu.
Prosze o odpowiedz co mam robic.. rozciaganie? cwiczenia na miesnie glebokie (stabilizacyjne)? fizjoterapia?
Czy w tej sytuacji moge powoli biegac i jezdzic rowerem?
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie udaj się na fizjoterapie a dokładnie na terapie manualną z opracowaniem tkanek miękkich , aż dziwne że jeszcze to nie miało miejsca po tego typu urazie i tracisz zwyczajnie dużo czasu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Czyli musze zapisac sie to fizjoterapeuty, ok.
A miedzy czasie rozciaganie, basen lub jazda rowerem wchodzi w gre?


Zmieniony przez - grabos1987 w dniu 2017-04-25 17:55:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Rozciąganie możesz mieć nawet zlecone przez terapeutę do wykonywania w domu , które konkretnie to zależy od tego co wyjście podczas badania fizykalnego w trakcie wizyty. Jedno i drugie nie powinno być problem jeśli mówimy o umiarkowanej aktywności fizycznej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11
Dzieki za rade.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Papierosy-konkretne fakty

Następny temat

Tejpy na stłuczone żebra

WHEY premium